Sign in to follow this  
tomikula

"Identyfikacja rozmówcy" - CLIR - jak właczyć?

Recommended Posts

Cześć!

Mam ROM Miui v5 od niedawna. Bardzo fajnie działa lecz dużo funkcji jest pochowanych i ciężko skumać co gdzie jest...

Powiedzcie mi, gdzie się znajduje opcja włączania i wyłączania Identyfikacji rozmówcy, czyli obsługa CLIR?

Telefon > MENU > Ustawienia > Więcej opcji (te pierwsze) > ID Rozmówcy, a dalej sobie już poradzisz.

Ok, dzięki za podpowiedź :)

Dla potomnych, "Więcej opcji" klikamy w podkategorii TELEFON, następnie zjeżdżając w dół w podkategorii POZOSTAŁE USTAWIENIA jest "ID rozmówcy" :lol:

Szczerze mówiąc pogmatwane te ustawienia jak nie wiem co... Wcześniej męczyłem się z włączeniem ROOT, które nie znajduje się w ustawieniach tylko w "Aplikacji" - Uprawnienia :roll: bez sensu...

Odblokowuje....

Ok, dzięki za podpowiedź :)

Dla potomnych, "Więcej opcji" klikamy w podkategorii TELEFON, następnie zjeżdżając w dół w podkategorii POZOSTAŁE USTAWIENIA jest "ID rozmówcy" :lol:

Szczerze mówiąc pogmatwane te ustawienia jak nie wiem co... Wcześniej męczyłem się z włączeniem ROOT, które nie znajduje się w ustawieniach tylko w "Aplikacji" - Uprawnienia :roll: bez sensu...

Jak na tyle ustawień to jest to dosyć dobrze poukładane. Zobacz ile opcji jest. Gorzej gdyby one było na wierzchu w jednym miejscu i byś przewijał kilimetry menu by dotrzeć do tego co chcesz. I jest to tematycznie poukładane. Szukasz ID Rozmówcy więc jest to funkcja telefonu. Wchodzisz w Dialer (Telefon), potem menu > ustawienia. Tam masz kategorie: Telefon i Kontakty (bo te aplikacje mają te same miejsce w ustawieniach) i dalej w Więcej opcji (wciaż kategoria telefon nas interesuje).

Co do Uprawnień to ... przecież mając inny custom rom tez masz aplikację Superuser na pulpicie lub w szufladzie. A w MIUI z racji tego, że aplikacje są na pulpicie masz najszybszy dostęp. Klikasz w Uprawnienia i tam dalej jest root. Gdyby był w Ustawieniach głównych to było by znowu więcej opcji w jednym miejscu. Do uprawnień wchodzisz w praktyce tylko raz więc nie ma sensu dodawać tych opcji w widocznym i głównym miejscu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this