Skocz do zawartości

Jak sprawuje się GPS


Eru

GPS  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak działa GPS

    • Nie miałem żadnych problemów
      18
    • Działa bdb, zdażył mi się problem (opisz)
      6
    • Działa średnio
      11
    • Działa źle/fatalnie
      14


Rekomendowane odpowiedzi


Działa kiepsko. Sygnały ok 60% procent tych na innych telefonach. Widoczność satelit ok. połowy tego co reszta. Błąd wyznaczania pozycji rzadko kiedy mniejszy niż trzykrotność błędów innych.

W dużych miastach (np. Wrocław, Katowice) problemem jest jazda z nawigacją, bo non stop gubi sygnał :(

Jeśli potrzebujesz gps-a do bardziej zaawansowanych zastosowań niż nawigacja to wybierz inny telefon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie do nawigacji - co prawda mam TomTom'a ale nie zawsze pod ręką - czasem zostawię w domu po prostu :D

No i szala przechyla się na OP3... Widzę Xiaomi nie potrafi sobie poradzić ze sterownikami czy samym modułem GPS...

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dylon napisał:


Działa kiepsko. Sygnały ok 60% procent tych na innych telefonach. Widoczność satelit ok. połowy tego co reszta. Błąd wyznaczania pozycji rzadko kiedy mniejszy niż trzykrotność błędów innych.

 

Tak mnie jeszcze naszło... żona miała kiedyś goclever insignia 5X, ja przez kilka tygodni bawiłem się overmaxem yard.

Oba na miediatekach (insignia 4 rdzeni, yard 8). Psioczyłem na ich gps-y, a były lepsze niz teraz w moim mi5 :( (bardzo długo łapały ixa, ale pod względem sygnału i widoczności satelit nie odstawały bardzo od reszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zielonyBB napisał:

Chyba żartujecie. GPS w Mi5 działa rewelacyjnie.

:)

Porównaj z innymi telefonami to będziesz wiedział o czym piszę.

Zresztą Twój zrzut już powinien ci coś dać do myślenia... W Polsce, średnio połowa sateli do których się łaczy telefon, ma syganł ponad 30... (poława jest zazwyczaj zielona), oczywiście na innych telefonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z innymi telefonami to będziesz wiedział o czym piszę.

Zresztą Twój zrzut już powinien ci coś dać do myślenia... W Polsce, średnio połowa sateli do których się łaczy telefon, ma syganł ponad 30... (poława jest zazwyczaj zielona), oczywiście na innych telefonach

Ale po co porównywać ? Po co skoro trasy biegowe rejestruje z dokładnością do zmiany krawędzi chodnika z prawej na lewą, nie gubi lokalizacji, nie świruje w mieście. Ale ok, zobacze jutro słupki na ajfonie 5 i zenfonie laser 2.

Tapnięte z Lenovo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Glaniu napisał:

To jest jakiś dramat. Mnie zmusiło to w Niemczech do kupna Tom Toma . Ja skorzystam z gwarancji tylko czy wogóle jest szansa na sprawny gps w xiaomi ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 Mi na Mi4 nie łapał gpsa, albo łapał po 20min. Zmieniłem w ustawieniach GPS na określaj lokalizacje tylko przez GPS. Pierwsza próba złapania gps ok 50s. Teraz łapie w 15-20s będąc na polu.

 

Ewentualnie sprawdź jeszcze ostatni rom stabilny, u mnie działał gps nawet w domu na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi na Mi4 nie łapał gpsa, albo łapał po 20min. Zmieniłem w ustawieniach GPS na określaj lokalizacje tylko przez GPS. Pierwsza próba złapania gps ok 50s. Teraz łapie w 15-20s będąc na polu.

 

Ewentualnie sprawdź jeszcze ostatni rom stabilny, u mnie działał gps nawet w domu na nim.

Mi4, fix w 10 sekund. Tak, tak, paski powinny być zielone... Sorki za krzywy screen - stary Tapatalk,i sorki za OT w temacie Mi5 ale kolega wspomniał o Mi4 a tak się składa że takowy też mam.a760e651ecab0b9c13f557c951bbaba5.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby oceniać GPS w telefonach trzeba trochę o zasadach GPSa wiedzieć. Np ile potrzeba satelitów do ustalenia pozycji, o konstelacjach satelitów, o czasie inicjalizacji, możliwych dokładnościach w zależności od wykorzystanych technologii.

Po drugie kto porównuje GPS z A-GPS?

I nikt z Was nie podaje softu jaki ma na mi5. Testowałem raz na LG G3 i 3 kolejne oficjalne wydania poprawiały wyniki gps znacząco.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Glaniu napisał:

 I chyba to nie Soft tylko jakaś partia uszkodzonych chipów

Może nie chip, bo bardziej mi to pasuje na jakieś problemy z anteną. Sygnały od wszystkich satelit są aż do glonass włącznie tylko, że dużo słabsze niż na innych telefonach.

Może gdzieś antena nie kontaktuje - widziałem kiedyś jakieś howto jak naprawić antenę w telefonie dodająć kawałek folii aluminiowej, która poprawiała "jakość" anteny. Niestey, nie pamiętam jaki to był tel... (na pewno z androidem :) )

 

p.s. nie mogę się doszukać w necie, jakie numery mają satelity beidou, które ponoć mi5 też obsługuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad miesiąca walczę ze swoim MI 5, zmieniam softy, kombinuję z ustawieniami i jak było tragicznie, tak dalej jest. Ok - też mam ładne zielone kreseczki jak wyciągnę telefon z kieszeni, ale jak do niej wróci i ma nagrywać trasę pod Stravkę, to w domu jest szok, bo wystarczy kawałek lasu i albo jest pozycja przestawiona o kilkadziesiąt metrów, albo porywa ufo (bierze sobie pozycję z gsm), albo MI 5 stwierdza, że skoro słabo widać satelity to sobie w ogóle wyłączy gpsa i jest jeden punkt zamiast 100+. Jestem tym załamany. Żadne polecane zmiany (wyłączanie optymalizacji, włączanie lokalizacji w tle, włączanie gps only dla lokalizacji, etc) nie wpływają na naprawienie ww. problemów. 

Skończyło się na tym, że jeżdżę ze starą Moto G, która też jest daleka od doskonałości, ale i tak o niebo lepiej zbiera sygnał. A szkoda bo MI 5 jest prawie spoko...

Edytowane przez jay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2016 o 18:38, luka napisał:

U mnie nie ma tragedii. 

Jest sprawnie i dokładnie, a sprawdzam pod balkonem:

 

Screenshot_2016-06-23-18-35-10_com.chartcross.gpstest.png

To ma być sprawnie? :P

Normalny telefon by Ci pokazał w tym miejscu ok 20-25 widocznych i ok 15 połączonych. Oczywiście z lepszymi sygnałami :P

Z tym telefonów które mam pod ręką, to wg ilości satelit i syganłału ranking jest taki :)

1. samsung note2 lte

2. htc m8

3. moto g

4. moto e

5. lg g2 mini

...

daleko w dole

...

mi5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sobie pobiegać pierwszy raz od nie pamiętam kiedy. Zawrotne 3km. Ale na pierwszy raz nie ma co się szarpać. No to jak profesjonalista ustawiłem endomondo i okazało się, że po 200m gps się wyłączył. Gdzieś to trzeba ustawiać, żeby na wyłączonym ekranie gps działał? Oszczędzanie baterii mam powyłączane, ale tam jest tyle opcji, że ja się pogubiłem

 

! Znalazłem :D dodałem endomondo do wyjatków ;d trochę pomieszane z tymi profilami baterii i oszczędzaniem baterii. W złym miejscu szukałem:) teraz będzie elegancko.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować działanie GPSa w moim Mi5 przez 1400 km w drodze z Chorwacji. Telefon zamontowany w uchwycie telefonicznym na kratce wentylacyjnej (trochę niżej niż szyba). Zarówno po drogach bocznych jak i autostradzie w pogodzie od slonecznej poprzez burze przez cała Polskę na mapach Googla ani razu nie było zgubienia sygnału (oprócz 5km tuneli). Dodam że nie mam jeszcze karty nano sim więc działał tylko gps bez wspomagania sygnałem z sieci.

Problemów zero, przetestuje przy bieganiu napiszę swoje odczucia.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem dziś okazję przetestować działanie GPS wraz z nawigacją Sygic bez wspomagania sieci na trasie 1300 km (Polska-Niemcy). Nawigacja dość często była wyłączana (nie lubię jak coś mi świeci po oczach a muszę jechać 100km prosto..) Po ponownym włączeniu aktualizowała położenie w sekundę. Jedynie miejsca w których nawigacja traciła sygnał to długie tunele. Zużycie baterii również na duży plus, 12h -18%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

743184b864a55b6377ff65b8e6ad97c3.jpg

Trzy telefony, sgs4 mini, lg g2, mi 5 i ten sam parapet. Sgs co chwilę pokazuje prędkość poruszania sie, co jest już przekłamaniem, ale za to fix to było około 15sek, lg przez 15 minut się nawet nie podłączył, mi potrzebowało około 45 sek. Także ja nie mogę się zgodzić by była tragedia, pomimo że zdaję sobie sprawę że niektóre telefony radzą sobie lepiej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...