Skocz do zawartości

Mi4c - awaryjność - opinie


Malina107

Rekomendowane odpowiedzi

Już byłem pewny zakupu Mi4c jednak okazało się, ze w polskim sklepie to będzie porażka, a zakup z chin wiąże się z 12 miesiącami gwarancji.

I właśnie pytanie, jak ogólnie z awaryjnością telefonu? Chodzi mi o problemy techniczne ze sprzętem. Czy ktoś musiał wysyłać na gwarancję? Po jakim czasie? Co sądzicie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tokarsky napisał:

W moim Mi4c po 1,5 tygodnia użytkowania wylał się ekran, więc wysłałem telefon na gwarancję do Chin. Minęło 4 miesiące od naprawy, a telefon sprawuje się jak na razie normalnie.

A jak z czasem gwarancji? czy został przedłużony o czas przesyłki i pobytu w serwisie?

 

 

Jakieś inne opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fon kupiony w ibuygou, więc serwisowany u Acida we Wrocławiu. Po jakimś 1,5 miesiąca padło ładowanie, zdiagnozowano uszkodzenie jakiegoś modułu i konieczność wymiany płyty głównej. Wycieczka zajęła mu równe 6 dni, w tym weekend.

Aha, mam wykupioną przedłużoną gwarancję do 24 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w grudniu na allegro z gwarancją sprzedawcy (12 miesięcy) w maju wysłałem po padł i się nie chciał włączyć. Po dwóch tygodniach dostałem telefon z nową płytą główną. Obecnie zbieram na iphone bo mam dość tych wszystkich recovery, romów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję 5.10.8 (rozwojowa) 
Po prostu poczytałem o przegrzewaniu się telefonu (w idlu na samym systemie telefon jest wyczuwalnie ciepły) i słabej baterii (za krótko używam żeby potwierdzić). 
Dałem za niego 750 zł i to dla mnie dużo kasy, zastanawiam się nad zwrotem i wymianą na Redmi 3 który chyba nie ma takich problemów. 
Poradźcie proszę, czy błądzę? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję 5.10.8 (rozwojowa) 

Po prostu poczytałem o przegrzewaniu się telefonu (w idlu na samym systemie telefon jest wyczuwalnie ciepły) i słabej baterii (za krótko używam żeby potwierdzić). 

Dałem za niego 750 zł i to dla mnie dużo kasy, zastanawiam się nad zwrotem i wymianą na Redmi 3 który chyba nie ma takich problemów. 

Poradźcie proszę, czy błądzę?  

zaktualizuj rom, jak się grzeje to pewnie od procesora, może coś w tle Ci zostaje i się mieli, bateria jak trzyma?

Tap Tap Tap z MI-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 o 19:52, 1abc napisał:

Ja swojego w poniedziałek odesłałem do xiaomi.com.pl (satnet) bo wywalilo zielone pixele i rowniez sie grzał, dziś niby wysłali nowy egzemplarz do mnie :)

U mnie ciągle cisza (telefon wyslany do technos), a mają go już od poniedziałku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2016 o 22:37, Jointus napisał:

Z tego co piszecie to telefon jest mega awaryjny. Ja w dodatku mam dziwne bóle głowy od telefonu i zaskoczyło mnie to, że dosyć intensywnie się on grzeje (ale może to kwestia ROMU Miui 5.cośtam rozwojowa wersja?).

Mój też się lekko grzeje przy przeglądaniu choćby internetu no i głowa i brzuch mnie bolą od momentu użytkowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawliko napisał:

Czysta herezja.

Dziwne, że nie jestem pierwszą osobą która coś takiego ma i każda osoba która zgłaszała ten problem użytkuje uwaga Mi4c, na autosugestie też bym nie liczył bo nic takiego nie przeczytałem przed zamówieniem telefonu. Kiedy rozmawiam przez tel. nieco dłużej to ból głowy się nasila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karton napisał:

Dziwne, że nie jestem pierwszą osobą która coś takiego ma i każda osoba która zgłaszała ten problem użytkuje uwaga Mi4c, na autosugestie też bym nie liczył bo nic takiego nie przeczytałem przed zamówieniem telefonu. Kiedy rozmawiam przez tel. nieco dłużej to ból głowy się nasila.

To ze telefon sie grzeje ok.

Ale to ze boli cie brzuch albo glowa? Telefon ma w normie wskaznik sar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karton napisał:

Dziwne, że nie jestem pierwszą osobą która coś takiego ma i każda osoba która zgłaszała ten problem użytkuje uwaga Mi4c, na autosugestie też bym nie liczył bo nic takiego nie przeczytałem przed zamówieniem telefonu. Kiedy rozmawiam przez tel. nieco dłużej to ból głowy się nasila.

zmień rozmówców ;] ja np mam tak w pracy, bez telefonu przy głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawliko napisał:

To ze telefon sie grzeje ok.

Ale to ze boli cie brzuch albo glowa? Telefon ma w normie wskaznik sar. 

Bo jest tak napisane na pudełku? Stary ja chciałbym żeby mnie głowa nie bolała bo telefon jest na prawdę super, w moim odczuciu jest tu coś nie tak, ja jestem sceptycznie nastawiony do czegoś takiego i na początku się z tego śmiałem ale zupełnie nic innego nie mogło mieć wpływu niż ten telefon. W moim środowisku nic się nie zmieniło prócz telefonu, nadal ta sama praca, wykonywane czynności, otoczenie, urządzenia wokół mnie,  nie pale, jestem abstynentem, regularnie ćwiczę, mam 24 lata, jestem zdrowym człowiekiem. Włączyłem ten telefon 3 dni temu bawiłem się nim, potem wisiałem na słuchawce z 15min i po chwili zaczęła mnie boleć głowa i tak jest już 3ci dzień.

 

Edit: w Europie jest 1,6W/kg a z tego co się orientuje, Xiaomi Mi4c - producent podaje poniżej 2,0W/kg czyli może być np. 1,9W/kg a ja przy tej wartości mogę się już źle czuć bo tak mój organizm reaguje

Edytowane przez karton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karton napisał:

Bo jest tak napisane na pudełku? 

Nie jestem pewny ale xiaomi chyba uzyskalo certyfikat CE wiec za przeproszeniem w ch.uja to oni nie moga walic w takich sprawach. Wiec tak, uwazam tak bo jest tak napisane na pudełku. Zreszta poczytaj w internetach na ten teamt.

Skoro boli cie glowa od telefonu to mam rade. Zmien telefon ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawliko napisał:

Nie jestem pewny ale xiaomi chyba uzyskalo certyfikat CE wiec za przeproszeniem w ch.uja to oni nie moga walic w takich sprawach. Wiec tak, uwazam tak bo jest tak napisane na pudełku. Zreszta poczytaj w internetach na ten teamt.

Skoro boli cie glowa od telefonu to mam rade. Zmien telefon ^^

No i chyba tak zrobię, certyfikat należy uzyskać dla każdego osobnego urządzenia ;) z wartości które są napisane na pudełku w życiu ten telefon oficjalnie nie zostanie sprzedany w USA czy Europie. Przetestuje go jeszcze przez kilka dni jeśli nadal mnie będzie głowa bolała to będzie znaczyło definitywnie, że jestem zbyt "delikatny" na promieniowanie generowane przez ten telefon.

 

18 minut temu, Zeniu napisał:

zmień rozmówców ;] ja np mam tak w pracy, bez telefonu przy głowie

No to też polecam zmienić rozmówców, chociaż ciężej skoro Cie otaczają na co dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE to sobie można chyba samemu napisać (chociaż może to być zależne od konkretnego zastosowania, może nie zawsze tak jest) - gdyby tylko wyszło że coś jest nie tak to firma która sobie sama to "wystawiła" będzie miała prze1eb4ne. Prędzej szukałbym tych radiowych certyfikacji, czyli FCC i ich odpowiedniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karton napisał:

Dziwne, że nie jestem pierwszą osobą która coś takiego ma i każda osoba która zgłaszała ten problem użytkuje uwaga Mi4c, na autosugestie też bym nie liczył bo nic takiego nie przeczytałem przed zamówieniem telefonu. Kiedy rozmawiam przez tel. nieco dłużej to ból głowy się nasila.

Ty tak serio na poważnie? :D:D:D 

Jw. sugeruję zmienić ludzi i otoczenie, bo z telefonem to nie ma nic wspólnego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam troche tego wysmiewania tych bolow glowy. Myslicie, ze my to sobie wymyslamy zeby w ciekawy sposob powymieniac posty na forum? To jest realny problem dla bardziej czulych na promieniowanie. Mnie np czesto boli glowa w okolicach miktofali, czego inne osoby nie czuja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę też że te xiaomi mają jakiś problem, ale komórki pracują na dość dużej mocy... a tutaj dochodzi jeszcze LTE, WIFI. Nie bagatelizowałbym tego całkowicie. U siebie nic nie odczuwam na Mi5, moja dziewczyna z Mi4C też się nie skarży. Ale to nie znaczy że to kompletna bzdura.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu się na pewno nie naśmiewa z pewnych ludzkich bolączek, każdy jakieś posiada. Ale to raczej forum techniczno telefoniczne, a nie medyczne. Jeśli ból głowy to do lekarza a nie na forum. Co to ma w ogóle wspólnego z awaryjności mi4c?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markus420 napisał:

Nikt tu się na pewno nie naśmiewa z pewnych ludzkich bolączek, każdy jakieś posiada. Ale to raczej forum techniczno telefoniczne, a nie medyczne. Jeśli ból głowy to do lekarza a nie na forum. Co to ma w ogóle wspólnego z awaryjności mi4c?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

A no widzisz ma, bo gadamy sobie o współczynniku SAR który generuje telefon, może ktoś ma podobny problem do mojego, przeczyta ten temat i zdecyduje się na zakup innego modelu. A z awaryjnością może mieć to tyle wspólnego, że ten telefon może generować większe promieniowanie niż u innych przy tym samym modelu przez co jest awaryjny ;) wiadomo spekulacje nie mam takiego sprzętu żeby to sprawdzić, jednak to jest forum o telefonach Xiaomi i MIUI i mam prawo se napisać posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro boli cie glowa jak stoisz kolo mikrofalowki to powienies kuwa wiedziec ze jestes czuly na takie cos i przed kupnem telefonu sprawdzic poziom sar,

A jak nie to polecam zrobic sobie taka czapke. Moze pomoze.

tin3.jpg

 

Spoiler

Ofc nabijam sie xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz ma, bo gadamy sobie o współczynniku SAR który generuje telefon, może ktoś ma podobny problem do mojego, przeczyta ten temat i zdecyduje się na zakup innego modelu. A z awaryjnością może mieć to tyle wspólnego, że ten telefon może generować większe promieniowanie niż u innych przy tym samym modelu przez co jest awaryjny  wiadomo spekulacje nie mam takiego sprzętu żeby to sprawdzić, jednak to jest forum o telefonach Xiaomi i MIUI i mam prawo se napisać posta.

Zwróć się do sanepidu, zrób testy, kup inny telefon zrób cokolwiek aby poprzeć swoją tezę. W dzisiejszych czasach i tak cud że jeszcze nie świecimy jak żarówka. Tylko wymagania są coraz większe. A znając życie ciągłe narzekanie że zasięg za mały, procesor nie wyrabia itd. Ból głowy nie wiele ma do awaryjności, bo za dużo "tego" wszystkiego na niej siedzi. Wiadomo, że każdy producent zaniża jeśli chodzi o normy i dopóki będzie popyt i pęd ku "lepszemu", przepraszam, nowszemu, nic się nie zmieni, więc dajmy już sobie spokój. Oczywiście prawo masz i dzięki Bogu, że mogłeś ostrzec wszystkich użytkowników. Chwała Ci za to.

Sprzedaj Xiaomi kup stacjonarny. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...