Skocz do zawartości

Czy warto jeszcze kupić MI4 ?


kris78

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chcę się przywitać,jest to mój pierwszy post na tym forum.

Cześć

Mam nadzieje że dobrze umieściłem swój post a więc chcę kupić dla mojej żony MI4 do tej pory używa Nexusa 4 jako że jest osobą trochę nie cierpliwą zależy mi na szybkości działania bez  żadnych zacięć i lagów oczywiście żeby "ładnie wyglądał" no i był troszkę większy, zastanawiam się czy to jest dobra zamiana N4 na MI4 myślałem jeszcze o MI4c ale MI4 bardziej mi się podoba do tego cena tego telefonu jest dość niska

 

co wy na to proszę o jakieś opinie,podpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kulig007 napisał:

Jeśli nie zależy na GPS (bo ten lubi bardzo dokuczać), to w tej cenie opcja bardzo dobra. Na obecnych wersjach MIUI 8 i bazie Androida 6.0, płynność jest bardzo duża.

Wysłane z mojego MI 4W

Z tą płynnością to bym polemizował. Chyba że ten 1gb ramu robi taką różnicę. 

 

Jako ktoś kto się przesiadł z Nexusa 5 na Mi4 powiem tyle - nie dorówna się szybkością czystego androida, nie ma opcji. Lepiej kup jej nexusa 5x lub coś innego z czystym andkiem, bo romy CM na mi4 z lte nie chodzą aż tak dobrze jak powinny.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie ma lagowania, ale co szybkości czystego Androida to nawet nie ma co porównywać. Powiem tak: żeby dobrze CM działał na mi4 lte to bym powiedział bye bye miui, choć brak by mi było niektórych funkcji i ogólnie ładnego wyglądu. Ale co jak co, zarządzanie ramem miui ma tak ch****e, że szok. 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie ma lagowania, ale co szybkości czystego Androida to nawet nie ma co porównywać. Powiem tak: żeby dobrze CM działał na mi4 lte to bym powiedział bye bye miui, choć brak by mi było niektórych funkcji i ogólnie ładnego wyglądu. Ale co jak co, zarządzanie ramem miui ma tak ch****e, że szok. 

A skad wiesz ze ktos od razu chce uzywac cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

A skad wiesz ze ktos od razu chce uzywac cm?

A gdzie takie coś napisałem? Boże, tak agresywnie tu reagujecie na dwie literki "CM", że głowa mała. Czy ja jestem na forum "anty LPG" i każe komuś instalacje gazową zakładać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w ogóle animacje i też MIUI będzie śmigać. Ale po co kombinować i tracić to co piękne dla oka.

A z GPS(bez żadnego wspomagania), to jest bardzo różnie

Jedni mają fixa ze strzała, inni muszą długo czekać, komuś lubi zgubić sygnał w trasie. To kwestia software, ale to tak z MIUI bywa :-P

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dogrywasz, bo nie ma co. Można zmienić dowolnie plik gps.conf, można cudowac z wyprowadzeniem miedzianego drucika "na zewnątrz"... Ale to na ogół nie zdaje egzaminu.

Musisz się po prostu przygotować na to, że na jednym wydaniu GPS śmiga bardzo dobrze, a na drugim już może bardzo kuleć. Na KitKat łapanie fixa miałem zdecydowanie lepsze niż na aktualnym MIUI z 6.0

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kris78 napisał:

Dobra rozumiem

to jeszcze pytania

czy lepiej wersje z 2gb ram czy 3gb

i gdzie najlepsza oferta na tą chwile może ktoś wie ?

Jak znajdziesz to lepiej 3gb. Ale lepiej kup redmi 3 pro moim zdaniem, bo Ci mogą refurba wcisnąć mi4 z 3gb ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach Mi4 to to pytanie jest co najmniej  nie na miejscu :-D

Telefon śmiga jak talala. Moja żona jest bardzo zadowolona. Co prawda ma wersje 3gb ale i tak nie wykorzystuje tego ramu ( jak kupowałem to wersja 3gb była na promocji ) . Do tego bambusowe plecyki i rewelacja :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2016 o 15:23, kulig007 napisał:

Nic nie dogrywasz, bo nie ma co. Można zmienić dowolnie plik gps.conf, można cudowac z wyprowadzeniem miedzianego drucika "na zewnątrz"... Ale to na ogół nie zdaje egzaminu.

Musisz się po prostu przygotować na to, że na jednym wydaniu GPS śmiga bardzo dobrze, a na drugim już może bardzo kuleć. Na KitKat łapanie fixa miałem zdecydowanie lepsze niż na aktualnym MIUI z 6.0

Wysłane z mojego MI 4W

po przespanej nocy zaczynam wątpić w MI4 jednak brak lub słaby GPS trochę popsuł mi plan a czy reszta rodziny MI4 c,s,w cierpi na tą samą przypadłość?Albo MI5,bo przymierzam się do zakupu dla siebie ale dopiero po wakacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przespanej nocy zaczynam wątpić w MI4 jednak brak lub słaby GPS trochę popsuł mi plan a czy reszta rodziny MI4 c,s,w cierpi na tą samą przypadłość?Albo MI5,bo przymierzam się do zakupu dla siebie ale dopiero po wakacjach

Nie mam pojęcia jak jest w innych telefonach serii "4", albo na świeżym MI5. Musisz pytać, czytać, co użytkownicy tych tel. piszą.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Xiaomi zawiedzie tam gdzie tylko może....  Chcesz się pobawić telefonem? Spoko mi4 ładnie błyszczy. 

Potrzebujesz na szybko zrobić zdjęcie, znaleźć dojazd czy zadzwonić to lepiej kogoś na ulicy poproś. GPS czasami ładnie łapie i nie zrywa, czasami nic nie znajdzie. Robiłem 2 dni temu zdjęcia i filmiki na weselu. S4 robi lepsze. Jakośc połączeń też pozostawia wiele do życzenia. Słychać jak przez cb radio. Czasami mam też problemy z zasięgiem.Z baterią różnie bywa. Warto wspomnieć, że telefon lubi się nagrzać.

Co do miui 8. Piękny system :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mi4 jest ok. Gdyby nie dziwny dotyk i słaby standby zostałbym na Mi4c. Mi2S chyba był najlepszy, Tylko rozmiar i tył już niedzisiejszy :) . Dotyk lepszy. Działa od krawędzi, a nie jak Mi4, Mi4c i Mi4i po kilku mm.

Ostatnio Mi4 nie zaskakuje mnie niczym niezwykłym. Za te cenę jeden z najlepszych.

Ale wiadomo Ajfon/Sr..... to nie jest. Czasem ma problemy, które można z odrobiną wiedzy i samozaparcia naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 120$ jest spokojnie wart, w tej cenie jest jakiś Galaxy core prime, albo lg Leon. A tutaj dostaje się telefon świetnie wykonany, z dobrym prockiem,aparatem,swiernie grający na słuchawkach. Nawet na Allegro z wysyłką z pl kosztuje tyle co Samsung j5. Ja trochę myślę o zmianie na p9lite,ale on nie jest dwa razy lepszy niż mi4,zeby dwa razy tyle płacić za niego, a i tak ma dobrą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 120$ jest spokojnie wart, w tej cenie jest jakiś Galaxy core prime, albo lg Leon. A tutaj dostaje się telefon świetnie wykonany, z dobrym prockiem,aparatem,swiernie grający na słuchawkach. Nawet na Allegro z wysyłką z pl kosztuje tyle co Samsung j5. Ja trochę myślę o zmianie na p9lite,ale on nie jest dwa razy lepszy niż mi4,zeby dwa razy tyle płacić za niego, a i tak ma dobrą cenę

No bawiłem się wczoraj i problemu z ramem będą na nim większe niż na mi4 2gb. Totalnie nic nie zainstalowane a ledwie 800 MB wolne

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio żona bawiła się gps na mi4 i działa superowo. Tak jak inni piszą w tej cenie co znajdziesz lepszego?? Do tego żoną jak ma mi4 to już nie chce żadnego Samsunga itp fona. Miui jednak jest super nakładką , sam fon wykonany jest rewelacyjnie. Co do kaprysów miui to wolę te kaprysy , cofnąć się z do romu wcześniejszego i poczekać na nowy niż siedzieć na systemie samsunga.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...