Skocz do zawartości

Xiaomi Smart Czajnik


homman

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.gearbest.com/kitchen-appliances/pp_366782.html?vip=176144

Można nie tylko włączać i wyłączać o danej godzinie ale także nastawiać żądaną tmp.

Dodatkowo czajnik jest termostatyczny i trzyma do 12h

 

Jakby kosztował 30 40 $ bym brał jak reksio szynkę ale przy 60 70$...

199RMB czyli taka sama cena jak yelight który kosztuje ok 45$ wiec za jakiś czas cena będzie całkiem znośna.

I pewnie wtedy kupię lampkę led + czajniczek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po 1 cena jest dobra. Na czajnik wciąż jest podatek od nowości.

Cena to 199Y czyli jakieś 35$. Dodaj duży koszt wysyłki.

Nie ma nigdzie za mniej niż 48$

Wiec na AZE masz taniej niz od chińczyka.

Podobnie było z wagą. Mam akurat z AZE 129 pln

Po 2 czy 200pln to dużo za czajnik stalowy... nie wydaje mi się.

Poniżej 100 nie kupisz.

Akurat dużo czajników przeżyłem głównie przez wynajem. I7 przez moje ok 0,7 L herbaty dziennie.

I najtańsze co możesz kupić jako takie to zelmer. Ktory kosztuje ok 100pln chromowany 150.

http://www.komputronik.pl/product/234925/zelmer-332-2-zck0277i.html?gclid=CjwKEAiA17LDBRDElqOGq8vR7m8SJAA1AC0_gneWJPE9uh0mCcxcLdjss7MmkEJM4xXZulsKYj2XsxoCi6nw_wcB&gclsrc=aw.ds

To że możesz mieć zwykły z grzałka na wierzchu za 30 40 to inna sprawa.

 

Bardziej martwi mnie czy w xiaomi jest az tak krotki kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.06.2016 o 21:07, homman napisał:

http://www.gearbest.com/kitchen-appliances/pp_366782.html?vip=176144

Można nie tylko włączać i wyłączać o danej godzinie ale także nastawiać żądaną tmp.

Dodatkowo czajnik jest termostatyczny i trzyma do 12h

 

Jakby kosztował 30 40 $ bym brał jak reksio szynkę ale przy 60 70$...

199RMB czyli taka sama cena jak yelight który kosztuje ok 45$ wiec za jakiś czas cena będzie całkiem znośna.

I pewnie wtedy kupię lampkę led + czajniczek.

Mam juz w koncu ten czajnik ale nie widze w aplikacji opcji wlaczenia o dowolnej godzinie. Jest opcja ustawienia temp, czy ma się gotowac czy ma podgrzewac i utrzymywac temp ale wlaczania nie.

 

c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2017 o 14:28, akslow napisał:

czajnik do kupienia za 40usd

http://www.gearbest.com/kitchen-appliances/pp_366782.html

 

 

Z tym że nie można nim zarządzać zdalnie, nie można ustawić godziny o której ma się włączyć czajnik. Jeżeli nie jesteś w zasięgu BT nic zdalnie nie zrobisz.

Warto naprawdę dwa razy się zastanowić czy jest sens kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 10.07.2017 o 14:40, madhunt3r napisał:

Witam, 

mam pytanie do osób co posiadają już ten czajnik. Czy da się zdalnie tzn z drugiego pokoju w zasięgu Bluetooth włączyć czajnik przez aplikacje, aby zagotował wodę?

Nie da się. Przez aplikację tylko konfigurujesz opcje czajnika. Włączanie tylko przyciskiem na uchwycie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 12:00, wolf napisał:

Nie da się. Przez aplikację tylko konfigurujesz opcje czajnika. Włączanie tylko przyciskiem na uchwycie.

Nie do końca :) Jeśli ustawisz sobie przyciskiem na utrzymywanie temperatury, to zapuścisz sobie najpierw "brak temperatury", a jak będziesz potrzebować, to z drugiego pokoju sobie włączysz na 100 stopni, żeby CI zagotowało bez problemu - ja tak robiłem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymcio , nie mam po ręką czajnika, aby wejść do apki (jestem na wyjeździe), ale proszę napisz dokładniej jak to robisz. Rozumiem, że najpierw przycisk na rączce czajnika służący do podtrzymywania temperatury, ale co masz na myśli pisząc o opcji brak temperatury?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz najniższe co tylko możliwe jest

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



No ok, ale najniższej to jest chyba 40 stopni, więc wg mnie szkoda energii na podgrzewanie, jeśli mam zwiększyc temperaturę za kilka godzin. Po 12 godzinach i tak się wylaczy. Oczywiście tak jak pisałeś opcja jest do zrealizowania, ale wg mnie mało praktyczna. Po prostu powinna być możliwość włączenia zagotowania lub podgrzanie przez bluetooth. Myślę, że technicznie jest to bez problemu do zrealizowania, ale Xiaomi tego nie zrobiło ze względu na zabezpieczenie przed oparzeniem gorąca wodą osób, które nie włączały czajnika, a znajdują się w jego pobliżu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może mi ktoś napisać jak wygląda głośność pracy czajnika ? Wiem, ze nie jest to czajnik ceramiczny, które są najcichsze ale czy da się rozmawiać przy jego pracy ? Mam salon z kuchnią i aktualny czajnik (Bosch) jest na tyle głośny, że potrafi zagłuszyć rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Towi, trochę ciężko opisać głośność, no bo jest to mega subiektywne odczucie. Z resztą w tym czajniku jego głośność też zależy od wielu czynników, tzn.:
- stopnia zakamienienia,
- ilości wody,
- tego czy zaczynasz gotować/podgrzewać od wody zimnej, czy w czajniku jest już woda częściowo podgrzana,
- czy zagotowujesz wodę, czy tylko podgrzewasz (np. do 90 stopni C).

Ogólnie, czasem jest głośno, czasem w miarę cicho :-).  Też mam kuchnię częściowo otwartą na salon i da się z nim żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf dzięki za info. Chyba się skuszę na zakup xiaomi bo muszę aktualny czajnik wymienić. Ceramiczne czajniki są ciężkie i niepraktyczne ale bardzo ciche. Coś za coś.

 

Update ... zakupiłem z polskiej dystrybucji (z europejska wtyczką) i działa na regionie Europe co mnie bardzo cieszy :)

Edytowane przez Towi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, @Towi, jaką posiadasz wersję Mi home? Mam też czajnik z polskiej dystrybucji, pobrałem apkę i mimo ustawionego regionu na Europę nie wykrywa go. A myślałem, że wszystko będzie ok. Zmiany regionów też nie przyniosły poprawy..

Edytowane przez Jakubrm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Smart Czajnik
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Było dużo o opcji Smart ale mało o ergonomii. Mnie na co dzień denerwują dwie sprawy:

1. Tochę upierdliwe jest że nie ma okienka z poziomem wody. Przez to zawsze przed gotowaniem trzeba czajnik otwierać i sprawdzić.

2. Lejek jest trochę kiepsko wyprofilowany i często zdarza mi się że przy zalewaniu herbaty woda cieknie po czajniku na blat.

3. Mała moc grzałki. Stary czajnik (noname z Tesco, cały stalowy) 3kW 1,7l gotował w 3:51 a xiaomi 1,8kW 1,5l gotuje w 4:38.

 

Czajnik z dystrybucji europejskiej, czyli z etykietami na przyciskach po angielsku i z europejską wtyczką. Ze względu, że mam jeszcze czujniki temperatury z rynku chińskiego to musiałem ustawić wspólny rejon: Hongkong.

Edytowane przez klimu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Dnia 14.04.2020 o 21:37, pyrczasty napisał:

Witam,

czy ktoś spotkał się z problemem z Viomi Kettle gdzie po odstawieniu czajnika na podstawkę obie diody (boil i warm) zaczynają jednocześnie mrugać i działa podgrzewanie? Czy ktoś wie czym może to być spowodowane?

Mam ten sam problem. Jak sobie z nim poradzić ??? Pomocy. Czajnik mam niecały dzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 21:37, pyrczasty napisał:

Witam,

czy ktoś spotkał się z problemem z Viomi Kettle gdzie po odstawieniu czajnika na podstawkę obie diody (boil i warm) zaczynają jednocześnie mrugać i działa podgrzewanie? Czy ktoś wie czym może to być spowodowane?

Udało mi sie rozwiązać ten problem. Nie wiem czy to przypadek czy udało mi się go zresetować. Czajnik ściągałem z podstawki następnie nałożyłem go na podstawkę z wciśniętym guzikiem "warm". Wyświetlacz pokazał temperaturę. Wszystko wróciło do normy. Osiągnięcie stanu gdzie "boli, warm" rytmicznie mrugają, (czajnik cały czas gotuje wodę, nie reaguje na przyciski i nie wyświetla temperatury) nastąpiło po przerwaniu trybu boil przy 90C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...