Sign in to follow this  
tirey93

[Xposed] GravityBox pod ROM eu

Recommended Posts

Zainstalowałem Xposed korzystając z tej instrukcji: http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

Niby działa. Na pierwszy ogień poszedł GravityBox - stwierdziłem, że to od niego powinienem zacząć. Są trzy wersje. Mam najnowszy MIUI Polska od Was oparty na androidzie 5.0.2 więc stwierdziłem, że wersja LP będzie odpowiednia. Otwiera się ale nie reaguje z telefonem. Na przykład zmieniłem ustawienie zegara na wyśrodkowany i nawet po rebootcie został na swoim miejscu z lewej strony. Nie działa też np Pie. W ogóle nie kontaktuje z telefonem. Próbowałem zainstalował wersję JB - ale ta się nawet nie włącza.

Z góry mówię - tak, włączyłem GB w Xposed. Tak, sprawdziłem uprawnienia, ma przyznane. Wydaje mi się że instaluje niekompatybilną wersję, jaką powinienem? A może to wina czegoś innego? Co sądzicie?

[EDIT] Wygląda na to, że to nie wina Xposed, bo przed chwilą zainstalowałem App Settings i działa.

Edited by tirey93

Po pierwsze, xposed tutaj -> http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634

Po drugie, gravitybox nie działa na miu, bo samo miui jest bardziej zmodyfikowane niż aosp. 

Po trzecie dla MIUI jest coś takiego jak xMIUI albo MIUI Tools, i to one są odpowiednikami dla gravityboxa.

Po czwarte, ze względu na nową wersje MIUI część opcji w tych aplikacjach może powodować fc

Po piąte, instalacja modułów z poziomu instalera chyba do dziś nie działa na miui chociaz tego nie jestem pewien bo od kilku wersji xposed sie nie bawiłem ;)

Po szóste i ostatnie, wiele modułów nie działa na miui właśnie ze względu na to że miui różni sie znacznie od aosp. Nawet na lekko zmodyfikowanym cyjanie pojawiają sie konflikty przy xposed a sam gravitybox sypie errorami w logach ;)

Edited by skubi07
  • Like 2

1) Nie wiem, czy doczytałeś, ale tamten wątek oferuje dokładnie taką samą wersje Xposed, co ty podałeś, więc jest okej - co potwierdza też poprawne działanie aplikacji u mnie.

2) Wyjaśniłeś temat, dzięki. Teraz już wiem, czemu powinienem instalować aplikacje przeznaczone pod mój rom.

3) Właśnie testuje. Brzmi nieźle, szkoda tylko że mimo sporego zainteresowania developerów systemem MIUI i tak brakuje nam wsparcia takiego jak dla czystych systemów(GravityBox ma chyba jednak więcej opcji, a jest wiele aplikacji które dodają też swoje funkcje). Chyba że istnieje jakaś grupa która tworzy ciekawe mody pod nasz ROM? Fajnie by było testować ich apki.

5) Tak, nie da się pobierać przez aplikację. Muszę to robić ręcznie.

Co do tego 5 to gdzieś coś czytałem że komuś po instalacji geenify zaczeło magicznie działać to pobieranie, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Co za problem kliknąć link do repo i pobrać recznie apk ;)

Z MIUI jest ogolnie ciężko bo sam framework jest mocno zmieniony w stosunku do AOSP. I nie ma co narzekać bo np. taki touchwiz który nie ma sie co oszukiwać też jest dość popularną nakładką też ma problemy z modami w większym lub mniejszym stopniu ;) My z MIUI nie mamy co tutaj narzekać tylko cieszyć sie z tego co działa. Wiele modułów o działaniu takim ogólnym też działa np. wcześniej wspomniane greenify, PowerNap, youtube background, better battery i wiele podobnych. Tylko w kwestii modyfikacji wizualnych zostaje nam Miui Tools.

@Tomaszek1999 Dajesz download i install po czym normalnie instaluje? U mnie nie szło w ogóle pobieranie :D Może rzeczywiście coś w tych nowych wersjach pozmieniali bo ostatnie xposed to miałem chyba v80 :D

2 minuty temu, skubi07 napisał:

@Tomaszek1999 Dajesz download i install po czym normalnie instaluje? U mnie nie szło w ogóle pobieranie :D Może rzeczywiście coś w tych nowych wersjach pozmieniali bo ostatnie xposed to miałem chyba v80 :D

Dokładnie tak, tylko trzeba reboota po instalacji zrobić i działa. Mam v85

@skubi07 Jest jakaś fraza by znajdować takie aplikacje zgodne dla naszego systemu? Bo gdybyś mi nie wymienił ich z nazwy to bym w życiu na nie nie trafił.

Z tego co wiem MIUI Tools to dawny WSM Tools który jest niekompatybilny z naszym ROMem. Także tylko xMIUI działa.

@tirey93 Kiedyś był tu temat o xposed gdzie ludzie pisali co im działało. Jedyna metoda to szukać i samemu sprawdzać co działa. MIUI Tools z Google Play działało mi bez problemów na MIUI 7. Na 8 nie testowałem jeszcze Xposed w ogóle więc Ci nie powiem.

No właśnie trochę się obawiam testować sam. Szczególnie po tym, jak musiałem backupować cały system kiedy jedna z apek zniszczyła mi pasek statusu i nie było opcji tego odwrócić.

Nie trzeba backupować nic. Wystarczy że masz TWRP. Jest taki triczek który pozwala zablokować cały framework od xposed więc żaden moduł też sie nie uruchamia i nie trzeba nic flashować. Zaraz poszukam dokładnie opisu i zamieszcze go tutaj, bo nie pamiętam już dokładnie ścieżki. Wiem tylko że na partycji data w folderze od instalera xposed trzeba dodać plik bez rozszerzenia o określonej nazwie ;)

EDIT: znalazłem. Dokładniej w ścieżce " /data/data/de.robv.android.xposed.installer/conf/" należy utworzyć plik "disabled" Wtedy framework jest wyłaczony i telefon uruchamia sie bez niego. W faq xposed jest napisane że podobno szybkie wciskanie któregoś przycisku podczas uruchamiania też powoduje utworzenie tego pliku jednak nie próbowałem tego ;) Podobno po samym podświetleniu wciskamy jakikolwiek przycisk fizyczny, po czym telefon zawibruje podwójnie i musimy wcisnąć ten sam przycisk pięć razy a telefon będzie potwierdzał wciśnięcia wibracją i sam utworzy ten plik. Jednak nie testowałem tego sposobu. Po usunięciu modułu który powodował błędy wystarczy ten plik usunąć i wszystko działa jak wcześniej. 

Edited by skubi07

Dodaj, przyda się na następny raz ;)

A jeśli chodzi o mój backup, to nie sądzę, żeby to coś pomogło. Ta śmieciowa apka zmieniła coś w plikach systemowych i dlatego statusbar nie dostosowywał swojego koloru do aplikacji w tle. Zamiast tego był cały czas biały lub czarny. Myślę, że to nieodwracalny proces bez reinstalla, chyba że bym znał lokację plików odpowiedzialnych za design. Ale to już przeszłość. Wykonałem reinstall i problem oczywiście zniknął.

To musiałeś użyć jakiejś apki podmieniające pliki w apk. Wtedy troche bieda bo rzeczywiście tylko backup Cie ratuje.

A jeśli chodzi o ten triczek dotyczący wyłączenia Xposed, właśnie go przetestowałem. Niestety telefon złapał Bootlocka - ekran startowy pokazał się i system nie chciał się uruchomić dalej. Poczekałem tak 15 minut i usunąłem plik powodujący usterkę. Na szczęście miałem wgraną aromę, więc poszło bez szwanku. BEWARE ;D