jarusss

Domyślna aplikacja SMS

Recommended Posts

Witam,

mam problem - chodzi o domyślną aplikację SMS. Czy da się miui tak ustawić, aby korzystało tylko z Hangout'a do SMSów? Teraz mam tak, że korzysta zarówno z Hangout'a jak i domyślnej aplikacji, co powoduje, że czasem SMS zostanie odebrany przez jedno, czasem przez drugie. Próbowałem w Panelu Sterowania wyłączyć aplikację natywną, ale średnie rozwiązanie (telefon czasem głupieje i nie działa wysyłanie SMS z karty kontaktu czy też przy odrzucaniu połączenia). Jest jakiś sposób na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grzegorz.lki próbowałem. Jest tam ustawione, że Hangout jest domyślny. I zazwyczaj działa... ale czasem nie. Swoją drogą pytanie mam - czy jeżeli hangout w końcu naprawdę będzie domyślną aplikacją SMS, to Mi Band 2 pokaże mi ikonkę SMS czy nadal będzie App?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok odgrzeje kotleta :) ale sam wlasnie walczylem z tym problemem na Redmi 4X. 

Nagle telefon zaczal sie upierac zeby odbierac sms przed aplikacje domyslna a nie przez Textre. Nic nie dawalo przestawienie w ustawieniach aplikacji, nadanie Textrze wszelkich mozliwych uprawnien, a nawet zamrozenie SMS przez Titanium (wtedy przestalem otrzymywac sms'y, ale moglem nadal je wysylac).

Okazalo sie ze dzien wczesniej bawilem sie aplikacja Panel Sterowanie/Bezpieczenstwo. Tam mi sie wszystko przeskanowalo i wyskoczyly dwa alerty odnosnie sms'ow. Oczywiscie zgodzilem sie zeby to naprawic. O ile przywrocenie aplikacji Textra jako domyslenej jest stosunkowo proste. To powrot z punktu "Istnieje zagrozenie wycieku..." wymaga wejscia w Ustawienia//Opcje Aplikacji//Zainstalowane//TWOJA_APKA_SMS//Inne uprawnienia// I tu zaznaczamy na zielono Uslugi SMS. Na razie dziala, testy trwaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.