Skocz do zawartości

Wymiana ekranu


zygzak

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się - spadł na płask na kamienną podłogę i poooszło.

Robił ktoś samodzielnie wymianę ekranu? Na przykładzie Mi4i 

https://www.youtube.com/watch?v=Jgqiv4Jmvws

 nie wygląda to na bardzo skomplikowane, pewnie w Mi4c będzie podobnie? Wymieniałem dotyk w tabletach, myślę że sobie poradzę.

Jak go wyłączyć przy niedziałającym dotyku? Trzymanie power powoduje restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie na upartego można tak:

- włączasz fastboot klawiszami

- z komputera: fastboot flash recovery recovery.img (Gdzie recovery.img to MiRecovery z romu fastboot)

- przechodzisz w English - Power off. Po MiRecovery porusza się przyciskami a nie dotykiem.

W praktyce już lepiej rozebrać urządzenie i odłączyć baterię bo i tak wymieniasz ekran.

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwalę się - dałem radę.

Telefon działa jak nowy.

Ekran kupiony tutaj:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Touch-Panel-LCD-Display-For-Xiaomi-Mi4C-Mi-4C-Snapdragon-808-Hexa-Core-5-0/1000001550867.html?spm=2114.13010608.0.58.uB7ajH

ale oryginał chyba nie jest. Na pewno miał inną folię niż na zdjęciu. Ale działa jak oryginał i to jest najważniejsze.

Użyłem taśmy 3M dwustronnej 2mm (na allegro reklamowanej jako dedykowanej do podklejania lcd ), zestawu do rozbierania telefonów ( takie niebieskie wykałaczki ) i suszarki do włosów żony.

Całość jest bardzo prosta, dokładnie jak na filmiku ( z tym że nie trzeba odkręcać dolnej klapki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wyświetlacza w serwisie Ariscom Bydgoszcz: miesiąc oczekiwania na część, wyświetlacz ma słabsze podświetlenie i odzwierciedlenie barw, podświetlenie klawiszy nie świeci równo, po tygodniu pojawiły się dwa wypalone piksele i ciemne plamy u dołu ekranu, koszt 280zł, jutro zgłaszam reklamację i znów pewnie miesiąc czekania. Wniosek: nie psujcie ekranu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygzak mozesz dac link do tej konkretnej tasmy 3m ?

 

Ja probowalem ostatnio u siebie ale jednak nie trzymalo to zbyt dobrze, chyba zbyt cienka tasma klejaca. Problemem byly tez brzegi ekranu gdzie na ramce jest bardzo malo miejsca zeby to zlapac i zeby sie trzymalo... Myslalem, zeby probowac klejem b7000, myslicie ze zda to egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak dla mnie klej b7000 robi lepsza robote niz tasmy. Jest latwiejszy w nakladaniu-  nie tniesz, nie dotykasz kleju jednoczesnie go niszczac. nie martwisz sie na bocznych krawedziach, tak jak z tasma, czy taka ilosc wystarczy.

Minusem jednak jest mozliwosc ze wyleje jesli nalozymy za duzo. No i trzeba uwazac przy czujnikach zeby ich nie zakleic;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Pierwszy raz w zyciu probowalem przykleic wyswietlacz.

Tasma - coz, nie wyszlo to najlepiej, o ile dol i gora gdzie powierzchnia do ktorej mozna przykleic tasme jakos(chociaz ciezko to tak nazwac, pod naciskiem ekran plywal w gore i w dol) sie trzymala, to brzegi gdzie powierzchnia jest naprawde mala byla katastrofa. Raz, ze ciezko tam w ogole przykleic tasme to dwa no sila rzeczy nie bedzie ona spajac wyswietlacza z ramka- taka moja opinia. A po dwoch dniach i tak sie wszystko zaczelo odklejac.

Wiec zakupilem klej, koszt 13zl (na allegro z wysylka ok 20). Fajna sprawa, ma dozownik w stylu igly i fajna konsystencje. U mnie nie wyszlo to idealnie ale i tak jest lepiej niz sadzilem.

Gora i dol ekranu trzyma sie solidnie. Nic nie plywa, rowniez boki sa stabilne. Z bokami jednak nie wyszlo najlepiej. Nie chcialem przesadzic z iloscia zeby mi to nie wyszlo na ekran a szczegolnie pod ekran wiec dalem tak na czuja. Jak sie oakzalo troche za malo. Ekran sie trzyma dosc solidnie, ale mam takie male przeswity na brzegach gdzie nie ma kleju i prze zniego wychodzi swiatlo z wyswietlacza;) Nie wyglada to estetycznie ale sie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...