Skocz do zawartości

Którą wersję Mi4c kupić i gdzie?


Malina107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam w tym tygodniu zamówić telefon z tematu. Jeszcze tydzień temu byłem bardzo sceptycznie nastawiony (bo chinol itd.) ale czym więcej się dowiedziałem i porozmawiałem z ludźmi tym bardziej się przekonałem.

Teraz się zastanawiam nad dwiema sprawami:

- pierwsza najważniejsza, to czy kupić 2GB/16GB czy 3GB/32GB? Telefonu używam do rozmów i smsów oraz przeglądania internetu. Bardzo ważna jest dla mnie nawigacja, korzystam z Google Maps i czasem Yanosik. Do tego gram w Ingress i chciałbym w Baldur's Gate (opcjonalnie). Oprócz tego mam zainstalowane takie aplikacje jak Facebook, Messenger, Allegro, Olx, Blix, Jakdojade.pl, LoaderDroid, Shazam i Blablacar. W zasadzie nic więcej nie potrzebuje na telefonie.

 

- druga sprawa, to kwestia zamówienia telefonu. Nigdy nie zamawiałem nic z zagranicznych sklepów, tym bardziej z chin i się trochę tego boję. Nie chcę czekać długo na telefon. Poza tym zamówiony w Polsce to zawsze jakaś gwarancja na polskich prawach. Wiem, że telefon z Polski będzie droższy, ale tak mniej więcej o ile droższy? Od jakiego polskiego sprzedawcy polecacie kupić? I jak ewentualnie procedura wygląda w zamówieniu bezpośrednio z chin i z jakiego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dopłacić do wersji 3/32 dla samego ramu.

Ja właśnie zamówiłem wersje 3/32 z ibuygou.com, przesyłka DHL & ubezpieczenie od VATu (VAT już raczej na pewno wpadnie) - wyszło w sumie 248$ (po użyciu kuponu na -20$). Spodziewam się, że paczka dotrze do mnie po koniec tego tygodnia :)

Był to mój pierwszy zakup z Chin i już na wstępie mogę Ci polecić abyś założył konto w kantorze walutowym alior, w którym następnie warto od razu zamówić kartę debetową USD & podpiąć ją do paypala.

O samym sklepie znajdziesz mnóstwo informacji m.in. na tym forum, podobnie jak o sposobie zamawiania i o realizowaniu gwarancji.

Edytowane przez Moras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Czy warto dopłacać prawie drugie tyle za 1GB ram,jesli ktoś nie wykorzysta dodatkowego miejsca na Rom? Wg mnie nie. 132$ u Goldway,z EU express pewnie ok150$.

A czy do tych aplikacji, które używam 2GB RAMu wystarczy?

 

Jak wygląda sprawa wgrania polskiego MIUI do telefonu z chin? Słyszałem, że trzeba czekać, aż jakiś chińczyk zaakceptuje prośbę o odblokowanie. Jak poznać na aukcji czy telefon jest zablokowany czy nie? Jak z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te gry, w które grasz są wymagające. Jeśli nie, to snap 808 da sobie spokojnie radę z 2GB RAM. Żeby odblokowywac Bootloader trzeba mieć go zablokowanego. A Mi4c dopiero od niedawna ma zablokowany, z tego co kojarze to w większości Chińskich sklepów sprzedawane są jeszcze te niezablokowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część serwisów chińskich np aliexpress oferuje usługę transferuj.pl czy inne,  coś w rodzaju pay you, więc problemu nie ma.  Inna sprawa to kurs po jakim serwis przeliczy dolary na PLN,  sam musisz sobie przekalkulować co ci się bardziej opłaca.  No i jeszcze PayPal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zapłacić na Aliexpress przez przelewy24,cos jak allegrowe payu. Płaci się normalnie w zlotowkach. Poszukaj sprzedawcy Hongkong Goldway. Niestety jestem mobilne i do tego apka Ali mi nie działa na mi4. Ewentualnie wrzuc mi na PW maila to podrzuce Ci z pc link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój telefon kupiłem na Allegro z dwuletnią gwarancją, telefon otrzymałem następnego dnia po wpłacie. Tez miałem dylemat czy kupić wersje 2/16 czy 3/32 ale większa ilość pamięci przeważyła za 32GB. Sam TomTom z mapą Europy zajmuje ponad 6GB a gdzie aplikacje,zdjęcia czy filmy. Kupując telefon kontaktowałem się że sprzedawcami i pytałem czy telefony są odblokowane i taki dostałem. Zakup w Chinach to w zasadzie pewny VAT, długi czas dostawy, różne przeliczniki i kursy walut co mnie skutecznie zniechęciło. Mój tel. jest z panelem Sharpa i kamerką Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andy5 napisał:

Ja swój telefon kupiłem na Allegro z dwuletnią gwarancją, telefon otrzymałem następnego dnia po wpłacie. Tez miałem dylemat czy kupić wersje 2/16 czy 3/32 ale większa ilość pamięci przeważyła za 32GB. Sam TomTom z mapą Europy zajmuje ponad 6GB a gdzie aplikacje,zdjęcia czy filmy. Kupując telefon kontaktowałem się że sprzedawcami i pytałem czy telefony są odblokowane i taki dostałem. Zakup w Chinach to w zasadzie pewny VAT, długi czas dostawy, różne przeliczniki i kursy walut co mnie skutecznie zniechęciło. Mój tel. jest z panelem Sharpa i kamerką Sony.

W takim razie można trafić na różne konfiguracje panelu i kamery? Po czym to rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne konfiguracje, kamerki są Sony lub Samsunga, wyświetlacze Sharpa albo AU. Ja korzystałem z porady na forum, teraz już nie pamiętam jak to robiłem ale w skrócie powiem że generuje się plik w telefonie a później w pliku szuka się słów Sharp, Sony, Samsung. Przeszukaj forum a znajdziesz poradę.

Znalazłem: 

 

Edytowane przez andy5
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andy5 napisał:

Są różne konfiguracje, kamerki są Sony lub Samsunga, wyświetlacze Sharpa albo AU. Ja korzystałem z porady na forum, teraz już nie pamiętam jak to robiłem ale w skrócie powiem że generuje się plik w telefonie a później w pliku szuka się słów Sharp, Sony, Samsung. Przeszukaj forum a znajdziesz poradę.

Znalazłem: 

 

Czyli w takim razie nie ma innego sposobu, tylko poprosić sprzedawce (polskiego), czy mógłby sprawdzić jaka konfiguracja? Inaczej to czysta losowość?

W końcu jaka jest najlepsza do 2GB/16GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca raczej Ci nie sprawdzi tego.
Sony+Sharp. Taka jest najlepsza. Kiedyś była tutaj dyskusja i wyszło z niej, że taka mają z reguły wersję Prime (3GB/32GB). Chociaż, nie wydaje mi się, aby tylko do takiej wersji ją dawali. Tak jak powiedziałeś, to jest czysta losowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, data17 napisał:

to zależy czy chcesz mieć gwarancje ibuygou czy nie. Ja kupowałem mi4c na ibg, ale fakt-wyszło o wiele drożej (kupowalem 3/32)

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche innego typu ponieważ nie mogłem znaleźć tematu odnośnie tego jak sprawdzić oryginalność w mi4c. Telefon mam z Miui Polska w antutu wykręcił 70 tysięcy pkt czyli wydaje mi się, że jest oryginalny. Próbowałem wejśc również na stronę zeby sprawdzić po tych wszsytkich numerkach ale wczoraj nie chciałą mi się w ogóle załadować. Wersja mojego mi4c to 16/2 więc może ktoś mi powie czy to nie jest podróbka? Słyszałem opinie, że samo wgranie Miui Polska potwierdza oryginalnośc telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...