Jump to content

Prawie nieustanne wyłączanie się aplikacji... Help.


1avocado

Recommended Posts

Witam

Mam nadzieję, że nie zaśmiecę tego forum powielanym problemem, ale.. opadły mnie już siły. Byłbym wdzięczny jeśli nie o pomoc, to o jakieś wskazówki co z "tym" począć. Do rzeczy: Tuż przed urlopem w zeszłym roku kupiłem ten (Redmi 1s) telefon na niem. Amazon. Problem jest taki, że wiele aplikacji notorycznie się zamyka. Czy to przy wprowadzaniu znajomych do książki, czy wchodzeniu w ustawienia chcąc sprawdzić chociażby wersje MIUI. Co gdzieś nacisnę/włączę, często się zamyka i powraca na ekran główny. Byłem na tyle "sfrustrowany", że nic nie znajdując w necie odstawiłem go na prawie rok do szuflady: ) i korzystałem z innego. Ale.. żal go tam trzymać. Grzebiąc w necie ponownie.. natknąłem się m.in. na to forum. Troche czytam o tych problemach.. i powiem szczerze, że nie nastraja mnie to (nadal jeszcze) optymizmem..

Co do telefonu.. dopiero, gdy zmieniłem język na english (US) udało mi się wejść na informacje o tel.: Model HM 1SW, Android Version 4.3 JLS36C, MIUI Version MIUI-JHCCNBF36.0 (można tutaj rozpozać czy to wersja chińska, global.. czy Stable/Developer ?. I czy ma to jakieś znaczenie w robieniu Update ?

Doczytałem, że w telefonie powinno się mieć "Updater". W moim tego nie mam. Nie zauważyłem też nigdzie "MIRecovery", ani pliku "update.zip". Co z tym począć ?. Czy MIFlash to jedyna opcja ?. Za wszelkiego rodzaju wskazówki jestem wdzięczny..

Pozdrawiam..

Edited by 1avocado
Link to comment
Share on other sites

Myślę że wejście w MiRecovery (czyli, wyłączamy telefon, wciskamy klawisz głośności + oraz power) i po wejsciu do recovery klikamy w English, następnie Wipe & Reset i po kolei klikamy wszystkie wipe. Dalej Back to Mainmenu i Reebot.

Raz też miałem takie problemy i wyczyszczenie telefonu pomogło :)

Dodatkowo widze ze masz stare MIUI V5, więc polecam zaktualizować do przynajmniej MIUI V7 :)

Edited by Live
Link to comment
Share on other sites

Wszedlem w MiRecovery jak mowiles. English i.. wszystkie Wipe & Reset. Na koniec Reebot. Problemy są te same. Zrobiłem to kolejny raz. Jest jak było. Niestety. Zerkam na stronę z instalacjami.. czyżby nie było innej możliwości niz MiFlash..?. 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, cos z tym romem musi byc nie tak, moze ktos tam grzebal i jakies pliki systemowe usunal? W takim razie tylko MiFlash Tobie pozostaje. Wydaje mi sie ze w takim wypadku tylko on pomorze

Edited by Live
Link to comment
Share on other sites

Zrobilem MiFlash.. coz mi innego zostalo : ). Sciagnalem (jak proponowano) Redmi 1S Global Developer Version Fastboot File DOwnload. Dochodzi do tego ze przy ladowaniu pojawia mi sie kilkakrotnie napis "Unfortunately.. m.in. Package Acces Helper, potem ...Cheetah Mobile CleanMast.." (ten jest ostatni, na tym sie zatrzymuje), wczesniej "wmiguje sie" pare innych. Co ok. minute wlacza mi sie to na nowo : ). Chyba nic z tego nie bedzie. Nie wiem, czy mozna flashowac ponownie z inna wersja.. np. China Developer etc. Nie wiem, czy ma to znaczenie. I nie wiem czy to z tym tel. nie koniec...........: ). Mozna cos z tym jeszcze zrobic ?. 

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie. Acid, dziękuję za porady. Dopiero raczkuję z telefonem który zainteresował mnie bardziej niż Samsung. Jak na złość.. nie chodził od razu jak wszystkie inne. Teraz też dopiero zauważyłem w dole okienka opcje Flash all.. Standarowo ustawione jest na Flash all except storage. I z tym ustawieniem.. zrobiłem flasha. Pytanie, czy można ponownie "zflashować" telefon. Ok.. sprobuję ponownie : )

Acid miałeś rację. All Flash zadziałał. Miłe zaskoczenie. Dziekuję.

Edited by 1avocado
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...