Skocz do zawartości

Uceglone Mi5


mmsowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Strasznie mi przykro, że moim pierwszym postem jest opisywanie mojego problemu z uceglonym Xiaomi, ale do rzeczy.

Kilka dni temu odebrałem paczkę z nowym Xiaomi Mi5 (wersja 128gb- chińska dystrybucja- wersja stable; bootloader zablokowany). Wszystko pięknie, jednak miałem problem z przerywającym sygnałem LTE plus jakieś inne drobne bugi. Sprawdzam aktualizacje- telefon pokazuje, że jest aktualny. Sprawdzam więc aktualizację na internetach i widzę, że sporo aktualizacji już się pojawiło. Mając jakieś doświadczenia z One Plus One ściągnałem najnowższy Global stable Mi Flash i biorę się do pracy. Oczywiście w internetach pełno tutoriali więc nie było problemu. Flash się rozpoczął i chwilę póżniej co? Ano z telefonu zrobiła się cegła.
Urządzenie się włącza, pokazuje logo Xiaomi i wchodzi w loop. Jestem w stanie wejść w fastboot i recovery.

Czego probowałem do tej pory:
- automatyczna aktualizacja przez Mi Suite EN - nie rozpoznaje urządzenia
- ręczna aktualizacja poprzez Mi Suite EN - po wybraniu pliku z nowym softem pokazuję, że program nie jest w stanie zweryfikować wersji czy coś takiego.
- ręczna aktualizacja w Mi Suite China - nie mam możliwości wybrania pliku. Wchodząc we Flash pokazuje żebym przeszedł z recovery do fastboot. Po przejściu w fastboot wywala info, żebym najpierw się podłączył w normalnym trybie czego oczywiście nie jestem w stanie zrobić.

Co mogę teraz zrobić?
Czy istnieją jeszcze jakieś metody, których warto spróbować?
W ciągu tygodnia powinienem otrzymać drugiego Mi5 (64gb). Istnieje możliwość skolonowania softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym jest EDL :(
W tryb download mogę wejść.

Znalazłem jeszcze coś takiego http://en.miui.com/thread-299790-1-1.html - magiczny kabelek, który niby daję możliwość wgrywania na zablokowanym bootloaderze. Pic na wodę czy może coś nad czym warto pomyśleć? Na aliexpress jakieś 35zł z wysyłką więc nie pieniądz tylko trzeba czekać :(

Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowższą chińską wersje developerską wrzuciłem w MiFlash. Telefon w trybie download (power + volume+) podpiąłem do komputera. Telefon wykrył podłączenie, komputer nie.

Tak jak pisałem próbowałem opcję z Mi Suite zarówni chińską jak i angielską nic nie dało.

Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie możesz wejść do trybu download mając zablokowany EDL. Przynajmniej ja nie mogłem na weekend wejść ani na jednym ani na drugim telefonie, bo były już romy 7.3+ Szkoda, że nie odblokowałeś bootloadera, bo byłoby łatwiej.  Teraz ciężko mi doradzić, co dalej robić, bo jestem laikiem w tych sprawach. Może Bohyn bardziej pomoże, albo inny użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mmsowinski napisał:

Pobrałem najnowższą chińską wersje developerską wrzuciłem w MiFlash. Telefon w trybie download (power + volume+) podpiąłem do komputera. Telefon wykrył podłączenie, komputer nie.

Tak jak pisałem próbowałem opcję z Mi Suite zarówni chińską jak i angielską nic nie dało.

próbowałeś miflasha betę

http://en.miui.com/thread-281979-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o tą część tak?
 

On 18.05.2016 at 5:33 PM, lg4xhd said:

Telefon może mieć zainstalowany soft przez fastboota lub edl. Pamiętasz jak kiedyś wspominałeś, że z fastboot nie zawsze się czyści telefon? No to z edl zawsze i jeszcze dochodzi do repartycji pamięci. Z edl zawsze się robi wipe wszystkiego. Edl jest tym samym co w starym Redmi 1S tryb download z testpoints.

Przez edl można wgrać rom na zablokowany bootloader. W sensie można wgrać każdy rom fastboot. Co nie znaczy, że każdy będzie działać (np rom xiaomi.eu przerobiony na miflash).

No ale jeśli zablokuje się dostęp do edl to kicha.

Z MI Note

--- 

Napisałeś, że w trybie EDL jest wszystko czyszczone od zera.

Czy można wgrać rom w takim trybie np. w telefonie MI note virgo ? Może by to pomogło na problemy z rotacja u mnie. Może gdzieś się zagnieździło jakieś paskudztwo i takie czyszczenie całkowite by mu pomogło ?

Jak wprowadzić telefon w taki tryb i czy wtedy wgrywa się rom także za pomoca miflash ?

I później poprzez, tak?

adb reboot edl
Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc próbowałem wejść do EDL poprzez komende fastboot oem edl i otrzymałem zwrotkę Need to unlock this device to use this command.

Kiedy próbowałem użyć adb reboot edl otrzymałem device not found.

Pisałem do Acid'a na PW jednak nie odpowiedział.

Co teraz?

Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam włączonego.
A biorąc pod uwagę, że telefon jest uwalony i zapętla się na logo Xiaomi to raczej nie mam jak go włączyć.
Chyba, że jest jeszcze jakiś sposób?

Powoli zaczynam tracić nadzieję :(
Jak często się w ogóle zdarza, że telefon padnie i już nic nie da się z nim zrobić?
Kupę kasy wydałem na to Mi5, a kurcze już kolejny dzień mogę korzystać jak z atrapy w sklepie :/

Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za radę tylko powiedz mi jak?
Jeżeli jesteś w stanie wymyślić coś co zadziała, a jeszcze nie próbowałem to dawaj z chęcią spróbuję.

Na ten moment czekam na odblokowanie przez Xiaomi, a z drugiej strony zamówiłem kabel do flashowania taki jak tutaj: http://en.miui.com/thread-299790-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się odratować padlinę z w pół wykasowanym systemem bez dostępu do EDL i z zablokowanym bootloaderem, na którego nie działały czary z FlasgToolem, chińskim Mi PC Suite i inne takie... Jestem w trakcie pisania tutka. Nie wiem tylko czy na każdym fonie to zadziała. Mam tylko dwie sztuki w domu. No i nie pamiętam jak się instalowało sterowniki w jakiej kolejności :P

 

Ogólnie wchodzisz w fastboot, wgrywasz magiczny plik który na zablokowanym bootloaderze wchodzi jak w masło nie wiem czemu, restartujesz fona dwa razy w odpowiedni tryb i wgrywasz FlashToolem na chama nowy system przez COM. Wydaje się pokopane i jest pokopane ale czego się nie robi dla satysfakcji :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę wdzięczny za więcej informacji. Jaki plik, jak wymusić na telefonie żeby był widoczny jako port COM i ogólnie trochę szerzej. Ewentualnie jakiś numer telefonu do Ciebie na PW powiesz mi co i jak, a ja później opiszę manualna na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i wypakuj:

https://drive.google.com/open?id=0B9PwsNwwcDaqamxrTHFPQTVOamM

plik to samorozpakowujące się arhiwum 7Zip więc klikasz na nim prawym i wypakuj, a jak nie masz 7Zip'a to dwuklik i Extract i sam się rozpakuje.

Następnie przenosisz folder tak żebyś miał łatwy dostęp, najlepiej bezpośrednio na dysku C: żeby też ścieżki plików nie miały spacji w nazwach. W wierszu poleceń (cmd.exe) przechodzisz do tego katalogu przykładowo komendą:

cd C:\Mi5_failsafe

Teraz uruchamiasz telefon w trybie fastboot (trzymasz Power i Vol- aż na ekranie nie pojawi się Mitu grzebiący androidzie z podpisem fastboot). Teraz podłącz telefon do komputera. Fonik zostanie wykryty, powinny zainstalować się stery jeśli już masz MiFlasha ewentualnie przydadzą się sterki ADB te uniwersalne nawet (adbdriver.com) więc podaje w razie czego.
Teraz wydaj polecenie:

fastboot oem device-info

i pokaż co tam Ci się wyświetla... 

Zapewne jak wydasz później polecenie:

fastboot oem edl

to dostaniesz w twarz błędem typu:

FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)

mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wchodzę w fastboot podpinam się do komputera i telefon po chwili przechodzi w tryb ładowania wyłączając fastboot.

fastboot oem device-info pokazuje "waiting for device"

Akurat wyjechałem na weekend i działam na komputerze szwagra. Zaintsalowałem Xiaomi ADB 1.3, MiFlash, i rozpakowałem plik od CoA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja radzę znaleźć jakiś ogarnięty komputer. Bo teraz zaczniesz walczyć z problemem którego być nie powinno w sposób taki że możesz jeszcze bardziej uceglić tego kamienia co tam teraz masz. Wierz mi, dobrze Ci radzę. Czyjś komputer = lepiej nic do niego nie podpinać bo nie wiadomo ile tysięcy wirusów już tam siedzi i ile rzeczy jest już uszkodzonych. Ja swoją Xiaominkę postawiłem przy użyciu Windowsa 7 Professional 64bit po aktualizacjach, MiFlash beta, stery od MiFlash i stery uniwersalne ADB to co podałem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'device critical unlocked' jest nawet zbloczony... Szczerze - dawno czegoś takiego nie widziałem :P Lipa wielka, marnie szanse widzę... Możesz spróbować jeszcze takie coś z folderu który Ci podesłałem bo tam też jest plik odpowiedni: (oczywiście w trybie fastboot po podpięciu do kompa)

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
fastboot reboot-bootloader
fastboot oem edl

Wszytko o raz bez odłączania telefonu. Pierwsza linijka próbuję wgrać /aboot (obraz "oficjalny" więc powinien przyjąć raczej bez marudzenia), druga restartuje fona ponownie do trybu fastboot by mu się magiczne rzeczy przeładowały, trzecia znów wymusza przejście do EDL. Jak klikniesz na koniec 'fastboot oem edl' to tuż po tym jak telefon zgaśnie możesz wdusić profilaktycznie oba przyciski głośności na telefonie (na niektórych snapdragonach jest to alternatywa dla magicznych kabli od chińczyków do flashowania, może na Mi5 zadziała).

Prosiłem o screena bo wiem że niektórzy sprzedawcy robią unlock, wgrywają swoje padliniaste ROMy i ponownie blokują urządzenie i wtedy 'dritical' jest na true przeważnie... W takim przypadku odratowanie jest jak najbardziej możliwe nawet bez ponownej zgody na unlock i bez zabaw programami Xiaomi. Ale tutaj raczej pacjent w stanie beznadziejnym :( Raczej już mu nic nie zaszkodzi więc sobie możesz spróbować ale oczywiście na własną odpowiedzialność, to że ja mam szczęście i mi się udało nie znaczy że ty też wygrasz los na loterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...