Jump to content

Bateria nagłe wyłczanie


Glaniu

Recommended Posts

Hej

Telefon wyłącza mi sie przy kilkunastu procentach bez uprzedniego powiadomienia . Podłączając ładowarke ładowanie startuje od poziomu wyłaczenia.

 

Wygląda to na jakis problem softowy, ale mam to od kilku aktualizacji wstecz ( aktualizuje bez wipe)

Ktoś coś?

Link to comment
Share on other sites

na poprzednim telefonie (Motorola Moto G) miałem problem z prawidłowymi wskazaniami przez system % naładowania baterii i np telefon przy wskazaniu 16% umierał, próbowałeś innej ładowarki? (używasz oryginalnej?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety mam podobnie od kilku dni. Bateria ma załóżmy 40%, telefon z zarzuconą jakąś appką (np. endomondo lub Kamerka) i pada. Próba włączenia i pokazuje rozładowanie-1%. Po podpięciu do ładowarki (tak, tak, kilku różnych) po chwili wraca 40%. Odłączam i za chwilę mam 1%, podłączam ponownie i zaczyna ładować od 1%... Źiiiwne.

MIUI 8 by xiaomi.eu, 6.6.23 (rozwojowa)

Link to comment
Share on other sites

U mnie nic takiego się nie dzieje. Spróbujcie rozładować telefon aż się wyłączy, następnie naładujcie go wyłączonego przez co najmniej 3h. Możliwe że rozkalibrował się stan naładowania baterii lub bateria zaczyna padać

Wysłane z mojego Mi-4c

Link to comment
Share on other sites

U mnie pojawiło się dokładnie to samo, czasowo zbiegło się to z wsadzeniem drugiej karty SIM. Wydaje mi się, że coś mogło drenować baterię (apka) lub rozjechała się kalibracja. Potrafił mi się wyłączyć przy kilku % a po wsadzeniu ładowarki i po 3 minutach pokazywał 40%. Fajnie, gdyby ktoś to sprawdził poprzez wakelocki lub poprzez skalibrowanie baterii i upewnił mnie, że to nie była wina baterii w sensie fizycznym.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, jak skalibrować baterię? U mnie zaraz po odłączeniu od ładowarki jest świetnie, ale z czasem leci coraz szybciej w dół. Poniżej 20% to już jest po prostu zjazd błyskawiczny, potrafi nawet przeskakiwać od razu o 2% :/

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...