Skocz do zawartości

Wgrywanie MIUI Polska na telefonie ze śmieciowym oprogramowaniem (GLOBAL PL) na przykładzie Redmi 3


Moniq

Rekomendowane odpowiedzi

Poniższe informacje zostały napisane w lipcu 2016. Instalacja tylko na własną odpowiedzialność! Żadnej odpowiedzialności za poniższe informacji nie biorę na siebie.

Witam, po wielu różnych artykułach i zdobytych informacjach udało mi się wgrać MIUI Polska 8. Cała procedura opierała się głównie o artykuł: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (więc i to ogarnijcie) . Mam nadzieję, że niektórym rozjaśni trochę cały proces instalacji oprogramowania. 

Oto moja droga z odblokowaniem Redmi 3 z śmieciowym softem i zainstalowaniem MIUI Polska:

1. Najpierw musimy odblokować bootloader i poprosić chińczyków. Mi zrobili to po 3-4 dniach. Napisałem im, że mój telefon ma zainstalowany junk soft, telefon ma problemy z zasięgiem i potrzebny mi do update'u.  Na lipiec 2016 ten sposób na odblokowanie bootloader'a dalej jest aktualny: 

 

1. Najpierw musimy odblokować bootloader i poprosić chińczyków. Mi zrobili to po 3-4 dniach. Powód jaki dałem to napisałem, że moj telefon ma zainstalowany junk soft, telefon ma problemy z zasięgiem i potrzebny mi do update'u
 
2. Pobieramy 
 
-  MIUI ROM Flashing Tool  (wchodzimy na en.miui.com, następnie  z prawej strony u góry Downloads, wybieramy model telefonu (redmi 3), następnie mamy do pobrania 2 zipy, pobieramy tylko Developer, a następnie przechodzimy do Flashing guide (szary przycisk). Po lewej stronie wybieramy fastboot, i pobieramy MiFlash oraz wersje stable dla redmi 3 - tar.gz)
- miflashunlock http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html, tu jest wersja eng, trzeba się zalogować napisać posta i pobrać, na www en.miui.com jest chiński)
- Mi Pc Suite (http://pcsuite.mi.com/)
- twrp.img dla redmi3 (ido) - https://twrp.me/Devices/ -> wpisujemy redmi 3
- china stable tar.gz (aktualizacja przez miflash) (redmi3 -w nazwie musi byc ido lub hm3 <- link do redmi 3) -> patrz info wyżej w MOIUI ROM Flashing Tool
- china dev zip (aktualizacja przez telefon; http://en.miui.com/download-298.html <- link do redmi3) -> patrz info wyżej
- miui polska -> (https://miuipolska.pl/download/; mimo, że wybieramy na stronie telefon, to może być tak że romów będzie wiecej niż na jeden model, dla redmi 3 wybieramy hm3 czyli w pliku ma byc hm3; xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.30_v8-5.1.zip)
-FLASHIFY, bo mi pierwszy sposób instalacji TWRP nie działał: http://www.apkmirror.com/apk/christian-gollner/flashify/flashify-1-9-1-android-apk-download/ 

 

2a. Instalujemy MiFlash oraz MI PC SUITE dla sterowników, następnie

3. Uruchom Miflash (MiPhone) z menu start

4. Wypakuj obraz china stable tar.gz WinRarem (przy użyciu 7z może się zdarzyć, że będzie trzeba rozpakować po dwakroć)

5. Zmieniamy nazwę folderu, zawierający w środku folder images i inne pliki na jakaś prosta nazwę np image lub xiaomi lub co tam chcesz byle bez spacji

6. Odpalamy MiFlash klikamy Browse i wybieramy nasz folder image

7. Przechodzimy na tryb Fastboot w telefonie (vol- i power). Przed fastbootem mój telefon miał włączone Debugowanie USB w opcjach programistycznych

8. W MiFlash na dole w prawym rogu wybieramy flash_all (telefon bedzie jak z farbyki)

9. Klikamy Refresh, a następnie jak się pojawi telefon na liście klikamy Flash

10. Czekamy, aż wszystko się zainstaluje

11. wchodzimy na telefon i tworzymy folder updateimage, wklejamy doń china dev.zip

12. Konfigurujemy ustawienia

13. Instalujemy china dev przez ustawienia > informacje o telefonie > aktualizacje > trzy kropki > "Choose update package" i wybieramy plik zip z china dev, czekamy kilkanaście minut. Telefon może długo się włączać, a na ekranie będzie loga: Mi i Android (nawet ponad 10 minut!)

14. Odpalamy MiFlash unlock en v. 1.1. logujemy się na konto, które mamy odblokowane (to samo co zakładaliśmy do bootloader), przechodzimy w fastboot mode (vol- i power), a następnie klikamy unlock, potem jak będzie unlocked bierzemy przycisk reboot now

UWAGA, u mnie to nie działało, polecam przejść do punktu 22:

15. Pobieramy i rozpakowujemy w dowolnym miejscu MIUIPolska_instalator_recovery

16. Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (nazwa musi buć koniecznie: twrp - z rozszerzeniem jest to trwp.img) w rozpakowanym katalogu instalatora MIUIPolska

17. Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)

18. Wpisujemy: Flash_TWRP.bat

19. Konfigurujemy nowy system China DEV, i wchodzimy w opcje programistyczne, włączmy Debugowanie USB (bo zmiane systemu jest wyłączone)

20. Wyłączamy telefon, i włączamy w FastBoot Mode (żeby nie korzystać z ADB), klikamy entery w wierszu poleceń, tak jak prosi program FLASH_TWRP

21. Potem prosi o kolejny enter by przejść do recovery, ale u mnie po prostu po enterze się wyłączył program, a telefon się włączył.

UWAGA! Niestety mi ten sposób nie zadziałał. musiałem zrobić z Flashify

22. Wchodzimy w Settings - Permission - Allow Root

23. Czekamy, aż root się zainstaluje

24. Kopiujemy apkę Flashify na telefon

25. Wchodzimy w aplikację Explorer i wybieramy wklejoną apkę i instalujemy, następnie klikamy Launch, ale będzie komunikat, że nie mamy roota.

26. Wchodzimy w settings, permissions i nadajemy roota dla apki Flashify, klikamy Next (po kilku sekundach można wcisnąć, jakby 4 godziny roboty z tym to było mało...)

27. Otwieramy Flashify

29. Wrzucamy nasz twrp.img do pamięci wewnętrznej (ale nie wrzucać do żadnego katalogu bo go nie zobaczy!)

28. Wybieramy Recovery Image, Choose a File

29. Wybieramy Flashify Explorer

30. Wchodzimy w mnt/sdcard i wybieramy twrp.img

31. Otworzy się TWRP ale nie wybierajmy języka polskiego (zawsze można zmienić w settings)

32. Na dole przesuwamy suwak, żeby zmodyfikować opcje

33. Wybieramy Wipe

34. Przesuwamy suwak na dole "Swipe to Factory Reset"

35. Dwa razy naciskamy strzałkę w lewo (na dole, taki trójkąt w lewą stronę)

36. Wybieramy Install

37. Wchodzimy na telefon przez USB (PC) i wklejamy obraz z oprogramowaniem MIUI POLSKA (luźno na pamięć, bez folderów)

38. Jak się skopiuje, klikamy na ten plik zip

39. Przesuwamy suwak na dole i czekamy cierpliwie aż pojawią się przyciski na dole

40. Klikamy Reboot System.

41. Potem spyta się czy robić roota. Ja tego nie zrobiłem bo jest to telefon dziewczyny. "Z wielką władzą wiąże się wielka odpowiedzialność" (cytat pierwszego logowania na roota w linuxie OpenSuse <- radze sobie wziąć tę radę do serca).

42. Długo czekamy (z 15 min nawet) i mamy system. Tu znowu będziemy czekać i gapić się jak sroka w gnat na logo MIUI i android.

Całość zajęła mi około 6 godzin. Ale w ten czas wliczone jest pobieranie obrazów systemów na średnim łączu internetowym.

Edytowane przez Moniq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u Ciebie instalacja TWRP przez fastboot nie działała.

Komunikat z pliku .bat podawał, że wszystko jest OK, ale odpalało stockowe recovery.

U mnie wyjściową wersją softu była wersja ManhIT.

 

1. Wgranie romu china developer przez miflash, działa tylko opcja flash_all.

2. Odblokowanie bootloadera miflash unlock.

3. Odpalenie romu china developer (pierwsze uruchomienie trwa z 10 minut), włączenie roota w ustawieniach.

4. Wrzucenie apki flashify na telefon (china dev nie ma google play więc zostaje tylko taki sposób), instalacja flashify i instalacja twrp ściągniętego bezpośrednio przez flashify.

 

W tym momencie możecie wrzucić dowolny rom na pamięć telefonu i instalować go normalnie przez TWRP.

 

5. Wrzucenie xiaomi.eu na telefon.

6. Odpalenie TWRP i instalacja xiaomi.eu.

7. Zezwolenie TWRP na instalację supersu w celu późniejszej instalacji ogonków.

Edytowane przez Przemeq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę odblokowywał bootloadera, a potem (tak jak ty po raz pierwszy) wgrywał najnowsze MIUI Polska i mam w związku z tym pytanie: po co instalować najpierw MiFlashem soft china stable (ściągniętego jako "tar.gz"), a potem dopiero z niego updaterem china dev ("zip")? Czy nie można od razu zainstalować MiFlashem (rozumiem, że w trybie download) softu developerskiego ściągniętego jako "tar.gz"? Pytam, bo mam wrażenie, że ta instalacja stable na początku jest zupełnie bez sensu. Ale może się mylę?

Edytowane przez MarekSha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok który można pominąć to zainstalowanie stable....wystarczy wersję china dev wrzucić, miałem wersję 

Redmi3 PRO ManhIT Multilanguage 6.5.12 v7-5.1 Global For Locked User

więc bez dev się nie obeszło, reszta jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wynikało to z informacji pozyskanych z Internetu. Na angielskich, ale także polskich forach były posty, żeby tak zrobić. Nie chciałem już tego testowa, czy to prawda czy nie :) Jak można ominąć to spoko, zawsze kilka minut szybciej. Dzięki za info. Pozdrawiam.

A czy kroków za dużo? To już zależy od doświadczenia użytkownika. Celowo jest Step by Step, aby każdy mógł zobaczyć najpierw jak wygląda dany proces i żeby było jak najmniej pytań.

MarekSha, tak w trybie fastboot, zobacz punkt 7. :) 

 

Edytowane przez Moniq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, udało mi się wczoraj wszystko wgrać :) Generalnie poradnik jest dobry (dzięki wielkie), ale w paru miejscach musiałem się wspomagać wcześniejszymi opisami na forum. Podobnie jak Wam wgranie TWRP poszło dopiero przez Flashify.

Mam trzy pytania:

1. czy kolejne aktualizacje MIUI mogę już robić przez aplikację Aktualizacja  z poziomu telefonu? 

2. jeśli nie zrobiłem roota podczas instalacji to czy można to jeszcze jakoś zrobić teraz?

2. czy bez posiadania roota można wgrać dodatki MIUI Polska i jak to się robi?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz pod warunkiem wcześniejszego pobrania kolejnego romu na telefon-generalnie co piątek.

2. Możesz, wejdź w TWRP i przy uruchamianiu systemu z poziomu TWRP zapyta się czy instalować.

3. Root nie jest potrzebny do wgrania dodatków, pobierasz i instalujesz z poziomu TWRP, chociaż można i przez aktualizację-tutaj i tak przerzuci cię do TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, wersja stable poszła. Teraz czas na dogrywanie dev, recovery a potem miuipolska. 

Dochodzę do tego momentu:  30. Wchodzimy w mnt/sdcard i wybieramy twrp.img i nic się nie dzieje, wybieram plik i tyle, jest wybrany. Mam zresetować telefon? 

Edytowane przez sajgonimexyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem wszystko według poradnika z tym że w punktach od 4 do 12 zaintalowalem od razu china dev. Dalej od 12 punktu przeszedlem do 22 i do konca i instalacja skonczyla sie pomyslnie. Lecz teraz nie iwem jak z aktualizacjami... W ogole zniknal mi program flashify w telefonie, chcialem go teraz wyszukac w explorer i nigdzie go nie ma, zostaly tylko jakies 2 foldery po nim... O co kaman?

 

Dodatkowo jak wchodze 22. Wchodzimy w Settings - Permission - Allow Root . To nie mam tego allow root

Edytowane przez weedplay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, proszę o poradę, mam redmi 3 pro, zakupiony przez xiaomi.com.pl. Telefon jest z zainstalowanym polskim MIUI 7.4 by ManhIT, wersja 6.5.12. chcę zakutalizować nakładkę do wersji obecnie aktualnej. Po ściągnięciu na telefon ze strony miuipolska.pl aktualnej nakłdki (wersja ZIP) i próbie aktualizacji telefon wykonuje restart i na tym się kończy, wersja pozostaje bez zmin. Czy w moim przypadku należy zabawę zacząc od początku, od odblokowania telefonu u chińczyków? (ale mam już wersję polską, więc powinno to być zrobione???)

 

Screenshot_2016-08-14-22-33-59_com.android.settings.png

Screenshot_2016-08-14-22-34-21_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Redmi : a co powiesz na xiaomi mi4s z syfiastym miui ? pisalem na forum ale temat wyladowal w koszu " Mi4s nie posiada romu Global, dlatego nie możesz odblokować BL, masz jakiś syfmiui... ę

mam nibz miui global stable 7.2.3 chce wgrac miui polska

nie moge odblokowac bo zatrzymuje sie na 50% - china dev nie moge wgrac bo na global sie nie da... no ale jak u mnie nie jest prawdziwy global to co... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak... wgrałem ten soft odpaliłem skonfigurowałem zrestartowalem i sie nie odpala tj wisi na logo mi.... odpalielm fastboot potem przeszedlem do twrp wgralem mu polska, wipe reboot ale nadal wisi na logo MI i nic wiecej :(

ok chyba ok trzebabylo poczekac z 20 minut ruszylo ;)) chyba jest ok :) Dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Cytat

Wgrywanie MIUI Polska na telefonie ze śmieciowym oprogramowaniem (GLOBAL PL) na przykładzie Redmi 3

Ja bym zmienił tytuł na:  Wgrywanie MIUI Polska na telefonie ze śmieciowym oprogramowaniem (udający ROM GLOBAL) na przykładzie Redmi 3

Bo jak wiadomo są ROMy Global oficjalne i nieoficjalne śmieciowe - takie "customowe nie wiadomo co" = przeróbka z china dev, lub china stable romu + keylogery i malware i skradziony język PL z miuipolska/xiaomi.eu.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...