Skocz do zawartości

Problemy z Redmi Note 2 (LTE, BT, Bateria) TDD vs FDD (długie)


gemini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem przedtem RN2 w wersji FDD, na tyle byłem z niego zadowolony że gdy się stłukł postanowiłem kupić taki sam (no prawie) teraz wybór padł na wersję TDD (jakaś promocja była u goldwaya) no i na różnych forach ludzie pisali że LTE normalnie działa. 

Na RN2 FDD miałem bez problemu 20-30mbit a w jednym miejscu nawet 70... Cały czas pokazywała się ikonka 4g w pasku (to wszystko było na ROMie 5.12.10. Problemów z BT praktycznie nie było jeżeli się zwiesiło coś to raz na kilka dni. 

 

Na RN2 TDD przerabiałem 4 ostatnie romy w każdym te same problemy, wieszający się co kilka godzin BT (odblokowanie opaską nie działało nie mówiąc o synchronizacji danych z opaską/powiadomieniach etc), bateria działała wyraźnie słabiej niż na poprzednim telefonie, a do tego spadła prędkość internetu, pomimo że świeciło się 4g prawie cały czas to powyżej 15mbit nie udało mi się wyciągnąć. 

W końcu wczoraj postanowiłem wrócić do tego romu który działał ok na poprzednim telefonie czyli 5.12.10 (no z wyjątkiem kompasu w google maps). 

Poprawiła się wymiernie bateria (po pracy przy takim samym użyciu mam >50% zamiast ~20%) 

BT wydaje się też trochę lepszy, ale nie jest tak jak na starym telefonie. Zwiesiło się coś raz (co dziwne odblokowanie telefonu opaską wciąż działało, ale mifit nie był w stanie pobrać danych z opaski czy nie dochodziły powiadomienia). 

Za to od momentu flashu starego romu ikonka 4g w ogóle się nie pojawiła. Cały czas mam H/H+, co dziwne prędkości się nie zmieniły. W opcjach mam ustawione preferowanie sieci 4g. 

W "engineer mode"  dla LTE mam zaptaszkowane Band1,3,7,38,39,40,41. Sieć to nju mobile. 

 

I tak się zastanawiam czy Miui w nowszych romach oszukuje jakoś z tym LTE czy o co chodzi? Czy może muszę coś jeszcze zrobić żeby LTE działał?

Czy komuś z forumowiczów udało się faktycznie osiągnąć prędkość zarezerwowaną dla LTE (czyli powyżej 50mbit - wg wikipedii HSPA+ ma możliwość działania do 40mbit).

Jeżelil jakaś inna wersja romu to czy da się przenieść jakoś lepiej działający BT czy go zmodyfikować, żeby sie nie wieszał co chwilę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...