Skocz do zawartości

Ładowarka i kabel QC 3.0 dla Xiaomi MI5


hesoyam

Rekomendowane odpowiedzi

@grizzly Przez przejściówkę też ? Rozumiem, że ma ale chciałbym posiadać ładowarkę w której moge użyć QC kiedy mi się śpieszy (np. przed treningiem tylko godzina w domu po szkole) A przez noc ładować normalnym napięciem (podobno większe nie jest najlepsze dla żywotności baterii) + naładować tablet czy inne urządzenie a na jakimkolwiek wyjeździe wiele portów zajmujące jedno gniazdek to cud (a przedłużać zabiera za dużo miejsca).

A jak sprawa wygląda z kablem ? Podobno są "lepsze" usb-c i "gorsze"

Czy jest jakaś różnica jeżeli wtyk jest USB 3.0 -> Usb-c a USB 2.0 -> usb-c (pewnie wolniejsze przenoszenie plików z PC ale pewien nie jestem, dlatego pytam) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hesoyam napisał:

(podobno większe nie jest najlepsze dla żywotności baterii)

Warto też zwrócić uwagę na to w jakiej fazie znajduje się księżyc, oraz aktualne położenie marsa w stosunku do jowisza, bo można sobie telefon uszkodzić.

Ludzie, co wy macie z tymi ładowarkami... No, chyba że ten telefon ma być na 10 czy tam 20 lat no to może warto sobie dopilnować takie szczegóły...

 

Co do kabla to fakt, warto używać dobry. Ten z zestawu od xiaomi nie jest tragiczny, ale jakiś np od blitzwolfa będzie lepszy. A jak koniecznie chcesz ładowarke na wiele portów to aukey widziałem że też takie robi, tylko warto zwrócić uwagę jakie ma QC w szybkim gnieździe. Ja używam aukey (jeden port, QC 3) i jestem zadowolony, porządna ładowarka (i kabel).

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2016 o 17:51, hesoyam napisał:

@Bohyn Dzięki! 

Nie mogę nigdzie znaleźć kabla USB 3.0 - USB-c którego używałbym tylko do transmisji danych z PC 
Do ładowania biorę ten a ładowarkę chyba taka, chyba że polecacie jakieś inne.

to coś słabo szukasz, tutaj zrobiłem test kabla USB 3.0 

Generalnie szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari93 O! W sumie szkoda, słynne USB 3.0 hajpowane USB-C a tu bez rewelacji, cóż. Może to wina samego kabla a nie standardów ? Któż to wie ... 

Zdecydowałem się na te "typowe" kable od BW a ładowarkę AUKEY'a, szukam teraz czegoś w stylu klucza z USB-C na końcu żeby zawsze mieć przy sobie, Linus pokazywał kiedyś takie cudo ale za 25$ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hesoyam kabla raczej nie, standardów też raczej nie bo jak widać na screenie raz leciało prawie 40MB/s i to wyglądało na limit kontrolera w telefonie, na USB 2.0 generalnie z trudem przy jakiś wyskokach do 35MB/s dobijałem czy to na pendrive czy dysku przenoścnym a tu stabilne 39MB/s bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał ktoś z was ładowarki samochodowej Aukey (z jednym lub dwoma portami QC 3.0) z Mi5? Interesuje mnie czy nie ma problemu z pracą GPS w trakcie połączenia z tą ładowarką, bo słyszałem że z kiepską ładowarką może być problem z szumami uniemożliwiającymi poprawną pracę GPS. A łądowarka bez QC mnie nie urządza, bo ładuje zbyt wolno w aucie...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wolno Ci ładuje ładowarka 2A? Do samej nawigacji + internet starcza mi 1A.

Ogólnie mi5 ma problem z gpsem, słabo wypada w porównaniu np do budżetowca Samsung Ace 4, który ma o 50% wiecej satelit w widzeniu i o 100% wiecej w uzyciu.

Sprawnosc gps w mi5 zalezy od wersji miui, w jednych troche lepiej w innych troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo też zależy od położenia urządzenia, aneteny jak wiadomo są na górze a trzymając telefon w samochodzie do góry nogami (bo np jest ładowany a tak bliżej do ładowarki z tylnej kanapy) to GPS nie chce działać prawie wcale... Co do układu ładowania sprawdza się bardzo dobrze i jest lepszy od 90% innych smartfonów, do czynienia mam z niezbyt poprawnie ładującą chińską ładowarką (jakaś słaba seria i brak prawdopodobnie jakiś filtrów) tzn we wszystkich smartfonach jakie testowałem (z 15 sztuk) dotyk z tą ładowarką nie działa albo wcale albo ledwo ledwo coś tam wyłapuje... a z MI5 nie ma żadnego problemu, absolutnie. Także od biedy można jakimiś kiepskimi wynalazkami ładować, MI5 sobie poradzi więc tym bardziej myślę że na GPS to nie będzie miało wpływu.

Z ciekawostek, w pracy ładowałem ostatnio telefon kablem jakimś "standardowym" + przejściówka na usb C, na początku szło 2,6A ale ładowarka ciepła, miernik jeszcze cieplejszy a jak dotknąłem kabla... również był lekko letni ;d telefon zdaje się wykrył że coś jest nie tak i po chwili przeskakiwał na ok 1,7A i tak już ładował do końca (wszystko przy 6,5v). Jeśli oryginalny kabel samsunga nie daje rady to tym bardziej nie radzę korzystać z QC3.0 na jakiś totalnych no-name'ach bo jeszcze się zapali dziadostwo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

Za wolno Ci ładuje ładowarka 2A? Do samej nawigacji + internet starcza mi 1A.

Ogólnie mi5 ma problem z gpsem, słabo wypada w porównaniu np do budżetowca Samsung Ace 4, który ma o 50% wiecej satelit w widzeniu i o 100% wiecej w uzyciu.

Sprawnosc gps w mi5 zalezy od wersji miui, w jednych troche lepiej w innych troche gorzej.

Jakąś kiepską mam samochodową, niby napisane że 2A wyjście a leci ledwo 500mA. Przy wlączonym wyświetlaczu, navi, yanosik, telefon powoli się rozładowuje. Na dłuższej trasie by wymiękł, gdyby nie to że na postoju go ładowałem :)

 

Co do GPS, wiem że działa tak se, ale jakoś działa. Po prostu gdzieś przeczytałem że ktoś używał ładowarki tronsmart bodajże i miał problemy na wpiętej samochodowej. Ale może to wynikało też z np. spieprzonej elektroniki w samochodzie że coś mu szumiało. No nic, zamówiłem Aukey CC-T7 (1x QC 3.0 i 1x normalne do bodajże 2A), zobaczymy jak będzie śmigać.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, zamierzam kupić sobie ładowarkę samochodową z kablem produkcji BlitzWolf. Poniżej zamieszczam moje typy. Co o nich sądzicie? Może macie lepszą propozycje? A jak z działaniem QC 3.0 w ładowarkach BlitzWolf z Mi 5? W jakimś temacie napisane było, że są problemy. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Ładowarka samochodowa

Kabel

Edytowane przez hultaj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie dostajemy przyzwoitą ładowarkę USB i TRAGICZNĄ przejściówkę śmierdzącą najgorszym chińskim plastikiem z możliwych, która w moim przypadku okazała się trefna i urządziła pokaz fajerwerków po podłączeniu do gniazdka. Bez zastanowienia po kilku minutach od wyciągnięcia z pudełka wylądowała w śmietniku. Pogrzebałem w "internetach" i znalazłem ciekawy adapter podróżny:

http://www.skross.com.pl/single-travel-adapter-europe/

Używam kolejny miesiąc i jest z niego bardzo zadowolony. Szczerze mogę polecić poszukującym niezdecydowanym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie dostajemy przyzwoitą ładowarkę USB i TRAGICZNĄ przejściówkę śmierdzącą najgorszym chińskim plastikiem z możliwych, która w moim przypadku okazała się trefna i urządziła pokaz fajerwerków po podłączeniu do gniazdka. Bez zastanowienia po kilku minutach od wyciągnięcia z pudełka wylądowała w śmietniku. Pogrzebałem w "internetach" i znalazłem ciekawy adapter podróżny:

http://www.skross.com.pl/single-travel-adapter-europe/

Używam kolejny miesiąc i jest z niego bardzo zadowolony. Szczerze mogę polecić poszukującym niezdecydowanym.

Ja dostałem z teflonem podobną tylko z samym chińskim gniazdem bez innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu ładowarki samochodowej do mojego Mi5 z technologią Quickcharge 3.0 i znalazłem coś takiego która będzie lepsza z firm

http://www.aukey.com.pl/product-page/f721e033-8b3f-d578-9406-fc50e253557b

czy

http://www.tronsmart.com/product-cc2tf-36w-dual-ports-quick-charge-3.0-car-charger

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Aukey, ale model CC-T7. nie znalazłem nigdzie info żeby CC-T8 była certyfikowanym urządzeniem QC 3.0 od Qualcomma. CC-T7 jest na liście urządzeń certyfikowanych. Różni się tym że drugie z wyjść nie jest QC, ale też mocno wydajne prądowo. Jak słucham muzyki z wyjścia słuchawkowego w aucie i ładuje CC-T7 to jest lekko słyszalny szum, ale to chyba jest wina i telefonu (słaba izolacja szumów) i samochodu i po części zasady działania ładowarki... CC-T7 spisuje się znakomicie, ładuje równie wydajnie jak oryginalna ładowarka "ścienna".

Tronsmart (ładowarki samochodowe, jakieś tam inne chyba są) nie jest na liście urządzeń certyfikowanych przez Qualcomm...

 

CC-T7 kupiłem za ~10$ na aliexpress.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tylko nie kupuj blitzwolf BW-S6. W którymś ze sklepów (chyba w banggood.com) jest uwaga że te ładowarki mogą nie działać prawidłowo z Xiaomi MI5. Żeby się upewnić zadałem pytanie do supportu producenta i to odpowiedź jaką dostałem:

" Hi Konrad

Yeah , the Xiaomi 5 seems to have an issue where it charges at QC2 instead of QC3 and can get warm when charging, for this reason, we don not recommend the charger with the MI5.
Regards, James"
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 13:46, grosjean napisał:

Tylko nie kupuj blitzwolf BW-S6. W którymś ze sklepów (chyba w banggood.com) jest uwaga że te ładowarki mogą nie działać prawidłowo z Xiaomi MI5. Żeby się upewnić zadałem pytanie do supportu producenta i to odpowiedź jaką dostałem:

" Hi Konrad

Yeah , the Xiaomi 5 seems to have an issue where it charges at QC2 instead of QC3 and can get warm when charging, for this reason, we don not recommend the charger with the MI5.
Regards, James"

Aż mnie zaciekawiłeś tym wpisem i napisałem do BlitzWolf'a. Taką odpowiedź dostałem:

Cytat

Hi

Our latest versions are ok for the Xiaomi, it was only the first batch released a few months ago that would kick back to QC2. All stock was replaced and are fully QC3 on Xiaomi 5 smartphones.
Regards, James

Wiem, że na liście certyfikowanych urządzeń nie ma Blitzwolfa, ale może nie aktualizują tych PDF bardzo często.

 

Dodatkowo zapytałem się, jak można zweryfikować, czy mam dobrą ładowarkę. Odpowiedź od nich:

Cytat
All stock available now is ok and will charge at QC3.

 

Edytowane przez IMSth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...