Skocz do zawartości

Pistony które lepsze?


Wladeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie potrzebuje jakichś dousznych słuchawek, o dobrym brzmieniu i mocnym basie.  Z dobrym wyciszeniem otoczenia.  Zastanawiam się nad Piston v3, tylko ze teraz natknąłem się na kilka różnych wersji o nie wiem która lepsza. Dodam że będę używać ich też do biegania. Więc które lepsze :

-air capsule 

- Iron dual

-Iron hybrid 

-sportowe mi in ear

Nazwy modeli brane z allegro, także może być coś źle :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z słuchawkami od xiaomi to jest tak.

Po 1 skończysz je używając w Laptopie. Mają małą impedancję. Przez co w laptopie są bardzo głośne. Włączysz przy ustawieniu na ful kilka razy i po słuchawkach.

Po 2 ja kupuje wersje tańsze Youth / color.

Różnią się tym że mają płaski kabel oraz 1 przycisk.

Jakość dzwięku jest podobna. Cena 1/3. ALE.

Po 1 uwala się kabel na łączeniu z jackiem.

Po 2 kabel przenosi uderzenia itp.

Po 3 nie masz etui tylko przychodzą w kartonie.

Więc jeśli potrafisz używać lutownicy wersje tańsze są moim zdaniem najlepsze. Kupujesz za te 5$ przetwornik itd to samo. Ale po prostu brak przycisków i kwestia kabla.

 

Air capsule nie miałem i dla mnie wyglądają głupio.

Iron dual  i Iron Hybrid to analogicznie jak YOUTH.

Czyli po prostu brak oplotu kevlarovego.

http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html

Więc hybrydy są drogie w porównaniu do innych słuchawek. A Iron dual jeśli nie dostaniesz za 15$ to też dla mnie zbyt drogie.

Natomiast są to najlepsze słuchawki. I nic tylko polować na promocje. Mówię o wersji iron dual czyli z kevlarem i pudełkiem.

 

Czasem idzie jeszcze znaleść pistony v3 w śmiesznej cenie 11 12$. W wersji kevlarowej z pudełkiem. Wtedy nic tylko brać. Natomiast ilość podróbek jest tak duża że poza gearbestem czy bangoodem. Raczej bym gdzie indziej nie kupował. Na everbuing były tydzień temu za 12,99.

Wytrzymałościowo są to najlepsze słuchawki poza nową wersją. Natomiast jw dla mnie zbyt zbyt zbyt dużo basu.

 

air capsule są teraz na promo na gearbescie jedynie 11$

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_362337.html

JW NIE MIAŁEM NIE PODOBAJĄ MI SIĘ. Ale przy tej cenie nic tylko zamawiać zawsze można puścić na allegro.

 

Z tanich:

http://www.gearbest.com/earphones/pp_231055.html

Mają za duży bas dla mnie. Podobnie jak piston v3.

Dobre słuchawki jako awaryjne. Ja je dałem dziewczynie. 

 

Ja używam teraz tych:

Znajdziesz je pod nazwą piston basic. Lub piston color new. 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_345692.html

Kupowałem za 5$. Wówczas uznał bym je za najlepsze słuchawki cena / jakość / brzmienie.

 

Wiele osób się wypowiada o słuchawkach bez wyboru słuchawek w telefonie a to naprawdę dużo zmienia.

Dla youth lub color szczególnie ważne.

 

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tańszych wersji typu youth/color mam złe doświadczenia, miałem 3 komplety i niestety jakoś wykonania leżała. A konkretnie każda słuchawka (lewa/prawa) grała inaczej jakby jedna z nich była zapchana. Raz walczyłem z gwarancją, wróciły nowe i ten sam problem np. lewa słuchawka zero basu prawa ok

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz zanim się wypowiesz.

UŻYWASZ ICH W KOMPUTERZE ?

NIE

Podłącz do kompa zobaczysz jakie staną się głośne. U mnie np max w laptopie żeby nie bolały uszy to ok 15% absolutny max to 21 23%. Dla porównania np na panasonicach miałem zazwyczaj powyżej 50%

Dlatego że mają niższą impedancję.

 

Dlatego tak jak pisałem 90% osób się wypowiada jako melomani, a nie widza podstaw...

Jak można mówić "jakość wykonania leżała bo prawa grała głośniej a nie chciało mi się zmienić ustawień? Albo próbowałem ustawień do pistonów a nie do color " ?

I jak można mieć pistony w kewlarze i hybrydy bez i mówić że jakość jest super. Pociągniesz hybrydami za jakieś krzesło 2 3 razy to zobaczymy co powiesz.

Po 1 equalizer 

Po 2 nie używać z PC

Po 3 jeśli nie kupujesz wersji kevlarowej i nie jesteś jakimś idealistą tylko co chwile miętolisz je w plecaku, zaciągasz o krzesła itd. To przygotuj się na robienie wtyku.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być kołkiem żeby pistonów używać na komputerze i zupełnie głuchym żeby stosować jakieś predefiniowane ustawienia i jeszcze się tym chwalić. Prawdopodobnie kupowałeś tanie podróbki i jak zwykle coś tam piszesz ale nikt nie wie co, bo to jest chaos i bałagan i bez sensu. A jak jeszcze raz napiszesz jw w poście to naprawdę zasługujesz na lanie delikatnie mówiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 myślę że dużo osób tak robi.

Ty nosisz 2 pary słuchawek? 1 do kompa drugie do telefonu? Wybacz wolę mieć 1 w plecaku.

Po 2 włącz sobie te ustawienia a potem dyskutuj. Nie po to xiaomi je daje w każdym tel.

Dzięki temu słuchawki niskiej klasy jaką te słuchawki są brzmią na poziomie słuchawek za 60$.

Dzięki temu też xiaomi wyrównuje poziomy kanałów bo jak wyżej ktoś napisał bez ich włączenia 1 słuchawka gra słabiej.

Po 3 kupowałem oryginały z kodami Xiaomi.

Po 4 nie mój problem że ty się nie potrafisz odczytać. Inni jakoś potrafią.

 

I wysnują z tego prosty wniosek.:

AIR CAPSUJE (bardzo dobra promocja) warto kupić i się pozbyć jak się nie spodobają

Hybrydy różnica ok 5$ taniej w porównaniu do Iron dual.. Są pozbawione kevlaru więc ZAKUP BEZ SENSU.

Iron dual najlepsze słuchawki xiaomi. Niestety niemal nie do dostania <20$

Pistony V3 bdb zakup ale mnóstwo podróbek. Za to co chwile na którymś sklepie do dostania za 12$

Colory,  youth, piston basic bdb słuchawki za 5-6$ Na płaskich przenoszących hałas kablach.  Tylko 1 przycisk. Z urywającym się jackiem.

Za to jeśli ktoś ma lutownice cena 1/3 A dźwięk po ustawieniu EQ identyczny jak droższe wersje.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielisz 5 przez 10... serio... Używam aktualnie hybrid Dual, wcześniej miałem v3, ciągle używam z PCtem i działają... Wersje Youth/color i każde inne "budżetowe" słuchawki to po prostu crap, jakość mierna (o ile nie koszmarna), dźwięk na siebie nachodzi, szumy, jakoś dla osób, które nie usłyszą różnicy między słuchawkami za 5zł, a takimi za 500zł. Piston v3 i Hybrid to całkiem inna jakość, czy to wykonanie, czy jakość dźwięku. Oh i zaskoczę Cię, używam słuchawek Hybrid na 50-70% zazwyczaj i tylko dlatego, że odpalam sobie inne programy w tle (spotify, curse do rozmowy ze znajomymi, lol etc) i chce słyszeć wszystko dokładnie, a nie huk.

@redkontakt Trzeba być głuchym, aby nie korzystać z ustawień do danych słuchawek w MIUI (+ ulepszenie Viperem). "kołkiem, aby używać przy PC" ty tak na serio, czy troll ciąg dalszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nezumi.

Wybacz nie mam aż takiego słuchu by czuć różnicę piston v3 do ekonomicznych. Ale są ludzie co słyszą różnice nawet kabla czy jacka.  Dla mnie jedyne słuchawki jakich nie dałem rady słuchać to jakieś esperanzy czy coś z Żabki.

Dlatego dla osób niezbyt wyczulonych są idealne. Ale jw pisałem o znacznie niższej jakości kabla i urywającym się jacku.

Natomiast sam przyznasz że hybrydy warto kupić z kevlarem jak pistonV3 i nie ma co oszczędzać 5$.

Jak widzisz jeśli człowiek nie słyszy różnicy w dostosowaniu dźwięku to uwierz mi dla niego wersje Youth są idealne. Nie kupisz tanich dobrych innych słuchawek za 20pln. I do tego mi te słuchawki służą. Nie szkoda mi ich jak się rozwalą.

Natomiast jeśli porównasz piston basic z np najnowszymi air capsule za 11$ to wiadomo że nikt nie będzie brał basiców.

Myślę iż ogólnie podzielasz moje zdanie że CAPSULE lub V3 w cenach ok 12$ to najlepszy możliwy zakup CENA / JAKOŚĆ

A Hybrydy z werją na kelvlarze = naj jakość 

-------------------------------------------

O sile dźwięku chodziło mi O LAPTOPA. A nie o tel. I wiąże się to jw z impedancją słuchawek.

Oczywiście jeden laptop ma więcej mV na wyjściu inny mniej. Ale chodzi po prostu o porównanie do zwykłych słuchawek.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej, Słuchawki Piston v3 lub Hybrid Iron są dla osób, które słyszą różnice w scenie, w basie, w wokalu. Kupowanie słuchawek za 200-500-1000zl gdy w domu ma się np. kartę zintegrowaną, albo smartfon mija się z celem, bo źródło dźwięku będzie słabe, także Piston v3/Hybrid są najlepsze pod Xiaomi (w końcu są tworzone dla tych właśnie telefonów), sam je używam przy PC i jest słychać różnicę (ale w PC mam też kartę dźwiękową osobną, a nie zintegrowaną). Teraz wszystkie słuchawki Xiaomi (te droższe) mają kewlarowy oplot, a do tego jeszcze materiałowy oplot kabla co zmniejsza efekt mikrofonowy praktycznie do 0. Moja zasada numer 1, na sprzęcie audio nie oszczędzam i wam radzę to samo o ile liczy się dla was jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman widzę, że się nie zrozumieliśmy, pisałem że lewa/prawa strona w moich grała inaczej, przed chwilą nawet wziąłem jedne z nich i dmuchnąłem w każdą słuchawkę. Efekt jest taki, że przez jedną jest bardzo dobry przepływ powietrza a przez drugą nie ma w ogóle. Są to pistiony v2 białe z xfs które już wymieniłem na gwarancji. Miałem też te same słuchawki z ibg i był z nimi identyczny problem. Podróbki? Nie sądzę.

Gdyby nie to, nie miał bym zastrzeżeń przy tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...