Jump to content

Bateria nagłe wyłczanie

Recommended Posts

Hej

Telefon wyłącza mi sie przy kilkunastu procentach bez uprzedniego powiadomienia . Podłączając ładowarke ładowanie startuje od poziomu wyłaczenia.

Wygląda to na jakis problem softowy, ale mam to od kilku aktualizacji wstecz ( aktualizuje bez wipe)

Ktoś coś?

na poprzednim telefonie (Motorola Moto G) miałem problem z prawidłowymi wskazaniami przez system % naładowania baterii i np telefon przy wskazaniu 16% umierał, próbowałeś innej ładowarki? (używasz oryginalnej?)

• 2 weeks later...

Niestety mam podobnie od kilku dni. Bateria ma załóżmy 40%, telefon z zarzuconą jakąś appką (np. endomondo lub Kamerka) i pada. Próba włączenia i pokazuje rozładowanie-1%. Po podpięciu do ładowarki (tak, tak, kilku różnych) po chwili wraca 40%. Odłączam i za chwilę mam 1%, podłączam ponownie i zaczyna ładować od 1%... Źiiiwne.

MIUI 8 by xiaomi.eu, 6.6.23 (rozwojowa)

U mnie nic takiego się nie dzieje. Spróbujcie rozładować telefon aż się wyłączy, następnie naładujcie go wyłączonego przez co najmniej 3h. Możliwe że rozkalibrował się stan naładowania baterii lub bateria zaczyna padać

Wysłane z mojego Mi-4c

U mnie pojawiło się dokładnie to samo, czasowo zbiegło się to z wsadzeniem drugiej karty SIM. Wydaje mi się, że coś mogło drenować baterię (apka) lub rozjechała się kalibracja. Potrafił mi się wyłączyć przy kilku % a po wsadzeniu ładowarki i po 3 minutach pokazywał 40%. Fajnie, gdyby ktoś to sprawdził poprzez wakelocki lub poprzez skalibrowanie baterii i upewnił mnie, że to nie była wina baterii w sensie fizycznym.

No właśnie, jak skalibrować baterię? U mnie zaraz po odłączeniu od ładowarki jest świetnie, ale z czasem leci coraz szybciej w dół. Poniżej 20% to już jest po prostu zjazd błyskawiczny, potrafi nawet przeskakiwać od razu o 2% :/

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...