Skocz do zawartości

Jak wygląda u was łapanie gps ?


Vortex90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem problem z długim łapaniem gps. Zainstalowane jest MIUI 8 6.6.17, wcześniej mało korzystałem z nawigacji (google maps) ale jak korzystałem to gps łapało dosyć długo ok 30sek-1min do ustalenia lokalizacji. Po zmianie na najnowsze MIUI można powiedzieć, że nie mogę w ogóle złapać gps, czekam 3 min i coś tam złapie lecz zaraz gubi sygnał i znowu wyszukuje. Jest na to fix ? czy może wina nowego miui ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam oczywiście na dworze. Aplikacja gps test łapie satelity raz lepiej raz gorzej. Wczoraj jadąc samochodem korzystałem z Google maps i bardzo często navi zatrzymywała się w miejscu z informacją, że szuka gps i tak po ok 3 min ruszała dalej. Na wcześniejszym miui pamiętam, że troche zajmowało złapanie gpsa ale jak już złapało to cały czas był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam podobny problem, mam MIUI 7.4 i nie łapie wgl GPS na mapach google, na GPS test też :(  gdy ustawie trase i wejde na nia żeby mnie nawigowało to cały czas szuka sygnału. Gdy cofnę do widoku całej trasy wskaźnik położenia rusza sie zgodnie z moją pozycją, więc upatruje tu problem raczej w aplikacji map google, choć moze oprogramowanie też coś psoci :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma najmniejszego problemu z GPS, łapie błyskawicznie. Nie ma znaczenia czy jadę w górach czy nad morzem, Tomtom jeszcze nigdy nigdy nie stracił sygnału i niech tak pozostanie bo czeka mnie jeszcze długa droga powrotna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

moj 4c  w domu lapie max 3-4 satelity i poziom sygnalu na 17-20% co jest dosc dennym wynikiem :/

dla przykldu stara motorolka droid mini ktora lezy obok łapie ok 11 satelit przy sile sygnalu na ok 30-35%

 

na dworze mi4c lapie fixa dosc szybko widzi ok 20 satelit ale łaczy sie tylko z 9 a sila sygnalu max 32% - niestety nie jestem zadowolony z GPSu w mi4c :(

slaby sygnal i czesto zrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam wgraną nowszą aktualizację  i problem z GPS-em jest taki sam. Łapanie sygnału to cała wieczność.Nawigacje samochodowe działają lepiej niż np. Endomondo. We wnętrzu samochodu i one mają problemy. Zależy mi na dobrym działaniu GPS bo dużo podróżuje rowerem po nieznanych okolicach. Może ktoś pomóc?

Dodam  tylko że wgrałem aplikację poprawiającą działanie i to trochę pomaga ale najpierw trzeba złapać sygnał a to dalej długo trwa ale chociaż później trzyma. Gdzie MIUI do starego Sony Xperia Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.11.2016 o 22:21, Krisdrezek napisał:

Posiadam wgraną nowszą aktualizację  i problem z GPS-em jest taki sam. Łapanie sygnału to cała wieczność.Nawigacje samochodowe działają lepiej niż np. Endomondo. We wnętrzu samochodu i one mają problemy. Zależy mi na dobrym działaniu GPS bo dużo podróżuje rowerem po nieznanych okolicach. Może ktoś pomóc?

Dodam  tylko że wgrałem aplikację poprawiającą działanie i to trochę pomaga ale najpierw trzeba złapać sygnał a to dalej długo trwa ale chociaż później trzyma. Gdzie MIUI do starego Sony Xperia Ray.

Nie wiedziałem że jest taka aplikacja poprawiająca działanie GPS ? No cóż może jeszcze za krótko żyję i wszystkiego nie widziałem. ;)

Dnia 21.11.2016 o 22:16, Krisdrezek napisał:

U mnie jest Android 5.1.1 LMY47V

Takie info to żadne info. Podaj raczej jaką wersję MIUI posiadasz.

Tak jak napisał kolega wyżej wklep w dialerze  *#*#64663#*#*  i tam masz testy poszczególnych podzespołów w telefonie, znajdź na dole GPS i będziesz wiedzieć czy działa i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slimdick napisał:

Nie wiedziałem że jest taka aplikacja poprawiająca działanie GPS ? No cóż może jeszcze za krótko żyję i wszystkiego nie widziałem

Sam korzystam z aplikacja GPS status ktora sciaga dane A-GPS z internetu przez co troche szybciej lokalizuje polozenie samych salit przez co minimalnie szybciej lapie fixa - przetestowane osobiscie na kilku telefonach. Dotyczy to oczywiscie szybkosci lapania fixa, a nie ze w miejscu gdzie widzi 3 satelity dzieki apce zobaczy 10.

 

14 godzin temu, Krisdrezek napisał:

Tak jak radziliście sprawdziłem na dialerze. Dziś na zewnątrz doszło do 9 satelit w ok.1- 2 min(chyba rekord)i czyli w miarę szybko lecz sygnał był słaby.

Jak bedziesz kiedys w innym miejscu np. w innym miescie zerknij czy tez tak Ci dlugo lapie, moze cos u Ciebie zakloca w Twojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę teraz napisać nieco więcej. Obecnie jest zdecydowanie lepiej aczkolwiek d*py nie urywa. Potrafi zgubić czasem sygnał w mieście ale poza miastem trzyma (mam na myśli Endomondo). A może na początku miałem tylko odpaloną aplikację i zgubiła sygnał a kiedy już połączyła się to trzymała. Wygląda to tak jakoby wejście z dialera w test GPS-u obudziło telefon do działania. Ciekawe jak będzie przy dłuższym wypadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...