Skocz do zawartości

MI-2A - Areo


MarcinG

Rekomendowane odpowiedzi

To lipa. Na logike myślałem, że będzie. Bo na stronie producenta pisze:

- Band: 2G,GSM 850/900/1800/1900MHz; 3G,WCDMA 900/1900/2100MHz

Czyli inaczej niż w przypadku Mi-2 i Mi-2S. Bo w przypadku tych dwóch rzeczywiście nie ma 900.

W przpadku RedRice pisze:

Network Frequency : GSM 900/1800/1900 ; 3G:WCDMA 900/2100MHz

A na nim chyba Areo będzie chodzić? Chyba że Band a network frequency to coś zupełnie innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wole gsmarena... na mgsm masa roznych dziwnych bledow i bezsensownych danych jak na dzisiejsze czasy... np brak stopera? lol -,-

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2a-5646.php

czyli teoretycznie Aero2 powinno smigac

lalozamosc skad masz informacje ze Mi-2A nie obsluguje 900MHz? nawet na xiaomi.com http://www.xiaomi.com/mi2a#params jest wyraznie napisane ze ma 900MHz a nie 850MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sugerował spytać się użytkownika MI-2A o sprawdzenie pasma na pudełku.

Czytałem, że na xiaomi.com w przypadku MI-2S może być błąd w parametrach. Albo ja ze swojej strony napiszę do swojego kontaktu w Chinach o potwierdzenie tej częstotliwości.

Bo np. mój MI-2 nie obsługuje WCDMA 900 i nie ma tego na pudełku. Także osobiście mam wątpliwości czy np. bliźniaczy MI-2S i MI-2A ma faktycznie 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na głównej stronie Xiaomi.com/en sprawdzałem i tylko Mi2A obsługuje 900MHz (i nowy Red Rice). Oby nie był to błąd bo już zamówiłem :o

Odnośnie areo dokładne informacje, które telefony obsługują areo a które nie. Bo oprócz tego, ze telefon musi mieć UMTS 900MHz to musi być (zgodnie z regulaminem) minimum kategorii 10. Czyli musi mieć prędkość pobierania danych od sieci HSDPA nie niższą niż 14Mbps. A tego warunku jak się okazuje, nie spełnia sporo telefonów nawet znanych marek na naszym rynku, także tych dual sim. Mi2A natomiast je spełnia bo ma prędkość pobierania danych HSDPA 21Mbps. Czyli jest kategorii 14. Czyli teoretycznie na nim powinno działać zgodnie z tymi informacjami. A w praktyce sprawdzę jak przyjdzie.

-- 5 lis 2013, o 22:42 --

Niestety znalazłem potwierdzenie waszych przypuszczeń, że jest błąd w specyfikacji Mi2A! :(

Na tej stronie jest specyfikacja bez 900MHz

http://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi2A?u=49407

W komentarzach ktoś także zadał pytanie czy ma 3G 900MHz. Ktoś z obsługi sklepu udzielił odpowiedzi, że nie ma 900MHz. Ma tylko 850/2100MHz.

Czyli wychodzi na to, ze pośpieszyłem się z zakupem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze BZDURA, jaka kategoria 10? Moja stara nokia N79 z HSDPA do 3,6mb/s spokojnie radzila sobie z aero do tego wysylajac internet po wifi... nie radzila sobie moze najlepiej bo predkosc nie byla "plynna" (predkosc skakala ok 400 do 600) do tego ping ok 90ms (gdzie na modemie mifi wyciaga nawet ponizej 60ms), to wifi bylo takie ze wiekszosc urzadzen go nie widziala no i bateria osiagala absurdalne temperatury... cale szczescie nic sie nie stalo ;p dziala tez kuzynowi na e52, drugiemu na 5230 (bodajze)... Moze tak, nie widzialem jeszcze urzadzenia ktore obsluguje 900MHz i na ktorym nie dziala aero. ;)

A po drugie co do mi2a... w sklepach czesto maja przeciez bledy a ktos z obslugi po prostu nie chcial przyznac bledu wiec potwierdzil ;p dopoki telefon nie dojdzie nie ma pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze BZDURA, jaka kategoria 10? Moja stara nokia N79 z HSDPA do 3,6mb/s spokojnie radzila sobie z aero do tego wysylajac internet po wifi... nie radzila sobie moze najlepiej bo predkosc nie byla "plynna" (predkosc skakala ok 400 do 600) do tego ping ok 90ms (gdzie na modemie mifi wyciaga nawet ponizej 60ms), to wifi bylo takie ze wiekszosc urzadzen go nie widziala no i bateria osiagala absurdalne temperatury... cale szczescie nic sie nie stalo ;p dziala tez kuzynowi na e52, drugiemu na 5230 (bodajze)... Moze tak, nie widzialem jeszcze urzadzenia ktore obsluguje 900MHz i na ktorym nie dziala aero. ;)

A po drugie co do mi2a... w sklepach czesto maja przeciez bledy a ktos z obslugi po prostu nie chcial przyznac bledu wiec potwierdzil ;p dopoki telefon nie dojdzie nie ma pewnosci

To prawda. Wystarczy, że telefon obsługuje 3G 900MHz i areo będzie działać mimo, że nie jest kategorii co najmniej 10. Ale regulamin usługi Areo2 wymaga by telefon był co najmniej kategorii 10. Dlatego jeśli nie jest to mogą z powodu działań niezgodnych z regulaminem zablokować kartę sim.

Taka jest teoria czy tak robią nie wiem. Informacje są na stronie Areo2 oraz na

http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-cho ... ii-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od znajomej:

Yeah, 9oomhz is supported. please check here http://www.xiaomi.com/mi2a#params

----------------------------------------------------------------------

吴娜

Wu Na

MIUI Department, Xiaomi Inc.

Web site: http://en.miui.com/

Mobile: xxxx

Potwierdza, że jest 900Mhz ale podpiera się specyfikacją na Xiaomi, o którą pytałem czy czasem nie ma błędu tam.

No ale skoro tak to można założyć, że MI-2A ma 900Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wiadomość. Dzięki wielkie. Ja pytałem tez na xiaomiworld.com czy specyfikacja jest prawidłowa i czy czasami nie ma błędu. Odpowiedzieli, że Mi2A w przeciwieństwie do Mi2S na pewno obsługuje 3G 900MHz. Od Ibuygou.com jeszcze nie otrzymałem wiadomości potwierdzającej, ze ma 900MHz mimo, ze mailuje z nimi już przeszło tydzień. Bardziej się skupiają na tym co to jest Areo2 niż na tym czy on ma 900MHz czy nie. Ale jak w dwóch źródłach potwierdzają to myślę, ze można zaryzykować. Wobec tego za niedługo nareszcie stanę się posiadaczem Mi2A.

Jak będę miał sprawdzę i napiszę ostateczną informacje czy jest czy nie ma 900MHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpliwie mają z tym jakieś zamieszanie. Dwa tygodnie mailuje z ibuygou i nie dali mi jednoznacznej odpowiedzi czy obsługuje 3G 900MHz czy nie. Ponoc producent sprawdza te informację a oni tez szukają odpowiedzi. Ale jak u Ciebie działa to chyba sprawa jest jasna. Musi obsługiwać 900MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe, ze masz 23k... Ja mam w MI-2 ok 22k a przecież w MI-2A jest dual core i 1G ramu ;/

W ogóle też mi się podoba MI-2A. Bo lekko większy od mojego a nie tak znowu duży jak MI-3. Może sobie za grosze sprowadzę z ibuygou. Chciałbym mieć lekko większy ekran. A jak bateria? Bo w MI2 ogólnie słabo i przeważnie 1-1,5 dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo MI2A ma 2 szybsze rdzenie oparte na Karit 300 a MI2 4 rdzenie wolniejsze oparte na Karit 200... MI2A to dokladnie polowa MI2S ze slabsza karta graficzna ;p

za jakis czas gdy juz gry i aplikacje naucza sie porzadnie z 4 rdzeni korzystac to ta chwilowa przewaga zniknie ;) tylko ze wtedy nawet zasilacz o mocy 1,5A moze nie dawac rady z obciazonym mi2 :P

edit

no tak, juz mi sie myla te snapdragony wszystkie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...