Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime a bezpieczenstwo


danioRM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Zdecydowałem się na zakup tego tel, ale na razie wstrzymałem gdyż kurs dolara poszedł w górę, a także znalazłem w Internecie informacje dotyczące smartfona Xiaomi.:?

Konkretnie chodzi o bezpieczeństwo tego telefonu. MIUI podobno nie wprowadza aktualizacji zabezpieczeń systemu, co może się źle dla nas skończyć. Google wprowadza łatki naprawiające te problemy, a Xiaomi nie.

Nawet logowanie do banku może być niebezpieczne, gdyż nasze dane mogą być skradzione.

Co o tym sądzicie? Serio, firma która zyskała tyle klientów, ma ich gdzieś...?

Mam nadzieję, że rozwiążecie moje wątpliwości:-D


Teraz używam Meizu M2 Note i jestem zadowolony, ale też nie wiem czy system jest dobrze zabezpieczony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danio_96 Chodzi Ci o "poziom poprawek zabezpieczeń Androida"? Jeśli tak to nie jest idealnie ale nie jest też tragicznie. Mam ten telefon od początku kwietnia i na początku były z 1 lutego po aktualizacji w kwietniu z 1 kwietnia a teraz widzę że ci co mają MIUI 8 mają najnowsze z czerwca. Cóż co miesiąc tego nie aktualizują ale raz na 2-3 miesiące dostajemy najnowsze. W sumie nie wiem czemu co miesięczne nie są dokładane do aktualizacji systemu skoro i tak aktualizację wychodzą tak często.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mark1991 Wiesz co, chodzi mi o bezpieczne użytkowanie telefonu. Jeśli to prawda, że po zalogowaniu do banku gdzieś mogą krążyć nasze dane nie jest zbyt optymistyczna

Dużo czytałem o tym w necie i sam już nie wiem jak to jest, dlatego też założyłem tutaj ten temat :) Mam nadzieję, że użytkownicy tego tel, a także innych smartfonów Meizu mają większą wiedzą na ten temat i się tutaj udzielą :)

9 minut temu, cukru napisał:

I tak chyba nie ma producenta, który częściej wprowadzałby te poprawki (oprócz Nexusów). Gdzie niby doczytałeś się takich informacji, że jest inaczej?

też mi się tak wydaje, że większość producentów ma gdzieś nasze bezpieczeństwo

Informacje można znaleźć choćby tutaj:

http://blog.trendmicro.com/trendlabs-security-intelligence/godless-mobile-malware-uses-multiple-exploits-root-devices/

http://en.miui.com/thread-160538-1-1.html

Chodzi mi o tzw. luki bezpieczeństwa

Edytowane przez danio_96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wyjadzu i mogę spokojnie odpisać :) Root jest potrzebny ale roota ma ułamek promila osób, to raz. Dwa, jak już ktoś go ma to ma jakąkolwiek aplikację do nadzoru uprawnień, na przyklad superUsera z google play. Trzy, struktura MIUI ma w sobie kontrolę uprawnień niezależnie od aplikacji do uprawnień administracyjnych. Cztery, instalując znane aplikacjie nie ma opcji, żeby coś ci wysyłało Twoje dane w świat (pomijam aplikacje Google i Facebook).

Podsumowując - nie ma żadnych obaw co do zabezpieczeń o ile wiemy co robimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli sprawa wygląda tak jak na tel od innych producentów.

Czyli wszystko zależy od tego jak użytkujemy telefon i do czego go wykorzystujemy.

Wiadomo, że gdy zrobimy roota jesteśmy bardziej narażeni na taką sytuację, ale zawsze można wgrać jakiś antywirus, który w MIUI na pewno jest :)

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2016 o 14:03, cukru napisał:

Tak, a aktualizacje co tydzień są dla śmiechu. uploadfromtaptalk1466856190001.thumb.png

Dnia 26.06.2016 o 10:34, sp4ubw napisał:

Danio, nikt nie każe ci rootowac telefonu. Będziesz super bezpieczny. Co do latek - są co miesiąc i są aktualne.

Poza tym śmieszą mnie takie obawy osób, które nie mają o tym pojęcia i robią gownoburzę.

Chciałbym zauważyć, że do dziś redmi note 3 pro jest podatny na stagefright (pewnie wszystkie pozostałe telefony od xiaomi też) więc nie piszcie bzdur, że miui jest bezpieczne, bo nie jest. Za miesiąc będzie rok od upublicznienia buga i jakoś cotygodniowe poprawki nic nie poprawiają.

Wystarczy, że ktoś ci wyśle odpowiednio spreparowanego mmsa i przestajesz być właścicielem swojego telefonu.

Edytowane przez nuclune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nowe informacje

Mój tel też jest na to podatny?

Póki co, to jest Meizu, nie Xiaomi, ale chciałbym wiedzieć czy jest na to podatny c2e7279dff603967b0432f218990db42.jpg

Tutaj inna apka, teraz to sam już nie wiem a2ca3dccad38e0a0043b3f97ca36ff30.jpg

I jeszcze inna apka73b650cb357373d7d8cb6a0e4ba66eba.jpg

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się dodatkowo zabezpieczyć w sprawie konta internetowego złoż dyspozycje o każdorazowe potwierdzenie transakcji kodem SMS .. wtedy nic automatycznie nie będzie szło a po drugie możesz zrobić , że każdy ruch w Twoim koncie tj. wpłata, wypłata, obciążenie będzie od razu generowało się jako SMS i masz wtedy 100 % podgląd na swoje bezpieczeństwo bankowe.

 

ps. a co samych zabezpieczeń pamiętaj, że xiaomi zablokowało bootloadery właśnie w kwestii bezpieczeństwa bo sprzedawcy wgrywali co tylko chcieli z różnymi mało ciekawymi dodatkami ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytam o tym. Konto mam w millenium, można złożyć przez Internet?

Właśnie wiem, że Xiaomi zdecydowało się zablokować bootloader, ale i tak go trzeba odblokować jak chce się wgrać MIUI Polska?

Chyba, że soft od Xiaomi jest dobry i nie ma po co wgrywać inny.

To jak wreszcie jest z lukami bezpieczeństwa, np. stagefright?

Zależy to od wersji systemu, MIUI, androida?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tel na pewno ma wsparcie dev, więc CM pewnie też się pojawił, a tam już na 100% powinno być wszystko aktualne?

No, ale kupować telefon i bawić się w zmiany systemu co jakiś czas... Pewnie jeszcze coś nie działa albo jest niestabilne

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem w końcu ROM dev 6.6.23. Niestety wciąż (na global stable 7.3.6.0 było to samo) nie działa LTE. Ma ktoś, lub miał, podobnie? Jakieś lekarstwo?

 

[EDIT]
Właśnie sprawdziłem moją kartę SIM na telefonie syna (też ma Redmi Note 3 Pro). To samo. Działa tylko 3G. Trzeba więc będzie ścignąć Orange...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange i T-mobile współdzielą niektóre BTSy

U mnie w t-mobile i redmi note 3 pro problem z LTE występuje od początku, zgłaszałem to w t-mobile , wymieniłem kartę sim a efekt ten sam

Fakt faktem, że lte działa tylko co jakiś czas zrywa połączenie na H+ co skutkuje bycie nieosiągalnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange i T-mobile współdzielą niektóre BTSy

U mnie w t-mobile i redmi note 3 pro problem z LTE występuje od początku, zgłaszałem to w t-mobile , wymieniłem kartę sim a efekt ten sam

Fakt faktem, że lte działa tylko co jakiś czas zrywa połączenie na H+ co skutkuje bycie nieosiągalnym...

Wspoldzielą 99%BTS. Przed utworzeniem N! Każdy miał po ok 7tys bts, skasowali po ok2tys i teraz mają 10tys współdzielonych razem. Tych nie współdzielonych jest kilkanaście. Nie dotyczy to lte800i2600,ktore zaczęli budować dopiero co, nie wiadomo ile T-M miało mieć pasma i zaczęli osobno-kazdy na swoich 5tys, ale za chwilę znów sobie to udostępnia. Decyzja UKE była kilka dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...