Sign in to follow this  
Vergiliusz

Xiaomi Smart Gateway

Recommended Posts

Witam, czy w naszym rodzimym kraju można za rozsądne pieniądze zakupić Mi Smart Home Kit albo Gateway?

Czy jest to może jeszcze na tyle orientalny zestaw że póki co pozostaje Ali, iBouygo itp?

Wczoraj przyszło -  smart gateway i door/windows sensor. Z gearbest-a. 15 minut zabawy i poszło. Działa. Myślę że chyba nikt tego nie sprowadza bo nie chcą dać gwarancji.

Działa rewelacja. Mam już 3 sensory door/windows, kamerę i czujnik temperatury i żarówkę (czujnik i żarówka działa bez smarta). Smart z nowym softem jest po angielsku. Raz mi się zawiesił ale to przez spadki napięcia - wieś. Musiałem go wyłączyć. Sensory mam porozmieszczane w kilku miejscach na drzwiach (wejściowych, balkonowych) w domku jednorodzinnym. Sam proces łączenia łatwy, trochę było zabawy z ustawieniami względem alarmu gdy następuję otwarcie drzwi bo aktualizacja softu i był chiński :) i tłumacz google pomagał. Aktywacja smarta praktycznie sama się zrobiła przez aplikację Mihome.

Gdy następuję otwarcie drzwi w tej samej sekundzie włącza się kamera i na telefon przychodzi powiadomienie dźwiękowe przez kilka sekund - inne niż standardowe np. z kamery Yi. Ustawiłem również w opcjach powiadomienia - mój nr telefonu. Opóźnienie powiadomienia na telefon jest 2 sekundowe od załączenia alarmu. Gdy następuję alarm smart głośno to komunikuje (można ustawić kilka dźwięków i głośność) i zmienia kolor na czerwony. Każde otwarcie drzwi jest zapisywane w historii nawet gdy nie jest aktywny alarm.

Sam alarm włącza się jednym przyciskiem w aplikacji lub naciskając smarta - ma guzik u góry. alarm można też wyłączyć naciskając go. 

Teraz czekam na dodatkowe 2 sensory i "guzik". "Guzik" można podporządkować np. do włączania, wyłączania alarmu przez smarta nawet z opóźnieniem 1 minutowym ale ja go użyję jako dzwonek do drzwi bo ma taką możliwość. Wtedy dźwięk idzie przez smarta. Cena w promocji była za 33.49 usd Smart i door sensor. Sam smart 28-29 usd. Trzeba poszukać. Ja kupowałem przez gearbesta. Aha bez problemu aktywuję alarm przez sieć komórkową. Wszelkie kroki ustawień robiłem metodą prób i błędów bo nie mogłem znaleźć opisu :)

@milenium17 poważnie czujnik temp działa bez smarta? Ja dawno chciałem na początek to kupić ale wszędzie pisali że bez smarta czujnik nie będzie działał. Szkoda że już zamówiłeś przycisk bo bym Ci odstąpił swój. Pomyliłem się przy zamawianiu i zamiast czujnika temp wziąłem ten przycisk.

Poczekaj, czekaj. Bo chyba się zakręciłem przez te wszystkie urządzenia. Ok, żarówka bez smarta a czujnik ze smartem. Sorki za pomyłkę.

Ehhh tak myślałem, ale dzięki za opis jak to działa w całości. Co do żarówki to wiem, podobnie działają kostki smart plug czy smart socket i są to bardzo przydatne zabawki. Od jakiegoś czasu choruje właśnie na Smart Gateway i teraz już wiem że prędzej czy później na to się skuszę.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this