Skocz do zawartości

Ładowarka i kabel QC 3.0 dla Xiaomi MI5


hesoyam

Rekomendowane odpowiedzi

@K4r0lSz

Ja mam CC-T7 samochodową z Aukey (czyli poprzedni model - jedno gniazdo quickcharge 3.0 i jedno wydajne, ale nie QC) i jestem z niej bardzo zadowolony.

Jedyna rzecz, to jak słucham muzyki auxem z telefonu, to słychać nieco szumy w momencie jak telefon jest podpięty do ładowarki, więc nie filtruje ona zakłóceń zbyt dobrze. Ale świetnie ładuje, tak szybko jak oryginalna dościenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Natenczas, ponieważ i tak potrzebowałem rozdzielacza dla gniazdka zapalniczki, zamówiłem (13 lipca) Remax - CR-2XP, wczoraj (26 lipca) dotarł.
Mi5 ładuje przy 60% prądem ~1,5A (zarówno wg wyświetlacza na rozdzielaczu, jak i wg informacji w telefonie) na standardowym kablu (z zestawu telefonu).

A BlitzWolf'y nadal niedostępne.

 

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • mrosi zmienił(a) tytuł na Kabel usb
  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam MI 5 od tamtego roku, doszło do tego że mam uszkodzony kabel, tylko ładuje, brak transmisji danych na PC. Zastanawiam się na kupnem kabla magnetycznego, lecz musi on obsługiwać standardy Quick Charger 3.0 lub chociażby 2.0. Teraz moje pytanie, czy ktoś z was posiada takowy kabel ? 
Teraz mam zamówienie na AliExpress i rozważam kupno dobrego zwykłego kabla bądź własnie magnetycznego. 
Kabel najlepiej żeby również obsługiwał transmisje danych, bo nie powiem że najbardziej mi na tym zależy, nie mogę zmienić z global stable na MI Polska/Xiaomi.eu
Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa już ponad rok jakiś noname i nie narzekam. Jeden w aucie, drugi w domu. Codziennie korzystam z nawigacji i łatwość podłączenia jest istotna. Niewyrabianie złącza też.

Redmi Note 3Pro, więc nie ma QC, ale ładowanie i przesył danych do laptopa działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4r0lSz

Kupiłem 2 sztuki na Ali, jedną na Allegro, potrzebowałem na szybko i tu i tu jest duży wybór. Użytkuję z kilkoma telefonami już parę miesięcy i nie mam problemów, o których wspominał Nezumi. Jeżeli chcesz magnetyka, to albo Baseus, albo Blitzwolf, omijaj Forever i inne wynalazki. Baseus jest na neodymie i możesz wywijać telefonem, co ważne nie ma też w przeciwieństwie do innych kabli tej rynienki,w którą musisz trafić końcówką , nie ma 'oczojebnej diody' i fajne zabezpieczenie przed zamianą biegunów- przy próbie niewłaściwego połączenia magnesy się odpychają, żadnych przerw w ładowaniu, czy transferze danych:). Kupiłem ze względu na wygodę i zabezpieczenie portów USB/Lighting (możesz dokupić dodatkowo do kabla różne końcówki, ja spotkałem się z USB-C, MiniUSB i Lighting).W necie masz kilka testów tego kabla, oczywiście z pomiarami i jest chwalony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja ładowarka z zestawu zaczyna strzelać fochy (czasem muszę poprawić wtyk usb w ładowarce aby zaczął ładować).
Nie bawię się w aliexpressy itd. - wolę zakup na allegro lub w sklepie stacjonarnym.

Taki zestaw spokojnie wystarczy?
http://allegro.pl/blitzwolf-zasilacz-qc-3-0-18w-bw-s5-kabel-usb-c-i7029892880.html

Czy może ma ktoś z nim złe doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W końcu dotarły do mnie:
[Qualcomm Certified] BlitzWolf® BW-S6 QC3.0+2.4A 30W Dual USB EU Adapter Charger With Power3S Tech
BlitzWolf® AmpCore BW-TC6 3A USB Type-C Braided

Poczta dostarczyła przed świętami, wędrowały prawie miesiąc - zakup w BlackFriday na BangGood.
Przez święta i do Nowego roku, podłączałem do Mi5, leżał sobie i ładował... nie korzystałem.

Dziś zabrałem ze sobą do pracy... i w czasie ładowania (od 26%) chciałem skorzystać z telefonu... i się zaczęło "lagowanie".
Po odłączeniu od kabla i ładowarki, wszystko wróciło do normy.

Przetestowałem później przy 80%, korzystając z Ampere i wyświetlał na początku ~700mA, po ~1 minucie 1710mA - i co ciekawe z telefonu dało się korzystać bez problemu.

-=-=-=-

Kolejne ładowanie od 26% przebiegało normalnie, żadnych problemów.
Ampere pokazywał nawet chwilowo 2810mA ładowania.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...