Skocz do zawartości

Aparat - ustawienia


Eru

Rekomendowane odpowiedzi

ZSL - to tryb ciągłego robienia zdjęć bez opóźnienia migawki. Trzymasz migawkę i robi zdjęcia seryjne. Ale to do max 1,3MP o ile mnie pamięć nie myli.

Tryb nocny - zdjęcia są robione z HDR + wyższe ISO.

Na lepsze zdjęcia to tylko zwiększ o jeden-dwa stopnie kontrast i nasycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz Xiaoma i pytanie co do

ZSL - to tryb ciągłego robienia zdjęć bez opóźnienia migawki. Trzymasz migawkę i robi zdjęcia seryjne. Ale to do max 1,3MP o ile mnie pamięć nie myli.

ja jak trzymam migawke to w jakies 3 sekundy narobi 20 zdjec w pelnej rozdzielczosci i wyskakuje okienko ze fotografowanie seryjne zakonczone i ze zrobil 20 zdjec, jak zmniejsze rozdzielczosc do minimum czyli 0,8mpx to jest to samo, robi te zdjecia jeszcze szybciej ale staje przy 20 zdjeciu. Jak w opcjach wylacze to ZSL to sytuacja jest taka sama.

Wiec o co tu chodzi z tym ZSL? I da sie ustawic jakos zeby te fotki pstrykal bez przerwy? Albo przynajmniej dluzej niz te 3 sekundy? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśli HFR czyli zwolnione tempo a nie TimeLapse (to jest przyspieszone). Zresztą te 120 klatek o taki mój trick. Jest wsparcie niby ale w MIUI Camera nie ma tej funkcji odblokowanej. To ja ją kiedyś dodałem do MI-2. A ponieważ nie mam MI-2S więc nie miałem jak sprawdzić. Ponadto HFR jest bardzo wrażliwy na światło. Gdzieś kiedyś ktoś to bardzo ładnie tłumaczył na forum xiaomi.eu. W każdym razie im więcej światła do sensora wpada tym wyższy FPS można uzyskać ale objawia sie to tym, że FPS blokuje się na konkretnej wartości w zależności od poziomu oświetlenia a co za tym idzie otwarciem przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HFR to ma być zwolnione tempo? Ja na MI2S nagrywając w tym trybie dajmy na to 10s otrzymuje przy odtwarzaniu filmik trwający około 2,5s (przyśpieszone tempo). Tak ma to działać? Jeśli tak to trochę bez sensu bo ten sam efekt można uzyskać na komputerze odtwarzając w przyśpieszonym tempie.

W efekcie nie zyskujemy nic więcej niż modyfikacją filmu na komputerze.

Po cichu jednak liczyłem że ta funkcja zwiększa liczbę klatek na sekundę(dynamiczne filmy) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ma o to, i to czyli tempo przyspieszone czyli nagrywasz 10s a otrzymujesz np 2,5s lub spowolnione czyli nagrywa niby w 90fps (i tylko max 720p) i nagrywajac filmik 10s dostaniesz filmi 30s.

"W efekcie nie zyskujemy nic więcej niż modyfikacją filmu na komputerze." przede wszystkim uzyskujemy to ze taki timelaps nie wazy 50GB tylko np 5GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która funkcja umożliwi nagranie z trzykrotną liczbą klatek? Bawiłem się ale nie znalazłem.

Jeśli zamiast 50GB zajmuje 5GB to także musi być strata na jakości.

edit.

Ok, juz znalazłem gdzie jest funkcja odwrotna. Po prostu spodziewałem się że działają one odwrotnie niż jest to w rzeczywistości (Szybko nagrywa ze zmniejszoną liczbą klatek a Wolno ze zwiekszoną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HFR to ma być zwolnione tempo? Ja na MI2S nagrywając w tym trybie dajmy na to 10s otrzymuje przy odtwarzaniu filmik trwający około 2,5s (przyśpieszone tempo). Tak ma to działać? Jeśli tak to trochę bez sensu bo ten sam efekt można uzyskać na komputerze odtwarzając w przyśpieszonym tempie.

W efekcie nie zyskujemy nic więcej niż modyfikacją filmu na komputerze.

Po cichu jednak liczyłem że ta funkcja zwiększa liczbę klatek na sekundę(dynamiczne filmy) :(

Nie myślałem, że będę to musiał tłumaczyć :) Te funkcje są proste jak but.

Ok, specjalnie dla Was wrzuciłem na yt swój stary filmik TimeLapse (z tego roku) z MI-2.

Tak najprościej jak się da:


    [*:87kw1bz0] HFR czyli High Frame Rate: używany do nagrywania szybkich scen z wysokim FPS. Więc po odtworzeniu filmiku to co poruszało się szybko odtwarzane jest wolno. Widzisz 25 klatek (oko) ale faktycznie nagranych było 90 w każdej sekundzie. Nagrywasz tym np. bawiącego się psa, ruszający samochód, ogień itp.
    [*:87kw1bz0] Time Lapse czyli tryb poklatkowy: używany do rejestrowania powolnych scen, długotrwałych. Aparat pomija klatki i w zależności od opcji robi np. jedno zdjęcie na sekundę. Czyli zamiast rejestrować 25 klatek w ciągu sekundy robi jedną. Wychodzi z tego przyspieszony film czegoś co poruszało się wolno. I Time Lapse używasz do nagrywania chmur, nieba i gwiazd, natury, czegokolwiek co trwa długo a chcesz z tego zrobić krótki film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? To nie filmiki z UT2004 w 120FPS ;p

Zresztą nic byś nie zobaczył. Film w 120FPS w normalnym tempie byłby prawie taki sam jak normalny. Twoje oko i tak rejestruje płynny obraz przy 25 klatkach. Owszem nawet przy 60 FPS widać niekiedy różnicę (np. gry na PS3 w 60FPS). Tylko po co taka funkcja w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie w tempie normalnym przydało by się bo przy scenach dynamicznych i normalnym trybie nagrywania obraz nie jest zbyt płynny. Funkcję HFR mam zamiar używać podczas zimowych wypadów na Deskę/Narty, wtedy mógł bym na telefonie obejrzeć taki film nagrany przy użyciu HFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czy time lapse działa w Mi3 i jak to ustawic?

Przecież masz opcję w kamerze Time Lapse. Przestaw Szybkość nagrywania na Wolno i w ustawieniach ustaw sobie przedział czasu.

Filmując np. poruszające się chmury ustaw 1 sek. Zależy co masz zamiar filmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedząc co to jest i do czego to służy spojrzałem w neta i znalazłem takie coś:

Jak mogę to mi2s zrobić? zostawiłbym komórkę na jakiś czas by ponagrywała taki filmik z odstępami :P

To nie jest filmik tylko zlepek zdjęć.

Aplikacja Camera FV-5 umożliwia coś takiego.

Płatna ale warta polecenia - pełno ciekawych funkcji.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .pro&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co płatna? Tak, można taki film zrobić w MI2.

Choć wystarczy sobie poczytać czym jest Time Lapse na Wiki...

Sam takie filmy robiłem:

Ustaw przedział czasu dla danej sceny (dobierz odpowiedni do tego jak wolno poruszają się obiekty i jaki efekt chcesz uzyskać).

Postaw MI2 w stabilnej pozycji (najlepiej statyw) i włącz nagrywanie. Nagrywania muszą być długie np. godzina by jakoś to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

w MI3 jest opcja "Wolno" ale podczas odwarzania tak nagranego filmu, film po prostu jest przyspieszony... we wlasciwiosciach wfilmu jest 30fps.

Jak ustawić alby film  byl nagrywany np 120klatek/s a potem odtwarzany 25/30klatek/s aby uzyskac efekt spowolnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. 

Ta opcja to TimeLapse (przełącz na widok uproszczony i w wyborze funkcji na ekranie będize napisane Szybkość nagrywania i włączy się TimeLapse.

 

To o co pytasz to Slow Motion lub inaczej Zwolnione tempo (HFR) - tak jest w MI2.

MI3 nie ma tej funkcji. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Czy jest możliwość aby w trybie TimeLapse ustawić aby telefon robił dłuższe odstępy między następnymi klatkami? Chodzi o to żeby ustawić mniej FPS. Czasami film wygląda poprostu jakby był w przyspieszonym tempie, a chciałbym uzyskać efekt bliższy prawdziwemu timelapse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...