Skocz do zawartości

Skladany rower QiCycle


Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowal mnie rower Xiaomi QiCycle. Mozliwosc skladania to prawdziwa rewelacja. Dotychczas potrzebny byl stojak mocowany na relingi dla rowerow. Teraz po prostu skladasz, wrzucasz dwie sztuki do bagaznika, jedziesz w plener i tyle. Znalazlem preorder za 592$ na xiaomi-mi.com. Widze ze wysylaja ze Stanow, lub z Chin. Wczoraj dowiedzialem sie ze rower z Chin jest obciazony 48% clem (do Niemiec). Nie wiem jak jest z U.S.A. Ktos sie orientuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, baku1991 napisał:

Jeśli chodzi Ci tylko o składanie to kup sobie Dahona. Nie wiem co jest rewelacyjnego i innowacyjnego w składaniu. Już Wigry to miał.

Zloz w takim razie Wigry 3 i porownaj gabaryty do zlozonego QiCycle. Poza tym, gdybym chcial wydac 8 tys. zl na skladanego, elektrycznego Dahona, to bym musial upasc na glowe. QiCycle jest od Xiaomi a to oznacza atrakcyjna cene i nietuzinkowe mozliwosci. Oczywiscie mozna rower sparowac ze smartfonem a sam komputer w rowerze tez ma sporo mozliwosci. Chodzi glownie o menu w jez ang. i mozliwosc sprowadzenia w racjonalnych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem pytać czy ktoś w pl kupił jakiś rower xiaomi. I dałby się karnąć

Jest 3 typy. Rowerów i każdy w 3 kolorach.

Po 1 cła na rowery nie ma w UK a vat jest znacznie niższy :)

Jest nawet jakaś firma w uk która sprawadzałą już poprzednie wersje xiaomi. Tyle że cenę zmieniali na L więc nie najlepiej to wychodziło.

Więc prędzej czy później ktoś będzie wysyłał prze UK.

Podejrzewam że można by się nawet z Goldwayem dogadać.

Ja akurat mam brata w UK i w ten sposób myślałem ściągnąć.

1500 - 2000 za rower elektryczny to naprawdę niedużo. W pl na allegro zaczynają się koło 3 tyś. Normalne klasyczne.

 

Po 2 ten rower w przeciwieństwie do innych składanych ma aku.

Więc Baku bredzisz.

Nie znam konkurencji totalnie.

 

Po 3 stronka jest ok ale ma zaporowe ceny.

200$ na samym preorderze to mało?

Mi maxa mieli po 350 zamiast 250 jak wszyscy.

 

Po 4 na necie są pierwsze testy.

Ogólnie małe kółka więc każdą dziurę czujesz.

 

Po 5 wada qi cycle to zasięg tylko ok 14 KM

Gdyby zmienili http://xiaomi-mi.co.uk/news-and-actions/yunbike-c1-a-new-smart-electric-bicycle-by-xiaomi/

To była by to idealna opcja.

Duże aku, większe koła i 25km zasięgu.

 

Po 6 z ciekawostek rowerowych 

Znalazłem na bangoodzie lampkę do roweru w kształcie "JAJ"

I ciekawy jest też dodatek do korbowodu. Dzięki którym mierzy prędkość i śledzi GPS.

 

Ja nie jeżdżę na rowerze ale jw takie małe składane cudo idealne do dużego miasta. Gdzie nie możesz wjechać do centrum.

Ba nawet do głupiego Rzeszowa.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E?

12,5 - 15KM

ZNALAZŁEM : ZASIĘG PRZY WSPOMAGANYM PEDAŁOWANIU DO 45KM

Na samym elektrycznym masz jw 

Zresztą łatwo policzyć że max silnika to 250W i 36V

W= U *I 

250=36 * x

x= 7A!!!

a pojemność aku 2900mAh co przy max mocy nie mamy nawet 5KM.

Teoretycznie bez oporów mamy 30min jazdy max.

Czyli mi wychodzi 5 do 25KM MAX TOTALNIE czysto teoretycznie.

 

Nawet na spiderwebie masz wyraźnie napisane "

QiCycle ma silnik elektryczny o mocy 250 W, który może wspomagać rowerzystę aż przez 45 km. 

"

Proponuje poczytać więcej o rowerach elektrycznych :)

Np polska indiana ma 6,6Ah taki sam silnik i daje 50km według producenta.

I ostatnia rzecz ŻYWOTNOŚĆ aku. Większość producentów gwarantuje zaledwie 500 - 1 tyś ładowań.

 

Po 2 jakie ładowanie w trakcie jazdy?

ŁADOWANIE SMARTFONA w trakcie jazdy.

Nic nigdzie nie widziałem by z silnika odzyskiwano energie. Zresztą bardzo było by to trudne technicznie.

Bo jak sam wiesz DYNAMO stawia opór z powodu silnych magnesów wewnątrz.

Owszem bez dodawania magnesów można by jakąś tam energię wytwarzać ale analogicznie jak kręcisz zwykłym silnikiem elektrycznym jak zaświecisz żarówkę to będzie dobrze.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij się uczyć angielskiego.

WSPOMAGAJĄC nogami zrobisz do 45km.

Na samej baterii zrobisz tak jak ci napisałem.

To tak jakby pisać przy polskim rowerze że zrobi 150km.

I ładowania żadnego nie ma bo nie jest możliwe.

Co ktoś ci włoży system odzyskiwania energi z F1 ?

 

MOŻESZ DOKUPIĆ UCHWYT DO TELEFONU I DZIĘKI NIEMU PODŁADOWYWAĆ TELEFON.

 

No ale jak wiesz lepiej... I łamiesz prawa fizyki to gratuluje

A i przez apkę to masz GPS, dystans i ilość baterii. NIC WIĘCEJ.

Ewentualnie zmianę trybu o ile takie wprowadzą.

Reszta jest w rowerze. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, homman napisał:

Zacznij się uczyć angielskiego.

WSPOMAGAJĄC nogami zrobisz do 45km.

Na samej baterii zrobisz tak jak ci napisałem.

To tak jakby pisać przy polskim rowerze że zrobi 150km.

I ładowania żadnego nie ma bo nie jest możliwe.

Co ktoś ci włoży system odzyskiwania energi z F1 ?

 

MOŻESZ DOKUPIĆ UCHWYT DO TELEFONU I DZIĘKI NIEMU PODŁADOWYWAĆ TELEFON.

 

No ale jak wiesz lepiej... I łamiesz prawa fizyki to gratuluje

Kolego, czytaj ze zrozumieniem, bo najwidoczniej zyjesz w alternatywnej rzeczywistosci:

1. Nie chodzi mi o zadne ladowanie telefonu co juz sugerujesz po raz drugi,

2. Jezeli napisalem ze "Fakt faktem, ze te 45km jest realne" to nie napisalem przeciez ze jest to odleglosc osiagnieta na samym akumulatorze. Te kwestie wyjasnilismy wczesniej.

3. O moja znajomosc fizyki i angielskiego sie nie martw, jest na zadowalajacym poziomie. Zapewniam Cie jednak ze jest wiele wazniejszych i bardziej ekscytujacych rzeczy na swiecie od fizyki i angielskiego, ktorych znajomosc wprawia w dobry nastroj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli twoja wiedza z fizyki jest tak duża to GDZIE w którym filmie mówią ci o ładowaniu akumulatora w trakcie jazdy.

DOWOLNY LINK.

Bo już o km szkoda się kłócić z tobą 

SAM SOBIE PRZECZYSZ.

Przyznaj się do 2 błędów i temat zamknięty. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu nie czytasz ze zrozumieniem.. Ehhh...

1. Moja wiedza z dziedziny fizyki nie jest duza a jak napisalem powyzej "jest na zadowalajacym poziomie".

2. Nie twierdze ze gdzies jest informacja o ladowaniu akumulatora podczas jazdy.  Napisalem powyzej, ze "Z tym ladowaniem podczas jazdy to do konca nie wiem jak jest" - zakladam ze go nie ma.

3. Nie jest moim celem klocic sie z Toba. Moim celem jest zakup roweru QiCycle w rozsadnej cenie. O tym rowniez pisalem powyzej:)

Pozdrawiam.

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże i ty 79 rocznik jesteś i płątasz się jak 7 letnie dziecko

Twój tekst :"Ja czytalem o zasiegu 45km. Z reszta i tak ladowanie jest w trakcie jazdy wiec to nie problem."

Gdzie tu masz " no tak pomyliłem się faktycznie zasięgu jest 15km" Albo " no przepraszam źle wyczytałem faktycznie nie ma łądowania"

Jeszcze masz 2 utwierdzenia :

" Fakt faktem, ze te 45km jest realne "

" najwidoczniej zyjesz w alternatywnej rzeczywistosci:

1. Nie chodzi mi o zadne ladowanie telefonu co juz sugerujesz po raz drugi,

2. Jezeli napisalem ze "Fakt faktem, ze te 45km jest realne" to nie napisalem przeciez ze jest to odleglosc osiagnieta na samym akumulatorze. Te kwestie wyjasnilismy wczesniej."

 

I najpiękniejsze zaprzeczenie samemu sobie :

"Z reszta i tak ladowanie jest w trakcie jazdy wiec to nie problem"

2. Nie twierdze ze gdzies jest informacja o ladowaniu akumulatora podczas jazdy.  Napisalem powyzej, ze "Z tym ladowaniem podczas jazdy to do konca nie wiem jak jest" - zakladam ze go nie ma

 

POZA ANGIELSKIM POLECAM PRZYZNAWANIE SIĘ DO BŁĘDU. JA TEŻ JE CZASEM ROBIE I NIE MAM Z TYM PROBLEMU. NAWET W PRACY JAK ZBIŁEM SZYBĘ ZA 2K kierownik wiedział 20 sek później ode mnie.

 

AD 3

Przecież ci napisałem przez UK nie masz CŁA a vat masz coś koło 5%.

Aliexpres szukasz Goldway > czat> zadajesz pytanie. I w okolicach 550$ 650$ powinieneś ten rower mieć. W czym problem?

I jest to realna rozsądna cena. Ok 100 150$ za dhl z 70$ dla goldwaya + cena zakupu 460$

 

Ewentualnie można by kombinować z indii bo tam walnęli by ci tylko 22% vat. A przesyłki mają tańsze. Morska (2miesiące) Coś koło 150 180pln. Z indyjskiego amazona będziesz mógł spokojnie kupić za jakieś 2 3 miesiące. 

 

Opcja 3 Rosyjscy bracia. U nich cła nimaju :)

Jak ci się opłaci zamówić do jakiegoś znajomego i przemycić rower w bagażniku.  Z cedexem ok 550$ byś się zmieścił.

 

Jeszcze znalazłem jeden patent :

http://turystyka.wp.pl/kat,1036543,title,Rowerem-do-Chin-Jeden-czlowiek-jeden-rower-jeden-cel,wid,15563856,wiadomosc.html?ticaid=117505&_ticrsn=3

Przy okazji kręcisz filmiki na YT.

No i zarabiasz na  2 3 takie rowery. 

 

CENY KTÓRE PODAŁEM oczywiście nie zawierają ubezpieczenia.

Dlatego ludzie nie kupują telewizorów xiaomi np. Bo ubezpieczona przesyłka to coś koło 200 300$ przy 150$ za tv :)

 

@ redkontakt masz racje nie napisałem jw albo nie odesłałem go 3 razy do tego samego posta...

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, homman napisał:

Boże i ty 79 rocznik jesteś i płątasz się jak 7 letnie dziecko

Twój tekst :"Ja czytalem o zasiegu 45km. Z reszta i tak ladowanie jest w trakcie jazdy wiec to nie problem."

Gdzie tu masz " no tak pomyliłem się faktycznie zasięgu jest 15km" Albo " no przepraszam źle wyczytałem faktycznie nie ma łądowania"

Jeszcze masz 2 utwierdzenia :

" Fakt faktem, ze te 45km jest realne "

" najwidoczniej zyjesz w alternatywnej rzeczywistosci:

1. Nie chodzi mi o zadne ladowanie telefonu co juz sugerujesz po raz drugi,

2. Jezeli napisalem ze "Fakt faktem, ze te 45km jest realne" to nie napisalem przeciez ze jest to odleglosc osiagnieta na samym akumulatorze. Te kwestie wyjasnilismy wczesniej."

 

I najpiękniejsze zaprzeczenie samemu sobie :

"Z reszta i tak ladowanie jest w trakcie jazdy wiec to nie problem"

2. Nie twierdze ze gdzies jest informacja o ladowaniu akumulatora podczas jazdy.  Napisalem powyzej, ze "Z tym ladowaniem podczas jazdy to do konca nie wiem jak jest" - zakladam ze go nie ma

 

POZA ANGIELSKIM POLECAM PRZYZNAWANIE SIĘ DO BŁĘDU. JA TEŻ JE CZASEM ROBIE I NIE MAM Z TYM PROBLEMU. NAWET W PRACY JAK ZBIŁEM SZYBĘ ZA 2K kierownik wiedział 20 sek później ode mnie.

 

AD 3

Przecież ci napisałem przez UK nie masz CŁA a vat masz coś koło 5%.

Aliexpres szukasz Goldway > czat> zadajesz pytanie. I w okolicach 550$ 650$ powinieneś ten rower mieć. W czym problem?

I jest to realna rozsądna cena. Ok 100 150$ za dhl z 70$ dla goldwaya + cena zakupu 460$

 

@ redkontakt masz racje nie napisałem jw albo nie odesłałem go 3 razy do tego samego posta...

No juz dobrze fizyku od angielskiego. Teraz zastanow sie co robisz. Piszesz do czlowieka, ktory chce kupic rower. Sugerujesz mu ze urodzil sie w 1979r bo taki ma Nick. Lubisz byc na gorze (?) i udowadniasz mu swoje racje wytykajac jego bledy. W medycynie mozna to nazwac pewnym terminem ktorego nie podam, bo mi bedziesz chcial udowodnic ze nie mam racji. Nie mieszkam w UK. Numery mojego auta to KN IE6996. Jak juz rozszyfrujesz gdzie mieszkam, to pewnie stwierdzisz ze moze sie urodzilem 6 wrzesnia 1996r?

Teraz kilka informacji.

1. To jest forum MIUIPolska

2. Uzytkownicy tego forum to osoby zgromadzone wokol produktow firmy Xiaomi.

3. Forum sluzy do dzielenia sie informacjami, pomagania innym uzytkownikom i dzielenia sie opiniami.

4. Szczegolowe informacje znajdziesz w Regulaminie.

I teraz najwazniejsze. Chce kupic 2 rowery QiCycle od Xiaomi. Biorac pod uwage ze to nowy produkt, bedzie trzeba dlugo na niego poczekac az zawita do Europy. Jest to produkt na tyle nowy, ze wyrywkowych informacji o nim trzeba szukac w chinskiej sieci. Jezeli ktos ten rower przetestuje w Europie, jezeli bedzie dla niego wsparcie,jezeli bedzie odpowiednia cena i jezeli bedzie dostepnosc, wtedy nie bede szukal o nim informacji na forum, tylko bede czerpal informacje z uzytkowania po zakupie. Poki co, zostaje forum, na ktorym na szczescie nikt Cie nie nakrzyczy za potluczona szybe;)

Mam nadzieje ze moderator pousuwa te bzdury ktore bezposrednio odnosily sie do wspolrozmowcow a nie wnosily nic istotnego do tego watku.

Pozdrawiam

Daniel

6 minut temu, xxmati96xx napisał:

Może trochę pdbiegam od tematu ale czy naprawdę ludzą potrzebne jest takie coś jak elektryczny rower. Nie lepiej poćwiczyć własne mięśnie a nie wspomagać się silnikiem? Dużo taniej i zdrowiej.

Tez kiedys myslalem ze to wynalazek dla leniwych grubasow;) Jednak kiedy masz dziecko a mieszkasz w pagorkowatej okolicy, to kazda rowerowa wycieczka rodzinna z przczepka dla dziecka zamocowana z tylu roweru konczy sie z jezykiem na brodzie. To ma byc przyjemnosc a nie meka. Podjazdy pod gorke mozna wspomagac silnikiem zeby bylo latwiej. Reszte trasy mozna pokonywac przy udziale jedynie miesni. 

Edytowane przez daniel.swider79
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati 

Jedziesz autem gdzieś tam.

Jak podałem nawet na głupi rzeszowski rynek.

Zatrzymujesz auto gdzieś przy parkingu wyciągasz rower i śmigasz na myszki i do galerii itd.

Mieszkasz w Wawie i masz np się spotkać 3 4 KM od metra czy kolejki. Mykasz WKD w 20 min z centrum do Pruszkowa czy w drugą stronę. Wskakujesz na rower i jesteś.

 

Pytanie o EKONOMICZNY sens... vel zdrowotny

@daniel.swider79

Nowy sącz no i ?

AD 3 przecież ci pomogłem.

Podałem ci 3 możliwości zakupu roweru całkiem na poważnie.

Dodał bym 4 zapytanie I BUY GO.

Nie wiem jak cło w czechach. Z czech przemycić to nie problem.

 

POMYŚL LOGICZNIE.

Zamówisz przez USA masz chyba 14 czy coś koło 20 % cła + 22% vat czyli 40 - 50% ceny wzwyż.

Zamówisz do Polski masz cło antydumpingowe  48% + 22% = 70% dopłacasz.

Więc jakie masz opcje?

TAKIE JAK PODAŁEM.

Przeadresowanie w UK. Tak samo jak to robią z telefonami. > Goldway. Czy kupę sprzedawców rowerów na aliex.

Przywiezienie przez znajomego z UK by zaoszczędzić.

Przywiezienie przez znajomego z Rosji.

Zapytanie Ibuy go.

No i zamówienie z Indii lub malezji.

Jeśli nie wyślą ci tego z chin tylko z tajwanu (tam jest cło na 100% jak w USA) albo innego malezyjskiego kraju zasady są już inne.

 

Nie ma po prostu innej sensownej opcji. A ty znowu wymyślasz nie wiadomo co. 

Sama przesyłka tego roweru to 50% ceny. Ale jw jeśli by ci się nie śpieszyło to szło by zrobić tak jak pisałem TANIA MORSKA do UK i z UK nawet za 100we ci przewiezie jakiś polski kurier. 

 

2 rowerów żebyś nie wiem co to nie prześlesz chyba że masz takie szczęście że w totka możesz grać.

Wtedy tylko i wyłącznie wysyłka morska CHINY > UK  do znajomego. Przepakowanie i wysyłka polskim kurierem. Albo przywiezienie przez znajomego.

 

Moim zdaniem 90% zdań coś wnosiło.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze trzeba poczekac na rozwoj wdarzen. Jezeli jakis portal handlowy z Chin majacy magazyn w Europie wprowadzi na ten rower przynajmniej pre-order to juz bedzie cos. 

Nowy Sacz... to sie usmialem. W pierwszym poscie napisalem gdzie mieszkam. Tak, 90% zdan cos wnioslo.

Edytowane przez daniel.swider79
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bogate kraje mają cło antydumpingowe.

Przy przewozie z czech nie masz cła ani VAT bo unia celna.

ALE ILE WYNOSI CŁO I WAT NA IMPORT ROWERÓW Z CHIN NIE WIEM.

Więc jeśli podobnie jak w całej UE to nic z tego nie wyjdzie i zostaje ci anglia.

 

Przez 3 lata nikt nie zaczął importować TV z chin a ty się pytasz o rowery na już ?

 

A dowalam ci bo masz google i nawet ci się nie chciało wpisać w google IMPORT ROWERU Z CHIN. Wyszło by ci tysiące stron.

Nie wpisałeś nawet w aliexpress BIKE by zobaczyć koszt przesyłki china > polska.

Lub nie zadałeś sobie trudu by znaleźć taką aukcję no tax 

 

WIĘC JW NIE DA SIĘ TEGO ROWERU DOSTAĆ ZA MNIEJ NIŻ OKOLICE 650$ 

NIE NIE BĘDZIESZ MIAŁ GWARANCJI.

I NAJPRAWDOPODOBNIEJ W CIĄGU NASTĘPNYCH 2 LAT NIE BĘDZIE OFICJALNEJ SPRZEDAŻY W EU.

 

Ostatnia opcja to rozebranie roweru na części :)

Jeśli się dogadasz i ktoś zrobi ci 2 aukcje jako:

Rama + wicelec cło masz 4,7% +22% i np 130$

A na resztę 0%

2 wysyłki i wtedy może do 600$ dojdziesz. Ale nie na start tylko za 6 miesięcy gdzieś.

Pytanie tylko czy da się rozebrać....

A w przypadku tego roweru właśnie chyba nie 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze w Niemczech bez problemu kupisz chinskie telewizory Hisense - nota bene jednego ze sponsorow Euro 2016 i to nawet w znanych sieciowych marketach z elektronika, ze o ebayu nie wspomne. Rowery to tylko kwestia czasu. Dotyczy to szczegolnie przypadku Xiaomi, gdzie produkty sa najwyzszej jakosci przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech i znowu się kłócisz.

 

Wiesz dlaczego kupisz TV medion itd?

BO PRZYCHODZĄ W CZĘŚCIACH Z CHIN. 90% firm sprzedających cokolwiek z chin tak robi.

Nawet polska MANTA.

Wysyłają np całe maszyny drukarskie itd w 3 4 częściach. 

To samo ci podałem że jeśli ktoś ci rozłoży rower na części i wyśle osobno ramę i widelec to koszty też są niskie.

 

Więc tak jeśli np za 3 lata xiaomi otworzy swój oddział albo IBUY go się tak rozrośnie że zacznie importować tv xiaomi w częściach i rowery w częściach. Czyli tak naprawdę i buy go powstanie w chinach. Zatrudni tam ludzi którzy demontowali by tv i rowery.  

Wówczas może będziesz mógł sobie oficjalnie takowy sprzęt zakupić.

Dopóki do tego nie dojdzie pozostaje kombinowanie.

 

Co do jakości xiaomi polemizował bym. Z roku na rok jest coraz gorsza. A ceny coraz wyższe.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi akurat zaczyna uderzac powoli w polke premium (tak jak robi to Huawei) i to jest niepokojace z perspektywy cen. O jakosc sie nie martwie. Zdarzaja sie wpadki z MiBandem 2 czy Mi5 ale to jest spowodowane masowa produkcja ktora na sile chce nadazyc za potrzebami rynku. Osobiscie nie mam nic przeciwko jezeli cena troche wzrosnie ale bedzie nieograniczona dostepnosc w Europie. Kiedys bedzie a do tego czasu pozostaja "inne metody" ktore podales.

W Niemczech mozesz zamowic za 200€ miejski, solidny rower z Chin. Niemiecki odpowiednik w sklepie kosztuje 600-800€. Jakosc podobna. Roznica jest taka, ze ten chinski jest do samodzielnego montazu. Mam tu na mysli absolutny samodzielny montaz w ktory wchodzi smarowanie lozysk itp, czasem centrowanie kol no i podstawowa wiedza, bo instrukcji nie uswiadczysz. Kiedy juz zlozysz swoj rower i dumnie spojrzysz na naklejke w jez ang informujaca Cie o tym, ze Twoj nabytek nie moze byc dopuszczony do ruchu miejskiego, zaczynasz sie zastanawiac nad przeprowadzka na wies... A wiec jednak mozna. 

Rower QiCycle to inna bajka. Trzeba go kupic w calosci. Pozyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i jak , zamawiał ktos z was ten rower? jak z vatem i cłem ? bo właśnie do mnie leci tym priority line i nie wiem czego oczekiwać ..  a nawet jeśli wpadnie na vat i cło to jaka będzie wysokość cła? bo szukałem w systemie ISZTAR i znalazłem ten kod 8711601000 wg. mnie pasuje pod ten rower i stawka cłą wynosi 6% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie 48,5 % jeśli już ? Oraz cło antydumpingowe jest na rowery bezsilnikowe,a ten kod który podałem jest właśnie na rower elektryczny do 250W czyli qicycle do niego pasuje. I nie jest on objęty cłem antydumpingowym .

 

Na stronie http://www.veloprofit.com/pl/oszustwo-czy-dumping/ można znaleźć tak jakby potwierdzenie tego o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...