Jump to content

Czujnik kieszeni - problem z wyłączeniem

Recommended Posts

MIUI 6.6.23

Wykonałem wczoraj aktualizację na moim Mi5, dzisiaj na drugiej sztuce kolegi.

U mnie da się włączyć / wyłączyć opcję Ustawienia > Blokada i hasła  >Przypadkowe użycie. U kolegi natomiast ta opcja jest jakby wyszarzona, nieaktywna i cały czas włączona.

Szukam jakiś zależności jednego ustawienia od drugiego ale nie mogę znaleźć :( Jak uaktywnić tą opcję i wyłączyć Przypadkowe użycie ?

A ja mam często troszkę inny problem, ale może być powiązany. Jak wyciągam telefon z kieszeni, to mam odpalony ekran na którym mi krzyczy, że czujnik jest zablokowany i mam nacisnąć vol i back :(

i to zarówno na 6.6.16 jak i na 6.6.23

Być może szwankuje sterownik do czujnika zbliżeniowego i dlatego mi się tak dzieje, a u Twojego kolegi tak jak opisujesz. Po restarcie telefonu tez masz nieaktywny przełącznik?

Dobra, ja znalazłem w czym rzecz. Mówię tylko i wyłącznie o tym dlaczego nie było możliwości wyłączenia tej opcji (suwak nieaktywny). Otóż koleżka miał aktywną opcję "Pomiń ekran blokady" Po jej wyłączeniu, można również wyłączyć czujnik kieszeni.

Wysłane z MI5

Czujnik nie reaguje u mnie też w czasie rozmowy. Włączyłem sobie dziś mikrofon kilka razy policzkiem...

Co to znaczy - "nie reaguje" ? Nie gasi ekranu przy twarzy ? Masz wlaczoną tą opcję ?

Wysłane z MI5

No chyba nie. Przypadkowe użycie blokuje ekran kiedy czujnik zbliżeniowy jest zasłonięty. Wygaś przy twarzy wyłącza ekran kiedy czujnik jest zasłonięty. A czujnik masz sprawny bo tak pokazuje diagnostyka... hmm. Dziwna sprawa, zawsze tak było czy ostatnio się zepsuło ? U mnie to działa bez zarzutu. Może masz zainstalowane jakieś aplikacje korzystające z czujnika ? Jakiś Lux albo coś ?

Wysłane z MI5

W zasadzie to komunikat o przypadkowym użyciu był zepsuty już w poprzednim devie i zdarzyło mi się, że telefon odblokował się w kieszeni jeszcze na v7. Klikanie policzkiem podczas rozmowy wystąpiło teraz na romie .23

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...