Skocz do zawartości

[TUTORIAL] Połączenie Mi Band 1S z Endomondo


daniel.wu

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Xiaomi oferuje nam wiele ciekawych akcesoriów, a jednym z nich jest opaska fitness Mi Band umożliwiająca zliczanie kroków, liczenie snu, powiadamianie, czy też mierzenie naszego tętna. Istnieje kilka wersji owej opaski, między innymi:

  • Mi Band z kolorowymi diodami
  • Mi Band z białymi diodami i nieco większą baterią
  • Mi Band 1S z białymi diodami i pulsometrem
  • Mi Band 2 z wyświetlaczem i pulsometrem

Miesiąc temu zakupiłem wersję 1S z pulsometrem, a jako, że jestem dość aktywnie fizycznie, byłem bardzo ciekawy czy uda mi się wykorzystać ją do treningów biegowych i połączenia z programem Endomondo. Jak się okazało, da się, jestem po 2 udanych treningach, w których puls był mierzony non stop, a program wyliczył średnią i maksymalną wartość. Przedstawiony sposób jest dość wygodny, ponieważ nie gryzie się z żadnymi innymi programami, nie ma konieczności rozłączania opaski z MiFit podczas treningu, a czytałem inne poradniki w których ta czynność była wymagana. 

Opis metody połączenia Mi Band 1S z Endomondo

Co potrzebujemy? Oczywiście program Endomondo, ale również Mi Heart Rate ze Sklepu Play. Program ten będzie wymuszał nam ciągły pomiar pulsu, dzięki czemu aplikacja Endomondo również ciągle go będzie mierzyła. Warto dodać, że darmowa wersja Mi Heart Rate umożliwia 10minutowy pomiar, natomiast za około 3,5zł mamy bez ograniczeń.

Po ściągnięciu owych aplikacji, przechodzimy do Endomondo, a w nim przechodzimy do:

Cytat

Ustawienia -> Ustawienia akcesoriów -> Czuniki Bluetooth SMART -> Uaktywnij czujniki -> Szukaj -> Wybieramy swoje urządzenie

Następnie przechodzimy do Mi Heart Rate. W nim łączymy się z naszą opaską i klikamy Tap to Start, nasze tętno powinno się pojawić. Teraz zostaje nam przejść ponownie do aplikacji Endomondo, na ekranie treningu wybrać "dane, które będą wyświetlane" puls.

Ostatnią rzeczą jest pozwolenie Endomondo i Mi Heart Rate na prace w tle. W tym celu przechodzimy do:

Cytat

Ustawienia telefonu -> Bateria i wydajność -> Oszczędzanie baterii -> Wybierz aplikacje -> Wybieramy Endomondo i 'bez ograniczeń' oraz 'Zezwól', te same ustawienia dla Mi Heart Rate

To wszystko. Teraz podczas kolejnego treningu wystarczy w Mi Heart Rate rozpocząć pomiar pulsu, przejść od Endomondo i rozpocząć trening.

 

FAQ

1. Mam problem z połączeniem opaski w Endomondo, co zrobić?

Jeżeli korzystasz z aplikacji MiFit, proszę spróbuj w niej rozłączyć opaskę, następnie spróbować ponownie połączyć się w Endomondo. Jeśli się uda, możesz wtedy sparować urządzenie w MiFit.

2. Czy za każdym razem będę musiał łączyć Endomondo z opaską?

Nie, po pierwszym razie Endomondo powinno zapamiętać Twoje urządzenie i nie będziesz musiał ponownie się łączyć.

3. Czy sposób będzie działał z najnowszą opaską Xiaomi, Mi Band 2?

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego, aczkolwiek może ktoś z użytkowników to zrobi. :)

4. Czy ukazany sposób działa z innymi programami fitness?

Niestety nie korzystam z innych programów, natomiast czytając niektóre komentarze, można stwierdzić, że raczej nie.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Nie mogę połączyć opaski Mi Band 2 z endomondo na iOS.

Nie mam pojęcia dlaczego zainstalowałe MI FIT, MI HR kupiłem wersję premium ale i tak nie mogę się połączyć z endomondo.

W moim endomondo nie mam opcji Ustawienia akcesoriów jest tylko opcja TĘTNO.

Po uruchomieniu tej opcji nic nie wykrywa endomondo.

P.S. Od wsparcia endomondo usłyszałem że nie wspierają Mi Band 2.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Aliou81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...