Skocz do zawartości

Aktualizacja z xiaomi.eu 7.1 -> 7.3


seb

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się doedukowałem w temacie, a teraz chciałbym się upewnić. Mam Redmi 3 z zainstalowanym xiaomi.eu 7.1 na zablokowany bootloader. Chciałbym zaktualizować MIUI. Wymyśliłem sobie, że jeśli pójdę ścieżką "odblokować bootloader > TWRP > instalacja xiaomi.eu 7.3" to mogę pominąć wipe po drodze. Potem już polecą aktualizacje OTA do najświeższych xiaomi.eu. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aktualizacje OTA nie polecą. Przechodzenie na 7.3 to średni pomysł bo to nie były jakieś rewelacyjne wydania. Lepiej od razu na 6.5.26 (chyba najlepsze wydanie z Miui7) albo najnowszy 6.6.23. I tak musisz zrobić kopię danych przed odblokowaniem BL bo musisz wgrać chiński rom MiFlashem z opcją wipe all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszzz, zapomniałem, że nie odblokuję na stable (pewnie dlatego, że Note'a odblokowałem na global dev). No, nic trza przygotować żonę na dłuższe przebywanie bez fona. Chyba jeszcze parę dni poczekam, może wydadzą globala na Redmi 3 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, seb napisał:

Aszzz, zapomniałem, że nie odblokuję na stable (pewnie dlatego, że Note'a odblokowałem na global dev). No, nic trza przygotować żonę na dłuższe przebywanie bez fona. Chyba jeszcze parę dni poczekam, może wydadzą globala na Redmi 3 :/

Nie  masz na co czekać, nie wydadzą global na Redmi3, nawet nie planują tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fake4r napisał:

Zostań na 7.1.3.0 na razie, bdb rom, stabilny i bateria dobrze trzyma. Sam na nim siedzę i na razie się nie przesiadam. Chyba że miui 8 za jakiś czas jak już będzie jakieś pewne wydanie i przetestowane to wtedy.

Tak zrobię, nic na siłę, zwłaszcza, że to telefon żony i stabilność jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, cinuk napisał:

tylko tam pisze  w tutku żeby najpierw odblokować bootloader (fastboot)

step 3

Tam tak, bo to poradnik jak wgrywać w trybie fastboot z odblokowabym bl.  Przeczytaj nasz poradnik, albo inny jak wgrać przy zablokowanym. W sumie jedyna również to telefon podpięty w innym trybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki na info, jeszcze tylko pytanie czy jest tam język pol. i czy ma sklep play ten rom.

To w telefonie żony będę majstrował więc fajnie żeby było pl. Teraz ma wgrane 7.1.3.0 od xiaomi.eu.

Po wgraniu tego globala będzie się aktualizował przez ota?

Edytowane przez cinuk
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rostii napisał:

Bo ten rom jest na redmi 3 a nie redmi note 3 

a jednak mój błąd jest tez na Redmi Note 3 Qualcomm

a nie zatrybiłem, nie na moim rnote 3 mam globala i sam mi się aktualizuje, tutaj też tak będzie na R3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...