Skocz do zawartości

Ładowarka i kabel QC 3.0 dla Xiaomi MI5


hesoyam

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.10.2016 o 16:08, IMSth napisał:

Może przez tydzień coś się zmieniło :D

Ja na razie czekam na swoją, aczkolwiek przestraszyłem się jak napisałeś, że nie działa QC 3.0 .
Przyjdzie - sprawdzę - może nie wybuchnie ani nie stopi się nillkin :D

Daj znać jak sie sprawuje w praktyce, bo ciekawy jestem.

P.S Fire Mode is reserved for Samsung®:-D

Edytowane przez grosjean
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem ten do auta i jestem zadowolony. Nie pamiętam tylko jaka ma długość Hot selling Binmer USB-C USB 3.1 Type C Male Data Charge Charging Cable for Oneplus 2 Two 2015
http://www.aliexpress.com/item/32537803555/32537803555.html
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zamierzam kupic kabel Blitzwolfa do mojego mi5. Nie jestem w temacie, a w sklepie banggood widzę dwa modele z usb-c. Tu moje pytanie: czym się różni jeden od drugiego i który będzie lepszy do ładowania Mi5? Linki ponizej:

BlitzWolf BW-TC2 3A USB Type C Braided Charging Data Cable 6ft/1.8m With Magic Tape Strap

https://banggood.app.link/vaZteIerHz

BlitzWolf BW-CB5 2.4A Reversible Braided 3.33ft/1m Charging Data USB Type C Cable

https://banggood.app.link/KOptvklC6y

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że różnią się tylko dopuszczalnym prądem 2.4A a 3.0A i długością, ale oba podają, że ogarną QC 3.0 więc powinny być ok. Duże wtyczki w obu są w standardzie USB 2.0 ale jak do ładowania to nie ma znaczenia. Polecam jak najdłuższy, ja kupiłem 3m kiedyś i to jest super wygodne.

Zwróć tylko uwagę na to, że jeden z nich jest na preorderze więc nie dostaniesz go od razu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie jak najdłuższego kabla jest błędem, kupujesz tyle kabla, ile potrzebujesz, ale im kabel krótszy, tym szybciej ładujesz fon... Miałem 2 te same kable od Ugreen, jeden 3m, a drugi 1.5m, na tym drugim miałem lepsze wyniki niż na tym dłuższym, sporo lepsze... W sumie, mogę polecić kabelki od Ugreen, dobra jakość, przystępna cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ten zestaw będzie dobry dla Mi5?

Kabel

Ładowarka

Muszę coś kupić dobrego bo ta oryginalna ładowarka która była z moim Mi5 to szczerze tandetna jest. Złącze USB-C kabla jest bardzo luźno w porcie telefonu. Sprawdzałem z kablem od HTC 10 i to nie wina telefonu a kabla, bo kabel od HTC trzyma się sztywno. Dodatkowo oryginalna ładowarka z oryginalnym kablem ,ładują telefon jak chcą. Dziś rano zrobiłem test, mój telefon miał 50% baterii, a HTC 10 mojej dziewczyny miał 2%. W momencie gdy mój telefon uzyskał 75% to HTC 10 miał już 72% (a trzeba zwrócić uwagę jaki był stan naładowania na starcie 2%<50% ...).

Dodam, że łądując ładowarką od HTC wszystko jest super :) Niestety ładowarkę czasem muszę mieć ze sobą więc nie zabiorę jej ładowarki i muszę coś sobie kupić.

Tak więc czy powyższy zestaw się spisze czy polecacie coś innego?

Edytowane przez MaxPrime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Tego sprzedawce nieźle przypiekło na słońcu że takie ceny ma! 

Oryginalna ładowarka Xiaomi nawet nie oferowała pełnego QC 3.0 bo nie naładował się telefon od 0% do 80% w 30 minut a ładowarka z pełnym QC 3.0 to zrobi. Jeśli możesz trochę dłużej poczekać na ładowarkę i przewód to mogę ci znaleźć taniej dobry przewód i ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już tego troszkę wytestowane, aktualnie najlepsze firmy Ugreen, BlitzWolf i Aukey, Ugreen najtańszy z nich i w sumie, ma także najładniejsze i najbardziej fikuśne kabelki :D.

19 minut temu, majdan12 napisał:

@MaxPrime

Tego sprzedawce nieźle przypiekło na słońcu że takie ceny ma! 

Oryginalna ładowarka Xiaomi nawet nie oferowała pełnego QC 3.0 bo nie naładował się telefon od 0% do 80% w 30 minut a ładowarka z pełnym QC 3.0 to zrobi. Jeśli możesz trochę dłużej poczekać na ładowarkę i przewód to mogę ci znaleźć taniej dobry przewód i ładowarkę.

Nie pierdziel głupot, mam ładowarkę do Mi5, ma QC3.0 i ładuje normalnie w 30min mam 80%, a w 45-50min mam 100%...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zrobiłem test z pomocą aplikacji Ampere i oto wyniki

Oryginalna ładowarka MDY-08-EH + oryginalny kabel: min 150 mA a max 1710 mA

Oryginalna ładowarka europejska MDY-08-DF + oryginalny kabel: min 30 mA a max 2770 mA

W tym momencie zdałem sobie sprawę że walnięta jest ładowarka (ta oryginalna ze śmieszną chińską przejściówką).

Ale do testu wrzuciłem jeszcze BlitzWolf BW-S5 + kabel BlitzWolf i ta kombinacja dała następujący efekt: min 130 mA a max 2810 mA
19ecb0488617b13876dbce173196ddfa.jpgb84d8e82c06119fcfde896ec355d606a.jpg7dae661691f8ca109b172ca29039b577.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, obtu napisał:

Moja samochodowa ładowarka  BW-C9 przestała ostatnio ładować z qc3. Telefon nie wyświetla już symbolu szybkiego ładowania no i czas ładowania mocno wzrósł. Muszę sprawdzić na innym telefonie. 

Dziś sprawdziłem ponownie. Po podłączeniu drugiego kabla usb typu C dziala qc3. Niestety ten na stałe wypuszczony nie pozwala na ładowanie w tym trybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kabel musi być solidny, nie może to być jakieś cienkie ... bo przy QC 3.0 leci 2,6A przez kabel. Po takim cienkim zwykłym przewodzie od natężenia cały się zrobi ciepły w kilka chwil i telefon przejdzie w wolniejszy tryb ładując się już natężeniem zaledwie ok 1,6A.

edit
zresztą pisałem o tym na poprzedniej stronie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam prostej ładowarki do Mi5 z obsługą QC3.0 bez dodatkowych portów czy innych zbędnych dla mnie udziwnień.

https://www.aliexpress.com/item/For-Qualcomm-Quick-Charge-3-0-2-0-Ugreen-USB-Charger-Smart-Fast-Mobile-Phone/32723120029.html?spm=2114.13010608.0.0.KTLq4x - Zamówiłem coś takiego

Czy to będzie OK? Piszą, że dołączają kabel. Wystarczy czy potrzebny jest inny?

EDIT

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-newest-USB-C-type-male-to-USB-2-0-A-male-cable-adapter-for-Macbook/32421088643.html?spm=2114.13010608.0.0.SD2Bh2 - Czy ten kabel będzie dobry do QC 3.0 jako zapasowy i do powerbanku Xiaomi?

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,
Szukam właśnie ładowarki dla mojej Mi5... i sieciowej i samochodowej... pozbieram poniżej linki z tego wątku, i czekam na negatywne komentarze co do ew. propozycji.
Sam posiadam oryginalną ładowarkę z przejściówką, jaką dostarczano w pudełku z IBG, ale zauważyłem że wg informacji na ekranie blokady w czasie ładowania prąd nie przekracza 1,5A, choć przy 35% widzę teraż ~2,7A :).
W domu korzystam jeszcze z kabla NILLKIN 2.1A 2 in 1 Plus Type-C, jak na razie bez problemu, ale ze zwykłą ładowarką.
Ładowarki sieciowe:
Ugreen USB Charger Quick Charger 3.0 18W
[Qualcomm Certified] BlitzWolf® BW-S5 QC3.0 18W USB Charger EU Adapter With Power3S Tech
ŁADOWARKA AUKEY PA-T9 QC 3.0
[Qualcomm Certified] BlitzWolf® BW-S6 QC3.0+2.4A 30W Dual USB EU Adapter Charger With Power3S Tech

Ładowarki samochodowe:
AUKEY CC-T8 Ładowarka samochodowa 36W 6A 2xUSB Quick Charge 3.0
Tronsmart CC2TF 36W QC 3.0 USB Car Charger

Kable:
Ugreen USB Type C Cable 2A USB C
AUKEY USB 3.0 Nylon Braided Type-C
BlitzWolf® AmpCore BW-TC6 3A USB Type-C Braided
Kabel 2m USB-C do USB-A 3.0 z Quick Charge 3
BlitzWolf® BW-CB5 2.4A Reversible Braided 3.33ft/1m Charging Data USB Type C Cable

Na razie wybrałbym BlitzWolf'a: BW-S6 oraz BW-TC6. Zastanawiam się nad samochodową Aukey'a.

Edytowane przez K4r0lSz
Zaktualizowano info o prądzie ładowania na std. kablu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...