Skocz do zawartości

Instalacja Miui 6.6.16 - telefon nie włącza się


Shaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, instaluje na swoim Mi4 (miałem wcześniej miui 6.2.25 )

xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.6.16_v8-6.0.zip

najpierw odpaliło się recovery, poszło bez problemu, kolejno telefon od pół godziny stoi na na czarnym ekranie, na środku białe logo MI, na dole Powered by android i migają trzy białe kropeczki.

Poradzcie co robić, bo śmierdzi mi to jakimś brickiem :(

 

FastBoota przez power i volume down mi nie startuje, pojawia się jego logo, a potem czarny ekran :(

TWRP przez power i volume up na szczęście ruszyło, próbuję jeszcze raz instalacje tej samej paczki.

 

edit:

Nie poszło, spróboję wgrać ten rom, który miałem wcześniej, 6.2.25 przez TWRP.

 

edit 2:

Miui 6.2.25 ruszyło. Mimo wszystko chciałbym zainstalować sobie Miui 8. Ktoś ma jakieś propozycję jak mogę tego dokonać?

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zrobiłem MiFlash telefonu zgodnie z poradnikiem do cancro_global_images_6.11.17_20161117.0000.00_6.0_global_98f825ae41  oczywiście z flash all

telefon uruchomił się, wszystko cacy

potem przez TWRP instalacja najnowszego miui polska xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.11.17_v8-6.0

telefon wpada w ciągłe aktualizowanie, kończenie aktualizacji, podziel się wrażeniami na miuipolska, potem logo mi.com, powered by android, lecą kropeczki i zamiast się uruchomić, telefon ponownie robi aktualizację i tak w kółko

poradzicie co tu zrobić?

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem MiFlash telefonu zgodnie z poradnikiem do cancro_global_images_6.11.17_20161117.0000.00_6.0_global_98f825ae41
telefon uruchomił się, wszystko cacy
potem przez TWRP instalacja najnowszego miui polska xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.11.17_v8-6.0
telefon wpada w ciągłe aktualizowanie, kończenie aktualizacji, podziel się wrażeniami na miuipolska, potem logo mi.com, powered by android, lecą kropeczki i zamiast się uruchomić, telefon ponownie robi aktualizację i tak w kółko
poradzicie co tu zrobić?

Zrob kolejny flash, upewnij sie, ze robisz z opcja "flash_all", jezeli masz twrp, sprobuj ponownej instalacji z poziomu twrp.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, robię z opcją clean all flash_all.bat

robię jeszcze raz od nowa

 

TWRP włączam przez volume up + power button, ale dopiero po pobraniu wszystkiego z chmury xiaomi, bo bez tego włącza się MiRecovery, zamiast TWRP

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Shaft napisał:

dzięki za odpowiedz, robię z opcją clean all flash_all.bat

robię jeszcze raz od nowa

 

TWRP włączam przez volume up + power button, ale dopiero po pobraniu wszystkiego z chmury xiaomi, bo bez tego włącza się MiRecovery, zamiast TWRP

Czyli telefon Ci się odpalił normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po MiFlashu normalnie się uruchomił z Miui 8, wgrywam zrobioną kopie zapasową przez Kopia Miui. 

Następnie chce przejść do TWRP przez volume up i power button i zainstalować najnowszy rom z Miui Polska dla mojego Mi4, czyli xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.11.17_v8-6.0

a w telefonie po MiFlashu mam cancro_global_images_6.11.17_20161117.0000.00_6.0_global_98f825ae41

edit:

Wgrałem sobie Flashify - pokazuje mi że nie mam roota. Jak zrobię aktualizację do romu MIUI Polska z apki Aktualizacje, to znowu będzie pętla aktualizacji bez końca, spróbuję zrobić roota - wedlug filmiku z forum:

tylko czy oby root jest wymagany do instalacji romu Miui Polska?

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinujesz... To powinno wyglądać tak MiFlash->Odpalasz tel->Aktualizacje->Wybierz .zip->(znajdz go i wybierz) i reszta... dzieje się sama... Jak wszystko poinstalujesz, przywracasz sobie kopie z Mi i zrobione :P.

PS: Jeżeli się nie dzieje, to zainstaluj TWRP zgodnie z poradnikiem ze strony miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem. Mi Flash->Odpaliłem tel->Aktualizacje->Wybieram zip: xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.11.17_v8-6.0

Reszta dzieje się tak, że telefon przeprowadza aktualizację, jest skończona, pokazuje się logo MI, powered by android, lecą kropeczki i potem aktualizacja leci od nowa i tak bez końca. Telefon się nie uruchamia, tylko wykonuje cały czas aktualizację w pętli.

 

Znalazłem poradnik instalacji TWRP na Mi4:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...