adrian3k

Redmi 3 Pro - problem z SMS

Recommended Posts

Witam.

Posiadam Redmi 3 Pro, MIUI 7.4 by ManhIT 6.5.12

Mam problem z wysyłaniem SMS na numer 3388 (usługa mBank na doładowywanie telefonu SMS'ami) - wiadomości mogę odbierać od tego numeru bez problemu, natomiast telefon nie zezwala na wysłanie na numer SMS - po kilku dniach wyświetla się wykrzyknik przy wiadomości.

Dodatkowo zauważyłem, że odczytując SMS, otwierając go bezpośrednio z ekranu blokady nie zawsze działa dolny prawy klawisz ( < ) - muszę wejść na pulpit/menu aplikacji i wrócić do SMS, aby zaczął reagować.. ale to już mniejszy problem - największy mam z tymi SMS'ami.

Ktoś może mnie pokierować gdzie w ustawieniach telefonu można znaleźć opcję odblokowania wiadomości? Wydaje mi się, że przy pierwszym starcie systemu gdzieś pojawiła mi się opcja SMS Premium, ale ręki nie dam sobie uciąć. U operatora opcje nie były zmieniane przy zmianie telefonu.

Dziękuję z góry za pomoc :)

Witam.

Posiadam Redmi 3 Pro, MIUI 7.4 by ManhIT 6.5.12

Mam problem z wysyłaniem SMS na numer 3388 (usługa mBank na doładowywanie telefonu SMS'ami) - wiadomości mogę odbierać od tego numeru bez problemu, natomiast telefon nie zezwala na wysłanie na numer SMS - po kilku dniach wyświetla się wykrzyknik przy wiadomości.

Dodatkowo zauważyłem, że odczytując SMS, otwierając go bezpośrednio z ekranu blokady nie zawsze działa dolny prawy klawisz (

Ktoś może mnie pokierować gdzie w ustawieniach telefonu można znaleźć opcję odblokowania wiadomości? Wydaje mi się, że przy pierwszym starcie systemu gdzieś pojawiła mi się opcja SMS Premium, ale ręki nie dam sobie uciąć. U operatora opcje nie były zmieniane przy zmianie telefonu.

Dziękuję z góry za pomoc

W aplikacji SMS przytrzymaj lewy klawisz opcji dłużej i tam poszukaj gdzieś. Ewentualnie Panel Sterowania -> blokowanie numerów

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Dzięki za podpowiedź - ale przeszukiwałem już tyle razy, że nie ma chyba miejsca gdzie bym nie zajrzał ;) ustawienia aplikacji SMS pusto, w panelu sterowania nie mam blokowanych numerów

No to chyba wina tego ROMu bo ja ze swojego wysłałem właśnie wiadomość pustą na 3388 i dostałem potwierdzenie że dostarczono.

Dziwnym trafem naprawiło się samo, być może było to w jakiś sposób powiązane z problemami play z siecią (3g/lte skakało w tamtym okresie)

Guest
This topic is now closed to further replies.