Skocz do zawartości

Zbiór poradników dla początkujących użytkowników Redmi Note 3 Pro


primek

Rekomendowane odpowiedzi

ok coś ruszyło, wgrywa v7.3.6.0, tylko dziwne bo wcześniej też wrzucałem właśnie do tego folderu i nic, a aktualizacje ściągałem z linku z tutortiala ze strony FAQ, zobaczymy jak dalej pójdzie, może moim błędem było wrzucenie kilku paczek zip do tego folderu ale nie wiem.

Edytowane przez luki776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka paczek zip nic nie przeszkadza, jak nie pójdzie na tym romie to wgraj wersję global dev, ustaw konto Xiaomi na telefonie i musi iść łaski przecież nie robi :), nie wiem czy to może mieć wpływ, ale ja najpierw wgrałem aktualne sterowniki ADB i odblokowałem opcje programistyczne z zahaczeniem tych dwóch funkcji z poradnika - umożliw OEM i debugowanie.

@homman a masz rom w wersji zip ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luki776 napisał:

przy próbie wgrania aktualizacji 6.6.23 global dev -Can't verify update (przez aplikacje aktualizacje i folder download_rom)

6.6.23 to rom china dev, na global stable updaterem go nie wgrasz. Najnowszy na dzisiaj rom global dev to 6.5.19, do pobrania stąd: http://en.miui.com/download-301.html#438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem to zawsze tak

istalacja adb

pobranie twrp-3.0.2-2-kenzo.zip

zmiana  nazwy twrp na recovery.img

wejscie w adb  uruchomienie  adb start-server

adb reboot botloader (startuje w fastboot)

adb fastboot devices (pokazuja sie tam jakies cyberki)

fastboot flash recovery recovery.img (instaluje sie)

na koncu fastboot boot recovery.img  (uruchamia sie w twrp)

(((((((:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam telefon od Goldwaya kupiony w opcji z zafoliowanym pudelku. Wersja systemu w zalaczeniu. Rozumiem ze musze skorzystac z poradnika z punktu 3? Chcialbym wgrac GLOBAL STABLE - to chyba najlepszy wybor do czasu odblokowania bootloadera? tylko wstyd sie przyznac ale nie wiem skad go pobrac:( prosze kogos ogarnietego o linka do sprawdzonego zrodla najlepiej z suma kontrolna

ps. przepraszam za brak polskich znakow - pisze z tego telefonu

Screenshot_2016-07-01-11-47-44_com.android.settings.png

Edytowane przez bboorreecc
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@primek

Chyba się trochę pogubiłem, ściągnąłem tą wersję oczywiście dev: http://en.miui.com/download-301.html#439 ale po rozpakowaniu struktura plików jest zupełnie inna niż gdy wgrywałem Global dev i miflash mi płacze że nie może znaleźć pliku. Struktura dev china katalogu wygląda tak:

plik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej wywala błąd "Could'nt verify device"  po zainstalowaniu china dev, gdzieś czytałem że trzeba odczekać około 14 dni, a więc nic innego na razie nie mogę zrobić tylko poczekać jeszcze kilka dni. Przynajmniej poznam MIUI 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@primek

Nooo miałeś tutaj rację, zalogowany byłem na innym koncie, nawet przez myśl mi nie przyszło do głowy że mam inne na telefonie, a więc rada dla innych, sprawdzajcie czy macie to samo konto zalogowane na telefonie i na stronie http://en.miui.com/ gdzie prosiliście o unlockera! Dzięki za pomoc telefon odblokowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Idzie do mnie RN3P i od Eternal Team. Sprzedawca w opisie napisał "Google play: Yes" . Rozumiem, że to będzie ten lewy chiński soft. Ktoś pisze, że na forum jest tutorial to musi to być ukryte, bo w głównym temacie pt. "Wgrywanie ROM-u na zablokowany bootloader" jest napisane coś takiego:

"

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

"

A przecież w oficjalnym systemie jest już język polski a nie jak pisze tutaj ktoś "tylko angielski/chiński". Dużo informacji się dezaktualizuje i to nie jest niczyja wina ani przymus posty aktualizować, ale może znajdzie się ktoś kto poda najłatwiejszy sposób z przejścia z tego chińskiego softu z krzaczkami i google, na global stable ROM.

Czy ten link http://en.miui.com/download-301.html#438 i  "Flashing Guide" do Stable Rom to wszystko? Bo widzę milion tutoriali z tysięcy źródeł i każdy używa innych programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rycerz_Andromedy napisał:

może znajdzie się ktoś kto poda najłatwiejszy sposób z przejścia z tego chińskiego softu z krzaczkami i google, na global stable ROM.

W zasadzie jedyny sposób to wgranie romu fastboot (http://en.miui.com/a-234.html ) przez MiFlash (poradnik nr 3)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam redmi note 3 pro siedzi w nim soft Global 7.3(stabilna)7.3.7.0.

I pytanie moje brzmi czy na ten soft dostane zgodę od Xiaomi na legalne odblokowanie bootloadera, czy tylko dają pozwolenie na wersje beta?

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda do konta czyli muszę być aktywny na forum Xiaomi i zbierać te punkty tak ? 

Co to jest za rom Global dev i czym cie różni od wersji stabile 

 

A czy jest sposob by  odblokowac  bootloadera  na wlasna reke?

Edytowane przez rohass99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...