Skocz do zawartości

Problem z siecią i Internetem


Moniq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z telefonem. Traci on połączenia z siecią i Internetem (telefon w sieci PLAY, kupiony na allegro). Wersja MIUI to 7.2.7 (czy to jest MIUI7?). Problemy jakie zauważyłem:

- telefon nie otrzymuje wiadomości whatsaap/snapchat'a. Testuje teraz WIFI na sleep mode (opcja jest włączona na Always). Prawdopodobnie na danych mobilnych tez występuje problem. Trzeba włączyć aplikację by otrzymać wiadomości albo wysłać wiadomość. Aplikacje są dozwolone do korzystania z Internetu. 
- są problemy z łącznością z siecią (abonent niedostępny). Tak jakby Redmi 3 miał większe problemy ze złapaniem sieci,
- telefon traci internet z danych mobilnych, trzeba wyłączyć i włączyć dane mobilne, żeby znowu odzyskać Internet.

Ktoś miał podobny problem? W necie coś widzę na angielskich stronach, że jest wersja 7.3.2 (choć telefon nie widzi aktualizacji). Może to rozwiąże problem? A może właśnie jakieś starsze oprogramowanie? A może konfiguracja sieci PLAY?

 

--

EDIT: Teraz doczytałem, że to 7.2.7 Global, czyli to jest jakaś śmieciowa wersja jak rozumiem?

Edytowane przez Moniq
aktualizacja informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a jaki to polecany rom? Jeżeli dobrze wyczytałem to: mogę zainstalować officiala, ale tylko będzie język angielski lub chinski albo xiaomi.eu, tylko potrzebny bootloader, który muszę sprawdzić. Na xiaomi.eu jest stasza wersja:  xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.1.0.LHPCNDD_v7-5.1.zip. W 7.2.7 próbowałem dodać do autostartu ale nie mogłem znaleźć opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...