Skocz do zawartości

Aplikacje MIUI


Klaman

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi oczywiście o te, które są dostarczane razem z MIUI. Z racji, że pojawiło się dzisiaj to zestawienie (za co w tym miejscu ogromne brawa dla autorów), a poruszyłem akurat w komentarzach temat aplikacji do poczty, zbiorę poniżej moje uwagi, co do aplikacji MIUI. Być może kilka kwestii się wyjaśni, a może przy Waszej pomocy odnajdzie się jakaś opcja, którą przegapiłem, etc. Ok, to lecimy.

Przeglądarka

Cytat z kompendium:

Jeśli mamy podpięte konto Google, to zsynchronizują nam się zakładki z przeglądarki Chrome.

U mnie nic takiego się nie dzieje. Nie widzę też żadnej opcji, która miałaby na to wpływ. Z kolei synchronizacja Chrome z danymi na komputerze, działa bez zarzutu.

Kopia MIUI

Cytat z kompendium przy opisie tej apki:

Możemy także skorzystać z automatycznego wysyłania kopii do chmury Xiaomi i przywrócenia jej nawet na innym telefonie.

Czy ta informacja tyczy się funkcjonalności tej konkretnie aplikacji („Kopia MIUI”), czy niedawno dodanej w opcjach konta Xiaomi („Kopia zapasowa w chmurze”)?

Poczta

Bardzo estetyczna i czytelna. Nie umożliwia jednak odpisywania na wiadomość, w treści tej, na którą odpowiadamy. Jedyna możliwość to dołączenie oryginalnej wiadomości, co w efekcie daje nam typowo korporacyjny śmietnik, czyli odpowiedź na samej górze wiadomości, a pod spodem stertę, w której odbiorca musi co chwilę szukać kontekstu, w którym odpowiadamy. Czytelnie prowadzona korespondencja powinna przypominać dialog:

> fragment na który odpowiadamy

Nasza odpowiedź.

Takiego sposobu edycji nie można niestety uprawiać w aplikacji „Poczta” (MIUI), bo nie umożliwia edycji oryginalnej treści, a jedynie dołączenie jej pod w całości pod naszą wypowiedzią. W przypadku dłuższej wiadomości (bo wbrew pozorom ludzie nie używają e-maila tylko do tego aby napisać „tak” lub „nie”), kiedy poruszanych jest wiele wątków, to wplatanie odpowiedzi w treść otrzymanej wiadomości, to jedyna metoda, która nie powoduje nieporozumień.

W tej chwili jedyna możliwość to mozolne zaznaczanie, kopiowanie, wklejanie, poprzedzanie znacznikiem i dopiero odpisywanie. Irytujące.

Menadżer plików

Nie umożliwia przejścia na samą górę struktury katalogowej. Wg niego katalogiem głównym jest zawartość /storage/emulated/0. Rozumiem, że wyżej są już pliki i katalogi o znaczeniu krytycznym, ale od biedy mogłoby to być chociażby ukryte gdzieś w menu.

Galeria

Błąd-zagadka. Zapis zdjęć z aparatu mam do katalogu na karcie SD. W katalogu głównym karty jest „DCIM”, a w nim katalogi „100ANDRO” (jakiś śmieć) i „Camera”. Aparat zapisuje zdjęcia do tego drugiego. Aplikacja „Galeria” nie wyświetla go w zestawie zdjęć wyssanych ze wszystkich zakamarków telefonu. Dla testu przeniosłem więc to zdjęcie wyżej, do: /DCIM/. O dziwo – „Galeria” „zobaczyła” to zdjęcie. :) Już miałem pluć, że nie widzi zdjęć w podkatalogach, ale… obok DCIM mam katalog z jeszcze głębszą strukturą, z której na pewno pokazuje wszystkie zdjęcia! O co więc chodzi?

To by było na tyle w kwestii uwag do aplikacji – w postaci spostrzeżeń podczas pracy z nimi, jak i tego, co doczytałem w kompendium. Będę wdzięczny za informacje co do niedostrzeżonych przez siebie rozwiązań problemów, jak i udział użytkowników zaawansowanych, mających kontakt z wiadomymi ludźmi, chociażby o zasugerowanie poprawek czy rozwinięcia funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia MIUI

Cytat z kompendium przy opisie tej apki:

Czy ta informacja tyczy się funkcjonalności tej konkretnie aplikacji („Kopia MIUI”), czy niedawno dodanej w opcjach konta Xiaomi („Kopia zapasowa w chmurze”)?

I to i to. Tzn. kopia w chmurze to funkcja aplikacji Kopia MIUI (Backup.apk) natomiast w opcjach konta Xiaomi jest włącznik/wyłącznik tej funkcji.

Menadżer plików

Nie umożliwia przejścia na samą górę struktury katalogowej. Wg niego katalogiem głównym jest zawartość /storage/emulated/0. Rozumiem, że wyżej są już pliki i katalogi o znaczeniu krytycznym, ale od biedy mogłoby to być chociażby ukryte gdzieś w menu.

No i bardzo dobrze. Zresztą po Ci wgląd w te pliki skoro są tylko do odczytu? MIUI jest dla wielu użytkowników w tym dla początkujących. Pamiętaj, że to fabryczny system dla MI-2, który dodatkowo nie ma ROOT w standardzie - tylko nasze romy dev mają root. I z tego co pamiętam w AOSP oryginalnym też nie można podglądać /system. Więc wszystko jest tu dobrze. Nie ma sensu dawać opcji do podglądu miejsca, w którym nic nie możesz zrobić. Jeśli już to od tego jest np. Solid Explorer czy Root Explorer.

Galeria

Błąd-zagadka. Zapis zdjęć z aparatu mam do katalogu na karcie SD. W katalogu głównym karty jest „DCIM”, a w nim katalogi „100ANDRO” (jakiś śmieć) i „Camera”. Aparat zapisuje zdjęcia do tego drugiego. Aplikacja „Galeria” nie wyświetla go w zestawie zdjęć wyssanych ze wszystkich zakamarków telefonu. Dla testu przeniosłem więc to zdjęcie wyżej, do: /DCIM/. O dziwo – „Galeria” „zobaczyła” to zdjęcie. :) Już miałem pluć, że nie widzi zdjęć w podkatalogach, ale… obok DCIM mam katalog z jeszcze głębszą strukturą, z której na pewno pokazuje wszystkie zdjęcia! O co więc chodzi?

To by było na tyle w kwestii uwag do aplikacji – w postaci spostrzeżeń podczas pracy z nimi, jak i tego, co doczytałem w kompendium. Będę wdzięczny za informacje co do niedostrzeżonych przez siebie rozwiązań problemów, jak i udział użytkowników zaawansowanych, mających kontakt z wiadomymi ludźmi, chociażby o zasugerowanie poprawek czy rozwinięcia funkcjonalności.

Ten /DCIM jest na karcie SD czy w pamięci USB? Zgaduję, że tak jak w MI2 ta ścieżka jest zarezerwowana dla pamięci USB. Ale to może lepiej jak wypowie się Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka) wchodzisz na google.pl i logujesz się na konto od tej pory w zakładce historia masz wszystkie zakładki z chrome, co prawdą nie są w żaden sposób pogrupowane, bo widoczny jest własny adres email, na którym klikasz i rozwija się listy wszystkich zakładek

Menadżer plików) proste i logiczne rozwiązanie, nie zapominaj, że miui jest tworzone oficjalnie i oficjalne urządzenia mają aktualizacje ota (każdy wie jak działa ota - sprawdza sumy kontrolne plików w systemie przed instalacją), dopuść kogoś do /systemu to zaraz coś usunie = straci możliwość wgrania ota (albo w ogóle ubije system), będzie płakał na forum, że mu nie działa

Galeria) wyczyść dane aplikacji, pamięć miniatur, zrestartuj telefon, ostatecznie zobacz czy nie masz pliku .nomedia (root explorerem) w tym katalogu albo czy nie masz go ustawionego w galerii jako ukryty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, gdzie to wpisać, a temat z Biblią już zamknięty więc napisze tutaj: W opisie aplikacji Uprawnienia jest paskudny błąd w zdaniu "Przede wszystkim mamy możliwość uruchomienia uprawnień ROOT w systemie MIUI oraz sprawdzanie, którym aplikacją taki dostęp przyznaliśmy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to i to. Tzn. kopia w chmurze to funkcja aplikacji Kopia MIUI (Backup.apk) natomiast w opcjach konta Xiaomi jest włącznik/wyłącznik tej funkcji.
No ok, ale „Kopia MIUI” tworzy „backup” (paczkę/katalog) na karcie, a „Kopia w chmurze” – tak przynajmniej raportuje – wysyła po prostu programy (nie licząc kontaktów, smsów, zdjęć, itd., które przecież były synchronizowane z kontem Xiaomi jeszcze przed pojawieniem się opcji „Kopia w chmurze”). Jakieś to wszystko jest nielogiczne i kompletnie niespójne. Zamiast zrobić to raz w jednej aplikacji i dodać ptaszek „chmura”, to część tu, część tam, i na dodatek nie ma żadnej pewności dla zwykłego użytkownika, że ma to ze sobą jakiś związek.

No i bardzo dobrze. Zresztą po Ci wgląd w te pliki skoro są tylko do odczytu?
No popatrz… A _ktoś_ mi tu całkiem niedawno sugerował, żebym sobie pogrzebał w skryptach init.d. W strukturze na poziomie „użytkownika”, raczej się do nich nie dobiorę, prawda? ;)

Ten /DCIM jest na karcie SD czy w pamięci USB? Zgaduję, że tak jak w MI2 ta ścieżka jest zarezerwowana dla pamięci USB. Ale to może lepiej jak wypowie się Kamil.
Na karcie SD. Czyli można przypuszczać, że w przypadku katalogu „DCIM” apka „Galeria” zagląda tylko na pierwszy poziom?

Przeglądarka) wchodzisz na google.pl i logujesz się na konto od tej pory w zakładce historia masz wszystkie zakładki z chrome, co prawdą nie są w żaden sposób pogrupowane, bo widoczny jest własny adres email, na którym klikasz i rozwija się listy wszystkich zakładek
Aaaa… Teraz wszystko jasne. Byłem przekonany, że ta apka ciągnie zakładki z aplikacji, a nie z usługi. Na poziomie usługi historię mam wyłączoną więc… :) Z kolei Chrome synchronizuje się ze swoją wersją i jej zasobami na komputerze, więc myślałem, że tak to się także odbywa w przypadku „Przeglądarki”.

Galeria) wyczyść dane aplikacji, pamięć miniatur, zrestartuj telefon, ostatecznie zobacz czy nie masz pliku .nomedia (root explorerem) w tym katalogu albo czy nie masz go ustawionego w galerii jako ukryty
Przerabiałem już wszystko. A katalog ten i nadrzędny – czyściutkie. Wystarczy, żeby nawet pod Windowsem, przeciągnąć zdjęcie z „Camera” wyżej do „DCIM” i od razu „Galeria” je widzi.

-- 28 paź 2013, o 21:11 --

Co do literówek – jeszcze to: „Świetna aplikacji Galerii dostępna […]”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale MIUI nie ma normalnie init.d a cały czas mówimy o aplikacji Menedżer Plików dla standardowego MIUI.
Nie modyfikuję systemów smartfonów, żeby wiedzieć co można wydziergać poprzez pliki systemowe w MIUI. Mam MIUI, mam init.d, taką „zabawę” mi zasugerowano, więc takiż też przykład podałem. :)

Zresztą skrypty z użyciem menedżera? Phi... Do tego używa sie adb by edytować plik przez terminal lub adb push z komputera ;-)
Wróżką nie jestem… Kiedy kolega ZduneX25 sugerował mi tę zabawę, nie napisał czym mam to robić. A jak najbardziej udało mi się dokopać do odpowiedniego katalogu i otworzyć plik do edycji Menedżerem od Rhythm. :) Rzecz jasna nie podejmowałem próby zapisu, bo i edycji nie robiłem – a i nie wiem jaki byłby efekt końcowy, ale jednak – dało się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem założyć nowy wątek, ale że ten wydaje się odpowiedni, to odgrzebię "trupa".

Telefon to MI2S 16GB.

Chodzi mi o aplikację Aparat. Czy jest możliwość (gdzieś), wyłączenia dźwięku informującego, że została złapana ostrość? Jest dość irytujący i w sumie niepotrzebny, gdyż i tak po uzyskaniu ostrości ramka celownika zmienia kolor na zielony.

Druga sprawa to ustawienia ISO. Nie wiem, może jestem ślepy i nie potrafię tej funkcji odnaleźć, bo aż się wierzyć nie chce, że może jej brakować,

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość (gdzieś), wyłączenia dźwięku informującego, że została złapana ostrość? Jest dość irytujący i w sumie niepotrzebny, gdyż i tak po uzyskaniu ostrości ramka celownika zmienia kolor na zielony

Tak, zmień profil dzwonków na Wibracje lub Wyciszony. Wtedy nie będzie dźwięku doboru ostrości.

Druga sprawa to ustawienia ISO. Nie wiem, może jestem ślepy i nie potrafię tej funkcji odnaleźć, bo aż się wierzyć nie chce, że może jej brakować.

Włącz aparat, naciśnij przycisk opcji, przesuń wyświetlony pasek opcji w prawo (palcem na ekranie w lewo :P). Druga ikonka od lewej - ISO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że w opcjach tego nie ma, jest tylko panorama, hdr, tryb nocny, audio, efekty i ustawienia.

Paska opcji też nie można przesunąć, ani w prawo, ani w żadnym innym kierunku.

A co z tym dźwiękiem, da się go jakoś wyłączyć?

Aparat/ustawienia/zaawansowane funkcje/wyłącz uproszczone wyświetlanie

Aparat/ustawienia/dźwięk migawki wyłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz już czuję się doinformowany ;)

Trochę nieintuicyjne te ustawienia aparatu, ale widocznie tak być musi ;)

A co do dźwięku, to szkoda, że połączyli dźwięk migawki z beepem o załapaniu ostrości, bo o ile ten pierwszy bardzo lubię, to ten drugi jest wyjątkowo irytujący.

Dzięki @Lalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam się bawię właśnie w sprawdzanie aplikacji aparatu bo wbudowana w mi2s jest ok ale jak jest robione zdjęcie w pomieszczeniu gdzie nie ma idelanego oświetlenia to nie jest już tak ciekawie pobrałem ten lg camera , zaraz poszukam lenovo i jak ktoś jakąś wybitnie dobrą aplikację do aparatu to chętnie sprawdzę jak się spisuje w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...