Skocz do zawartości

Ekstremalny drain baterii


Accro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od dzisiaj mam ekstremalne drainy baterii. Potrafi zjeść 10% w parę minut na zwykłym przeglądaniu internetu. Nie instalowałem żadnych nowych apek, podczas czuwania jest ok więc to nie Wakelock. Nie mam pomysłu czym może to być spowodowane. Reset i wgranie nowszej kompilacji miui8 nic nie dało.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Accro napisał:

Witajcie, od dzisiaj mam ekstremalne drainy baterii. Potrafi zjeść 10% w parę minut na zwykłym przeglądaniu internetu. Nie instalowałem żadnych nowych apek, podczas czuwania jest ok więc to nie Wakelock. Nie mam pomysłu czym może to być spowodowane. Reset i wgranie nowszej kompilacji miui8 nic nie dało.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

co ci bierze najwięcej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się tak nagle, ale snap, fb i ekran

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zastanawiam się czy to nie problem hardwareowy, bo to jest niemożliwe aby w jednym dniu zaczęło tak odwalac

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Accro napisał:

Stało się tak nagle, ale snap, fb i ekran

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zastanawiam się czy to nie problem hardwareowy, bo to jest niemożliwe aby w jednym dniu zaczęło tak odwalac

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

ekran to ok bo to normalne w RN2 ale ja bym winnych szukał właśnie w apkach typu snapchat i facebook(pożeracze baterii). Może wipe cache i dalivik spróbować. Jak nie to od nowa system zainstalować(najpierw najlepiej zrobić kopie w TWRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku wiesz co to edycja postów? Post pod swoim postem kilka z rzędu?

A ile byś chciał aby leciało przy sot? 1% na 2h ? Rn2 ma duży ekran i jak ciągle siedzisz to i tak przy cały czas odpalonym ekranie masz dobry wynik... Nie widzę tu tragedii.

Ja na RN2 wyciągam max sot 4h a kom działa max 10h na dzień i muszę ładować. Było tak na miui7 jest i na miui8 z tym,że na miui8 jest lepiej niż na miui7

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Chyba nie rozumiesz co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz. Mówiłem, że wcześniej tego nie było, teraz bardzo często dostaje powiadomienie iż bateria jest wykorzystywana bardzo intensywnie oraz telefon się dość znacząco grzeje.

Wysłano z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak planowałem powrót do miui7, więc za jakiś czas przeflashuje i dam znać czy pomogło

Wysłano z mojego Redmi Note 2

Na poczatek wipe cache + dalvik.jezeli nie pomoze wgraj rom jeszcze raz, w ostatecznosci factory reset.po co od razu biadolic i wrzucac miui 7? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nadal to samo. Jestem delikatnie mówiąc zdenerwowany. Po wgraniu na czysto miui8 (wipe data, system, cache, dalvik w TWRP i instalacji zipa), przywróceniu backupu z chmury xiaomi drainy nadal wystepują... To jest chyba nienormalne aby zjadało 1% na minutę. 2h SOT średnio, to jest jakaś porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cały backup. Ale stało to się jakoś 2 tygodnie temu na starym romie, bez instalacji żadnej apki.

edit/

Podejrzewam Weather Timeline, Sleep as Android unlock lub unlocker do Nova launcher 

Edytowane przez Accro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Accro napisał:

Nie no, to jest dramat. Lekko ponad 2h SOT? Wgrywam po raz kolejny ROM na czysto, tym razem bez backupu aplikacji. Jeżeli nie pomoże to odsyłam telefon do sprzedawcy...

Przez miflash z flash_all do china dev na to twrp i xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo też mnie dopadł problem z baterią, tylko u mnie wygląda to... dziwnie. :/ Siedzę od wielu miesięcy na ROMie 5.10.29 i wszystko mi śmiga jak trzeba (myślę o zmianie na MIUI8, ale to za jakiś czas), a wczoraj po odłączeniu ładowarki rano, nagle zaczęła spadać bateria, ale nie od razu. Dzisiaj przyjrzałem się dokładniej problemowi, zainstalowałem wakelock detectora, ale nic nie znalazł. Wygląda to tak:
- odłączam ładowarkę i mam naładowany na 100% (i standardowo pokazuje tak przez dwie godziny nieużywania)
- bateria powoli się rozładowuje, po paru godzinach jest 95%
- przykładowo ktoś zadzwoni, czy coś zrobię i wtedy zaczyna się drain
- bateria spada nagle przykładowo z 85% na 63%, a potem co kilkadziesiąt sekund lecą kolejne procenty
- telefon jest zimny, restart nic nie daje
i teraz najciekawsze - mam 5% baterii w wskaźnika, wyciągam i wkładam baterię ponownie, uruchamiam telefon i mam 78% wg. wskaźnika i telefon jest spokojny przez kilka godzin, potem sytuacja się powtarza. 

Pierwszy raz mam taki przypadek z smartphonem, a od lat używam Androida, wcześniej mobilnego Windowsa i nigdy nie widziałem takich przypadków, co najwyżej kilkuprocentowe różnice wskazań. 

Ktoś coś na to poradzi?

EDIT: 

Zrobiłem wipe dalvik i cache, system uruchomił się jak po aktualizacji i póki co jest spokój.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...