Skocz do zawartości

Aktualizacja przez update i fastboot - problem


bandz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od wczoraj jestem posiadaczem xiaomi mi max 32 - przesiadka z huawei mate 7

fabrycznie czyli zapewne przez sprzedawce zainstalowany został soft miui global 7.3.11.0 0MBCCNDC

niestety jest to jakiś skopany soft - nie dziła aplikacja wiadmosci,brak mozliwosci wyboru jakie kontakty maja być wyswietlane ani mozliwosci importu.

Spolszczenie to jaks porażka

dlatego chciałem wgrac  wersje ManhIT_hydrogen_global_images_SpaceX_6.6.16_v8_20160618.0000.23_6.0_Locked dedykowana do mi maxa po przez MIflash 2016

Rom SpaceX MIUI 8

ale niestety napotykam na błąd tak jak na załączony zdjęciu  zaznaczać 1 i 2 opcje od lewej na dole - nic to nie zmienia

Próbowałem robi update z opcji telefonu i wgrać plik - miui_MIMAX_V7.3.16.0.MBCCNDE_eab20d470d_6.0.zip umieszczając go w folderze downloaded_rom czy pod jego nazwa wałsna czy zmieniając mu nazwę na update z roszeżeniem .zip ale otrzymuje odpowiedz z programu update ze nie może zweryfikować romu

Czy ktoś udzieli jakichś wskazówek co robię nie tak albo jak wybrnąć z tego problemu - najbardziej interesował by mnie soft aby zadziałała aktualizacja przez OTA

Sterownik ADB został zainstalowany w systemie jeśli to ma jakieś znaczenie dla fastboota próby robione na  Miflash2016 64bit ,system windows 8.1

 

Bez tytułu1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wysalem zgloszenie do xiaomi o odblokowanie wiec teraz poczekam niecierpliwie :)

dzieki za poprowadzenie  - przegladalem forum ale zawsze sa wyszczegolniane modele ale mi max nie bylo wiec nie bylem pewien czy mi max sie lapie na instrukcje

 

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie?

przegladam wątek w tutku z odblokowaniem bootloadera i jest tam info ze musi byc orginalny chinski rom dev a mam global stabilny

i  pytanie skoro nie moge wgrac softu do mi max-a bez odblokowania botoloadera to jak mam wgrac  Chiński Rom Dev ? skoro takie sa wymagania do odblokowania?

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Mi Max 32 GB z fatalnym spolszczeniem języka chińskiego - Miui Global 7.3.11.0. od Profan-Trade... Sprzedawca dopiero na karcie gwarancyjnej dopisał, że jakakolwiek aktualizacja nadpisze wprowadzone tłumaczenie. Telefon jest z zablokowanym bootloaderem - czy jest jakaś możliwość wgrania romu global z językiem polskim bez odblokowywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Mi Max 32 GB z fatalnym spolszczeniem języka chińskiego - Miui Global 7.3.11.0. od Profan-Trade... Sprzedawca dopiero na karcie gwarancyjnej dopisał, że jakakolwiek aktualizacja nadpisze wprowadzone tłumaczenie. Telefon jest z zablokowanym bootloaderem - czy jest jakaś możliwość wgrania romu global z językiem polskim bez odblokowywania?

Aktualnie nie ma takiej możliwości. Złóż prośbę o odblokowanie bootloadera.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie telefon wraca do sprzedawcy... Jakoś nie mam ochoty rzeźbić z nowym telefonie.

Jeśli kupujesz telefon xiaomi to powinieneś wiedzieć że takie czynności są oczywiste ;)

Na forum są poradniki które ze wszystkim przeprowadzają za rączkę

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sobie poradzilem

wgralem aktualizacje przez EDL do wersji 7.16 stracilem co prawda badziwne spolszczenie ale dziala aplikacja wiadomosci,mozna zaimportowac kontakty 

Potem przez update wgralem soft developerski z miui 8 i mam wszytko dzialajace z jezykiem angielski - jedyne co mnie do tej pory denerwuje ze nie moge uzysakc polaczenia przez LTE zawsze 3g albo H+ pomimo zarejestrowania telefonu  w siecie plus4G

Komus udalo sie odpalic LTE na tym  telefonie?

teraz czekam na odpowiedz od xiaomi odnosnie odblokowania bootloadera i potem wgram rom do mi max-a z tego forum 

 

A telefon tez kupilem w  Profan-Trade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszlo z innej przegladarki ale ale niestety brakuje pliku flash.bat wiec poradzilem sobie z komendami z konsoli. czyli zainstalowane z polecen z konsloli twrp zmienione 3.0.2 hydrogen ale nie moge wejsc w twrp caly czas na erkanie fastboot 

jakis pomysl

Bez tytułu.png

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra poszlo :)

to teraz dalsza walka

 

 

 

no i jest slabo nic nie dlubalem w twrp dalem mu reboot system i teraz mi stoi na logo Miui a na dole nie ma napsu android i plywajacych kropek :( i co dalej?

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz pytanie co wybrac w wipe  mam do wyboru  dalvik/art cache   ,system , data ,cache i oprocz tego internal storage misro sd  usb otg?

wg mnie dalvik/art casch  ale wole sie spytac nie chce przekombinowac 

czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszytko poszlo i system stoi ale okazuje sie z orginalny miui 8 od chinczykow z jezykiem angielskim byl lepszy od tego spolszczonego

braki ma jak wersja 7.3.11 instalowana prze polskich sprzedawcow 

podstawowa wada brak mozliwosci importu i wybrania co ma sie wyswietlac w kontaktach - komu to mozna zglosic bo szkoda zeby ludzie sie nie denerwowali na starcie

to tak na szybko pierwsze spostrzezenia

 

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIMAX_6.6.16_v8-6.0.zip  to mam ze polskiej stronki

a  chinski developer

Version: 6.6.16 (MIUI8)  

 ma opcje wyboru po pierwszym kliknieciu w ikone kontaktow

 

sprawdzam dalej 

odpowiedz mi czy teraz po odblokowaniu bootloadera moge instalowac softy z poziomu update telefonu i nie bedzie plakal o weryfikacje romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziek za pomoc :) pozdrawiam

a w sumie ostania sprawa  - root

mam go wgrywac przez twrp czyli cala procedura z wgrywanie twrp od nowa czy mozna twrp jakos wywloac tak jak fastboota i potem zainstalowac zip z rootem tak jak instalowalem rom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bandz napisał:

dziek za pomoc :) pozdrawiam

a w sumie ostania sprawa  - root

mam go wgrywac przez twrp czyli cala procedura z wgrywanie twrp od nowa czy mozna twrp jakos wywloac tak jak fastboota i potem zainstalowac zip z rootem tak jak instalowalem rom? 

Aplikacja aktualizacja - trzy kropki - Uruchom recowery albo przez klawisze jak tele jest wyłączony 

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu pisze tu mam najnowszy miui global dev oficjalny do tej pory co tydzień bez problemu się aktualizować dało telefon. Dziś pobiera nową 1,4 giga aktualizację 7.4.20 jaka jest zresztą i w wersji miui polska ale nie da się jej zainstalować wywala błąd w trakcie. Pobierałem wiele razy tą aktualizację z różnych wifi różnych dostawców neta. Cały czas problem ten sam restarty telefonu nie pomagają. Czy może być to wina samej aktualizacji jakaś felerna czy wina jednak telefonu?? Czy lepiej pobrać wrzucić na kartę sim i próbować tak ?

 

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...