Skocz do zawartości

MIUI v8


bellodc

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowane. Narazie śmiga jak należy. Zauważone dwa błędy. Brak kalkulatora i filtrów w aparacie. Wiecie jak temu zaradzić? Przycisk filtrów pojawia się na sekundę po włączeniu aparatu po czym znika. Kalkulatora brak od nowości. Dodatkowy błąd to brak powiadomień o aktualizacji aplikacji w Google play. Czy u was także występują podane błędy? Jak temu zaradzić?

Edytowane przez Przemcio91k
Dodatkowy błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są filtry. Jak zrobisz zdjęcie wchodzisz w edytuj i tam wybierasz filtr oraz jego intensywność co jest świetnym rozwiązaniem. Kadr ten sam a możliwości więcej!

Co do kalkulatora, serio? nie możesz sobie pobrać ze sklepu darmowego?

Ja używam od wczoraj MIUI 8 i przyznam, że chodzi dużo lepiej. Żadne placebo nowości. Po prostu animacje są ładniejsze, czcionka odchudzona i bateria zaczęła trzymać dłużej niż wcześniej. Nowy pasek powiadomień na + rozdzielenie paska głośności telefonu media i budzika na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie proszę jakieś filmy 4K nagrane po aktualizacji do MIUI8. Wolę się upewnić, że ich jakość nadal jest na takim samym, znakomitym poziomie, jak wcześniej.

Napiszcie też proszę, jak się GPS sprawuje po przesiadce na MIUI8. Lepiej? Gorzej? Tak samo?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg 4G(LTE) zdecydowanie gorzej. Wcześniej miałem dostęp niemal wszędzie a teraz nawet w centrum miasta mam H+

Każdy telefon automatycznie wybiera najlepszą dostępną technologie. To nie wina miui. Jak chcesz mieć zawsze lte to wybierz w ukrytych opcjach lte daną kartę sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam problemy z moim nowym Mi Note Pro. Mam zainstalowane najnowsze 6.6.23 xiaomi eu. Mianowicie aplikacja instargram jest praktycznie nieużywalna - ścina, wyłącza się, no po prostu tragedia. Próbowałem zainstalować różne wersje, czyścić pamieć instalacji, nic to nie daję. Drugi problem to problem z łączeniem się przez sieć 4G w T-Mobile. Jeden sim mam z Play tam nie ma żadnego problemu. Natomiast z T-Mobile jeżeli go nie przełączę na tryb 3G to w ogóle nie odpali przesył danych. Macie podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skiniu napisał:

Hej!

 

Mam problemy z moim nowym Mi Note Pro. Mam zainstalowane najnowsze 6.6.23 xiaomi eu. Mianowicie aplikacja instargram jest praktycznie nieużywalna - ścina, wyłącza się, no po prostu tragedia. Próbowałem zainstalować różne wersje, czyścić pamieć instalacji, nic to nie daję. Drugi problem to problem z łączeniem się przez sieć 4G w T-Mobile. Jeden sim mam z Play tam nie ma żadnego problemu. Natomiast z T-Mobile jeżeli go nie przełączę na tryb 3G to w ogóle nie odpali przesył danych. Macie podobne problemy ?

U mnie na tmobile też są ostatnio problemy z pakietem. Transfer potrafi być tragiczny lub nie ma go prawie w ogóle na 3g ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko śmiga cacy (raptem parę godzin na systemie 6.6.30), przesiadłem się z 5.12.17. Jedyny bug wg. mnie (nie tylko na naszym Mi Note) to fakt, że widget pogody opiera ikony pogody na godzinie i po 18stej pokazuje już księżyc i pasek powiadomień z zielonego robi się fioletowy. Jeden Kolega z forum z RN2 w sofcie 6.6.23 też o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Padre napisał:

Póki co wszystko śmiga cacy (raptem parę godzin na systemie 6.6.30), przesiadłem się z 5.12.17. Jedyny bug wg. mnie (nie tylko na naszym Mi Note) to fakt, że widget pogody opiera ikony pogody na godzinie i po 18stej pokazuje już księżyc i pasek powiadomień z zielonego robi się fioletowy. Jeden Kolega z forum z RN2 w sofcie 6.6.23 też o tym pisał.

Czy ktoś mógłby udostępnić próbki filmów 4K nagranych MiNote na MIUI8? Jestem przerażająco ciekawy, czy czegoś nie skopano z kompresją (tak jak w MiMAX, tzn. jak w MiMax w MIUI7, bo jak w 8 to też nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2016 o 20:51, latet napisał:

Czy ktoś mógłby udostępnić próbki filmów 4K nagranych MiNote na MIUI8? Jestem przerażająco ciekawy, czy czegoś nie skopano z kompresją (tak jak w MiMAX, tzn. jak w MiMax w MIUI7, bo jak w 8 to też nie wiem).

Mi Note Pro

Wideo 4K

MIUI 8 6.6.30

http://przeklej.org/file/xfDLuU/VID.20160703.094434.mp4

11 godzin temu, TKN napisał:

Jak 6.6.30 działa na Mi Note Pro? Jakieś znaczące bugi są? Jak bateria?

Działa klawo. Bateria tak samo, albo nie widzę różnic. Przeskoczyłem z 5.12.17 od wtedy było parę zmian nawet na MIUI 7, mam tylko problem z synchro sms, rejestru połączeń w chmurze Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Padre napisał:

Mi Note Pro
Wideo 4K
MIUI 8 6.6.30

http://przeklej.org/file/xfDLuU/VID.20160703.094434.mp4

Bardzo serdecznie dziękuję! Wprawdzie za kręcenie video w pionie powinni ręce obcinać, ale i tak bardzo dziękuję :-P

Próbka jest krótka, więc ciężko ocenić, ale nie widzę różnicy w jakości kompresji w sotusnku do tego, co znam z MiNote na MIUI7. Czyli - było OK i jest OK (w przeciwieństwie do tego, co widziałem w próbkach 4K z MiMax-a, z Redmi Note 3 Pro oraz z Mi5).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję global 6.7.14, jest to moje pierwsze miui w wersji 8. Tym razem nie pokusiłem się o natychmiastowe przejście jak tylko ósemka się pojawiła. Wolałem poczekać cierpliwie trochę, aż się "dotrze" :)

Powiem szczerze, że jeżeli chodzi o działanie i interfejs to poszli sporo do przodu. Bardzo mi się podoba ten obecny design.
Biały pasek rozwijany też całkiem ok - mi to bardziej odpowiada. Spodobał mi się graficznie nowy ekran połączeń.

Fajne są tez te podręczne wyszukiwarki w menu czy w sms-ach.

Mam też wrażenie, że jest trochę szybsze w działaniu od miui7.

Z powyżej wymienionymi rzeczami wg mnie trafili bardzo na plus :)

Jedyne co mnie martwi to to, że nie poprawili jakości rozmów - nadal mam problemy przy połączeniach w TEJ SAMEJ sieci. I tylko z tego powodu będę się mocno zastanawiał nad kolejnym moim telefonem czy zaufać ponownie marce Xiaomi. Nie wiem jak na innych modelach, tych snapdragonowych ale nie z serii 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe bo u mnie na mi note i u żony na mi4 nie ma problemu z jakością rozmów. Jak miałem redmi note lte to tam jakość była zadowalająca a po przesiadce na mi nota to byłem lekko zdziwiony że jest lepsza. Na mi4 także jest dobra.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam MI Note Pro i zauważyłem że MIUI8 pożera więcej prądu. Zaważyłem to od razu po przejściu na 8semkę. Na MIUI7 mój telefon chodził średnio 36godzin a teraz ledwo wyciągam 24. Na razie kombinuje z ustawieniami ale już nie widzę więcej możliwości zaoszczędzenia prądu. Zakładam że lepiej nie będzie. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Cała reszta MIUI8 chodzi prawidłowo, chociaż czepiłbym się ulepszeniom graficznym belki skrótów, które w MIUI7 były praktyczniejsze. Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysztof Dudzewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...