Skocz do zawartości

Redmi 3 i Miui - kilka ogólnych pytań od laika


mendziu5652

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich serdecznie :).

W niedługim okresie czasu planuję zakup nowego telefonu w przedziale 700-800zł i w oko rzuciła mi się marka Xiaomi, dużo czytałem na temat jej inności w porównaniu do pozostałych marek mimo wszystko nadal mam kilka pytań:

1. Redmi 3S vs 3 PRO vs Note 3 Pro vs MI4 - prosiłbym o proste stwierdzenie "który lepszy" + małe uzasadnienie. Proszę ominąć oczywiście kwestie pamięci, rozdzielczości aparatu czy rozmiaru ekranu.
2. Wiem że dla niektórych osób może być to profanacją lecz czy można na ten system wgrać Google Now Launcher? Bardzo mocno z GNow korzystam oraz nadal nie do końca wiem czy interfejs rodem z IOS mnie przekona :)
3. Całość funkcjonuje na koncie google czy koncie xiaomi? Bo w kilku recenzjach video widziałem w ustawieniach tylko coś takiego jak "Konto Xiaomi" a nie ukrywam że mocno "wsiąkłem" w środowisko Google :D
4. Mocno odczuwa się brak jednej z popularnych u nas częstotliwości LTE poza dużymi miastami? Mieszkam na obrzeżach średniego miasta.
5. xiaomi.com.pl jest oficjalnym sklepem? A jeśli nie to można stamtąd zamawiać bez obaw czy lepiej na allegro?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, myślę że temat ustawiłem w miarę dobrym miejscu (uniwersalnym). 

Pozdrawiam
Marcin
 

Edytowane przez mendziu5652
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać o tym sklepie na forum. Większość ma raczej złe wspomnienia. Poza tym to jest pytanie do kogoś, kto by dobrze znał te wszystkie telefony... To chyba niemożliwe.. Pozostaje przestudiować to forum, co sprawi, że nadal nie będziesz wiedział, co zrobić. W rodzinie mamy 2 sztuki mi4 i jedno redmi 3. Wszyscy są zadowoleni... I wszyscy używamy googla, bo google jest wszędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać Google launcher jak i każdy inny. I tak zostaniesz na launcherze miui jak chwilę tego pouzywasz, zobaczysz.

Całość pracuje na koncie Google jak w kazdym Androidzie.

Konto xiaomi masz po to, by korzystać z usług xiaomi, takich jak chmura, albo chociaż pobieranie motywów. Nie jest wymagane, ale bez tego chociażby bootloadera nie odblokujesz.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi!

A jest ktoś może w stanie w dużym skrócie napisać czemu wszędzie się przewija temat tego bootloadera? 

Wiem że chodzi o coś ze zmianą softu ale czemu wszyscy to robią, nie można u Nas używać oryginalnego?

 

Mając zablokowany bootloader nie można używać romów xiaomi.eu, czyli tutejszych mających pełne polskie tłumaczenie.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...