Skocz do zawartości

Jak sprawuje się GPS


Eru

GPS  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak działa GPS

    • Nie miałem żadnych problemów
      18
    • Działa bdb, zdażył mi się problem (opisz)
      6
    • Działa średnio
      11
    • Działa źle/fatalnie
      14


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest wszystko ok, pod warunkiem, że telefon działa na baterii. Jeśli najpierw podłączę go pod ładowarkę (to ma chyba znaczenie - używam takiej z QC 3.0) a potem włączę nawigację, to nie ma szans, żeby złapał fixa. Natomiast jak najpierw włączę nawigację, telefon złapie fixa i potem podłączę go pod ładowarkę, to już działa ok i nie gubi sygnału. Bardzo to dziwne, ale działa tak za każdym razem.
Kilka wersji (dev) wstecz było o tyle gorzej, że nawet jak tel złapał już fixa i podłączyłem go do ładowarki to po kilkunastu sekundach się gubił :) Także navi dało się używać tylko na baterii. Teraz trzeba tylko pamiętać, żeby zachować odpowiednią kolejność :) 

Ten problem jest też opisany na oficjalnym forum miui, więc jest szansa, że w końcu się z tym uporają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wam działa na aplikacjach które potrzebują GPS cały czas nawet w tle? Zauważyłem na działaniu pewnej aplikacji że jeśli wyłączę ekran i włączone ponownie (przemieszczając się w trakcie wyłączonego ekranu)  to traci połączenie gps i próbuje nawiązać je ponownie po włączeniu ekranu jest możliwość aby gps cały czas działał nawet przy wyłączonym ekranie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wiecej korzystać z gps i powiem że rewelacji nie ma. Najgorzej mnie dzisiaj uderzyło jak w pociągu obok mnnie jechal koleś z samsungiem s7 i też korzystał z tej samej apki z lokalizacją co ja. Czas łapania fixa i dokładność pozycji daleko za s7 na 6.4.21 xiaomi.eu. Posprawdzam jeszcze inne nowsze romy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta, bo chciałem zapytać jak na ostatnich ROMach sprawuje się u Was GPS. U mnie to jakaś tragedia. Przy oknie nie jest w stanie złapać fixa. Kolega postawił obok Huawei i on miał 20+ satelit, a ja i kolega z drugim Mi5 mieliśmy 4-5... W wątku:

nikt nie pisze o dobrze działającej wersji oprogramowania...

Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam porównanie do Mate 8 i nie widzę jakichś większych problemów. Może mate szybciej wykrywa satelity i jest bardziej czuły jednak nie przekłada się to na lepsze pozycjonowanie w mapach google. Dla mnie wyznacznikiem jakości działania jest nawigacja w mapach i tutaj mi5 sprawuje się ciut lepiej, płynniej nawiguje i nie zdarzyło się na sekundę zwariować w jakim kierunku jadę.

Miui 8 - 7.5.11 global beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mapy jeszcze co jakiś czas wołają, że kompas ma słabą dokładność i mam sobie skalibrować (okrężne ruchy telefonem). Nie daje to za wiele, dokładność kompasu i tak zostaje niska...też to macie?

Sam GPS ma słabą czułość, przy oknie zero satelit, na zewnątrz dobrze. Łapanie fixa szybkie po edycji gps.conf (serwery ntp oraz xtra z Europy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie to kwestia romu, na Miui 7 stable śmigało ok, później zainstalowałem Miui8 android  7 i było słabo, później na czysto miflash najnowszy china dev i xiaomi.eu 7.4.14, od tamtego czasu gps działa bez zarzutów, codziennie używam nawigacji do jazdy po Warszawie i gubi zasięg tylko w dłuższych tunelach i parkingach podziemnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kwestia romu, na Miui 7 stable śmigało ok, później zainstalowałem Miui8 android  7 i było słabo, później na czysto miflash najnowszy china dev i xiaomi.eu 7.4.14, od tamtego czasu gps działa bez zarzutów, codziennie używam nawigacji do jazdy po Warszawie i gubi zasięg tylko w dłuższych tunelach i parkingach podziemnych

No właśnie siedzę na 8.2.2 i jest fatalnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...