Skocz do zawartości

Zbiór poradników dla początkujących użytkowników Redmi Note 3 Pro


primek

Rekomendowane odpowiedzi

Global Dev to wersja rozwojowa, obecnie z Miui 8 i aktualizacjami co tydzień. Global Stable to tzw. wersja stabilna nie wymagająca większych poprawek, aktualizowana rzadziej od Dev.

Co do odblokowania BL to wystarczy napisać kilka postów na forum Xiaomi, wysłać SMS o zgodę na odblokowanie i tyle, szczegółowe informacje masz w dziale Toutorial. Ale jeżeli nie chcesz wgrywać Miui Polska to odblokowany BL nie jest Ci do niczego potrzebny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem nowy jeśli chodzi o kwestie telefonów z nakładką MIUI, nie jestem również zbyt zaawansowany w temacie modyfikacji telefonu, z tego co czytalem (odblokowywanie bootloadera, instalacje TWPR, ROMY itp.) tak więc zdecydowałbym się na zakup tego telefonu ze sklepu który oferuje: odblokowanie bootloadera w telefonie, instalację recovery TWRP na stałe (do późniejszych instalacji przyszłego oprogramowania) oraz instalację aktualnego oprogramowania Xiaomi.eu/MIUIPolska. Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób telefon nie będzie już potrzebował dodatkowych ingerencji z mojej strony a jeśli to jakie?. Starałem się znaleźć odpowiedzi na moje pytania, jeśli gdzieś je przeoczyłem i ponawiam problem, to wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się raczej dopłacać za to wszystko. Sam spokojnie sobie poradzisz wystarczy że poczytasz poradniki.

Jeśli jednak zdecydujesz się zapłacić to tak to wystaraczy. Jedyne co to będziesz mógł aktualizować do nowszej wersji miui co jest bardzo proste.

Decyzja należy do ciebie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć,

Staram się przejść przez pkt:

3. Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem (metoda 1 - dla posiadających nieoficjalny soft)

Mam nieoryginalny jakiś syfiasty soft 77.0.19.0 w załączeniu zdjęcia z informacją.

Z instrukcji zatrzymuję się na wejściu w tryb EDL. Próbowałem na kilka sposobów (czyli: http://en.miui.com/thread-267263-1-1.html i http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html) i niestety nie idzie.

Prośba o pomoc.

Pozdrawiam

MI_20160908_114952.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2016 o 21:58, primek napisał:

 

4. Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem (metoda 2 - przez systemowy Updater, dla chcących przejść z oficjalnego softu stable na dev lub odwrotnie).
http://en.miui.com/a-232.html
Metoda działa na tym samym regionie softu czyli można wgrywać tylko global na global albo china na china. Chcąc zmienić np. rom z china na global należy użyć poradnika nr 3.

 

 

Ja zaryzykowałem - przyznam trochę nerwów kosztowało - ale zrobiłem tą metodą przejście z  MIUI Global 8.0 stab8.0.1.0 LHOCNDG  którego otrzymałem w pudełku na   ROM miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.1.0.LHOMIDG_8976c33651_5.1 przez Update - poszło - na yt jest też filmik pokazujący jak ktoś to robi tak że zupełna niewiadoma to nie byla , przedtem tylko trzeba wykonać backup aplikacji,sms itd i przywrócić w nowym bo wszystko się traci podczas update - jest zresztą ostrzezenie przed rozpoczęciem procesu.

Może metoda tyczy się wcześniejszych wersji  - nie wiem i nie zapewnię, ze ktoś nie uwali telefonu - ale u mnie zadziałało i jestem zadowolony - nie nie wiem co daje miui polska ale nie widzę sensu sprawdzać - ten jest 100% po polsku i działa OK.

Edytowane przez waldi26
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbuję w ten sposób. Jednak żeby to zrobić to muszę wejść w tryb EDL a tak jak pisałem wcześniej nie mogę w niego wejść.

Próbowałem dwóch sposobów czyli:

1. Tak jak tu gość pokazuje (https://www.youtube.com/watch?v=6iDPLoJuamM) po kliknięciu - Enter Download Mode. Wtedy telefon się restartuje :( i uruchamia ponownie...

2. Drugi https://www.youtube.com/watch?v=SVVwbwnfrzI na wyłączonym urządzeniu podłączam usb i przytrzymanie równocześnie dwóch guzików głośności. Też nie działa ale wtedy włącza się w trybie fastboot a nie EDL z czerwoną diodą.

Jakiś pomysł jak to wejść w tryb EDL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie temat nr. 6 (odblokowanie bl) to tragedia cały czas (czuję się jakbym kupił iphone'a :P).

Wszelkie procedury zrobione. Konto w 100% zweryfikowane:

Przechwytywanie1.PNG

SMS z potwierdzeniem autoryzacji do odblokowania przyszedł. Sterowniki wszystkie poinstalowane.

PcSuite EN (chodź też czasem z tym są problemu - raz się  łaczy raz nie :P) widzi telefon (btw: backupy niebardzewicz jednak).

MiFlashUnlock telefon widzi i przy odblokowywaniu jednak problem wynika (standardowo przy 50%):

Przechwytywanie.PNG

Przewałkowałem fora i całą pseudo pomoc i nadal nie mogę przejść tego.

Przywrocony telefon do fabrycznych. Konta te same na telefonie i przy logowaniu do MiFlashUnlock.

Telefon: Redmi note 3 pro

Android: 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI Global STABLE 8.0.1.0 LHOMIDG

Jeśli ktoś mógłby poradzić mi coś w tym temacie konkretnego (może na inną wersję się przerzucić) lub linka dać z jakąś konkretną pomocą to byłbym wdzięczny.

ps. od razu piszę, że wszelkie podstawowe opcje pomocy typu , sterowniki, różne komptery/systemy, klikanie milion razy unlock itp. przechodziłem

Dziękuję z góry

Edytowane przez nightcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywasz system przez mi flasha i po kłopocie, poczytaj dokładnie forum ten przypadek też jest opisany

masz jakis doinstalowany system, ok 10-20 minut ten mi flash pozniej juz robisz normalna procedure instalacji miui Polska

powinienes ruszyć droga instalacja deweloperska na zablokany bootloader i potem juz wszystko jest opisane

Edytowane przez wojtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtom napisał:

wgrywasz system przez mi flasha i po kłopocie, poczytaj dokładnie forum ten przypadek też jest opisany

masz jakis doinstalowany system, ok 10-20 minut ten mi flash pozniej juz robisz normalna procedure instalacji miui Polska

powinienes ruszyć droga instalacja deweloperska na zablokany bootloader i potem juz wszystko jest opisane

Czyli zainstalować dev'a (http://bigota.d.miui.com/6.9.9/miui_HMNote3ProGlobal_6.9.9_f26648d8b5_6.0.zip)  najnowszego i z niego reszta procedury odblokowania? Sorry za pytania jeśli są na to odpowiedzi na forum ale z xiaomi tel pierwszy raz mam do czynienia.

Wcześniej miałem pełno tel i nie było takich dramatów jak z tym...

 

edit: w gąszczu informacji ciężko mi było znaleźć temat, który powinien być numero uno: jak chcesz pan zmian to rób na dev'ie :D

tak czy siak, dzięki i sorry za spam :D

Edytowane przez nightcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem już się w tych przewodnikach. Ma Redmi not 3 pro z miui polska.

Przed wszystkimi chce go wyczysci, jak to zrobi przez TWRP?

A potem zastanawiam się czy instalować android 6 i co za tym idzie global- jak to zrobić w mojej sytuacji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nightcon mh tak, instalujesz deva, prawdopodobnie chinczyk dostalował cos swojego na Twój telefon, jak na 75% innych telefonów, z goldwayem rozmawiałem kiedyś, że niby nic nie instaluja, a i tak musiałem deve instalować, co do źródła do mi flasha sorry że tak napiszę, ale w dziale redmi 3 masz super to opisane, linki z opisami

przy pierwszym odblokowaniu zajęło mi to ponad dzień także spoko, forum jest po to żeby się dopytać w razie niepewności

instalujesz dev przez mi flasha -> odblokowujesz bootloader -> twrp -> miui Polska

 

Edytowane przez wojtom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam miui Polska i chce zrobic najnowsza aktualizacjie

 

 

    Robie to tradycyjnie praz recovert ( TWRP)  , ale che dodatkowo wyczyscici ze wszystkiego telefon.

Prze instalacja powiniene wybrąć Wipe/ advence wipe  i tam co powininenm znaczyć? wszystko moge?

- dalvik/art cach

- system

-data

-internal storage

- cache

- microSDcard

  • MIUI 6.9.15
  • ANDROID 6.0.1
  • ROZMIAR 820MB
  • ROM HMNote3Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wszystko wyrzucić z telefonu (dane, zdjęcia itp) to weź wipe data, system, internal storage.
Następnie zainstaluj z karty SD najnowszy miui polska. (wcześniej przygotuj plik na karcie)
 

Ważne!
Po zrobieniu wipe data, system, internal storage nie restartuj telefonu do momentu wgrania miui polska !!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę. Jechałem według instrukcji nr .3 (Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem):

Telefon pokazał się w menadżerze urządzeń w formie Android ABD Composite Interface, oraz Xiaomi Composite MDB Interface. 

adb device, oraz adb reboot edl zadziałały, jednak po tych komendach telefon znikł z menadżera urządzeń (nie pojawił się jako  QHUSB_BULK ).

Telefon działa, po wejściu w tryb edl jest widoczny przez menadżer jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10), a także przez MiFlash.

I tutaj moje pytanie. Czy próbować jeszcze raz wykonać powyższe kroki? Wydaje mi się dość ryzykownym próba wgrania rom'u w tej sytuacji. 

 

Edit.

ZFlashowałem, wszystko śmiga jak trzeba.

Edytowane przez Nunn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było dodać że miflash w wersji 30.08 w niektórych przypadkach nie działa, oczywiście płacz administatorów/moderatorów o to że ludzie nie czytają forum jest ogromny, szkoda że takich informacji trzeba szukać na forach innych telefonów i działa to na zasadzie kombinacji. Beka jeszcze większa jest z tego że ten zbiór poradników opiera się na angielskiej stronie i wielki ból d*py o to że dlaczego tam a nie odnośniki do tego forum i że jak po angielsku to ludzie zaraz będą masowo uwalać telefony, ale prędzej ktoś uwali telefon wrzucając soft od złego telefonu bo poradniki są "dopasowywane" jak tylko się da.

Druga sprawa:

gdzie znajdę roota w wersji global dev (bo czytałem na forum że właśnie global dev posiada wbudowanego roota) i czy posiadając wersję MIUI 8 Global 6.9.22 | Beta to jest faktycznie wersja Dev? wchodząc w uprawnienia mam tylko Autostart, Uprawnienia, Inne uprawnienia, Instalator USB, tryb programisty jest włączony i zainstalowany root checker w celu wymuszenia ustawienia uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w instalacji romu, informacji na forum jest tyle że już się pogubiłem o nie chciałbym uwalić telefonu. Chciałem zainstalować  rom w wersji dev i odblokować bootloader doszedłem do etapu gdzie trzeba wgrać rom przy pomocy MiFlash zamierzam to zrobić z pomocą tego poradnika i chciałbym się upewnić czy powinienem wgrać  global dev, jeżeli tak to czy ten który jest do pobrania tutaj jest właściwy a jeżeli nie to skąd mogę go pobrać. Teraz w telefonie jest rom MIUI Global 8.0 Stable LHOMIDG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...