Skocz do zawartości

Camera Home Yi- ciągły komunikat o pracy kamery wyłącznie na terenie Chin


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, od 2 dni męczę się z kamerką Yi home. Produkt ma klucz seryjny z oznaczeniem CN czyli został wyprodukowany dla terytorium Chin i mam zablokowaną możliwość na połączenie się z kamerką. 

Wgrywałem różne softy na kamerkę i nic to nie dało czasem, jedynie mówi po chińsku czasem po angielsku ostatni komunikat: "used only in china". Aplikacja niby paruje kamere, router również nadaje jej ip ale w momencie kiedy chce wyświetlić obraz pojawia się błąd i w tym właśnie momencie słysze ulubiony komunikat o chinach.

Jest jakaś możliwość odpalenie tej kamerki w Polsce? Przeciez musi sie dać to jakoś zrobic... Jak zdjąć to pieruńskie zabezpieczenie? Być może nie natrafiłem na odpowiedni zestaw plik Home + Apka ale próbowałem naprawdę wielu i po 12h walki zdecydowałem się napisać na forum. Próbowałem na forach zagranicznych rozwiazać problem jednak bez skutku.

wersja kamery v2.1 

kod: 12CNYW39WF

Ktoś pomoże uruchomić to chińskie ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale za Chiny....:) nie mogę połączyć się z telnetem... widze ip camery ale nie moge sie na nia wbic... ;/ wpisuje komende # open ip kamery port(tu probowalem rozne od 23 do tych podawanych przez strone routera, gdzies ostatnio natrafilem ze port 80 jest niby wolny a go nie probowalem, moze dzisiaj cos z tym pokombinuje... Juz opadam z sil a rozwiazania wciaż brak. Albo jestem na to za glupi ehhh...

Rzecz jasna kamere resetuje i wgrywam pliki testowe ze zmieniona strefa czasowa na UTC+1

Edytowane przez furek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś zawiesiła na niebieskiej diodzie - tzn nagrywała na kartę - sprawdziłem w pliku - ale nie było podglądu w apce ani ruskiej ani chińskiej.

Wgrywałem soft L. Usunąłem sam plik home, resztę pozostawiłem. Wgrałem na kartę (z plikami home 1.8B..-chiński). Odpaliłem kamerkę, wgrałem aplikację chińską i poszło. Teraz już nie mogę powrócić do L. Ale działa na najnowszym sofcie chińskim i apce chińskiej. Dodatkowo założyłem chyba 3 konta na Mi bo też gdzieś pisali że zapamiętuje ustawienia. Próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zostaje niewyjaśniona. Wgrywałem soft 1.8.5.B żeby zrobić na niego nakladkę na 1.8.5 L jednak i to nie pomogło. Wnioskuję zatem, że kamere muszę shackować, przez telnet, żeby zablokować jej możliwość sprawdzenia terytorium. Wiem, że kamera ma taki bug (albo i to nie bug tylko zabezpieczenie przed upadkiem serwera Xiaoyi), że brak odpowiedzi z serwera jest jednoznaczny z potwierdzeniem, iż kamera jest użytkowana na terytorium do tego przeznaczonym.

Gdyby jakaś mądra głowa podpowiedziała jak połączyć się z kamerą przez telnet byłoby mega fajnie bo reszte procedur i komend znam. Chodzi dokładnie o ten tutorial, który wrzucił kolega milenium17

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furek co ty za bzdury piszesz...

Wgrywasz normalnie soft B i aplikację YI kamera i działa bez problemu.

NIE UŻYWAJ oryginalnej aplikacji xiaomi home bo ci ją zawsze wywali.

Tylko albo zamiennik z forum albo aplikacja YI home

 

A kamerka NIE łączy ci się z telnetem bo już jest zablokowana.

Wgraj na nowo soft. Sparuj kamerę aplikacją YI home nie xiaomi smart home. I tyle

http://app.xiaomi.com/detail/75646

 

A potem ludzie próbują łamać soft PO TO ŻEBY DZIAŁAŁO XIAOMI HOME bo montują je ludzie do smart systemu.

Albo po to żeby była opcja zaznaczania miejsca gdzie ma monitorować ruch i kilka innych opcji.

 

MASZ WERSJE CHIŃSKA UŻYWASZ APLIKACJI NA TEREN CHIN PO CHIŃSKU!

I wszystko jest ok. Jak nie potrafisz kombinować

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...