Skocz do zawartości

Jak soft polecacie na tą chwilę do mi5


kedar1333

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze. Wytrzyma spokojnie dzień użytkowania (nawet dość intensywnego). Jest bardzo stabilny nie licząc pomniejszych problemów. Np. Outlook - nie wiem czy korzystasz ale za każdym razem jak uruchamiam na sekundę wyświetla mi się komunikat "nie można nawiązać połączenia" i dopiero potem pojawiają się maile (gmail działa normalnie). Jak sam widzisz są to detale, telefon po przesiadce z romu chińskiego sklepu w końcu działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, żeby nie robić niepotrzebnego dziadostwa. Jestem kompletnie zielony jak chodzi o ROMy i samo Xiaomi, kupiłem mi5 i posiadam takie cuda jak na grafice jak chodzi o ROM. Tylko ciągle widze czy w pytaniach czy w tematach na forum wersje 6. x x x i teraz pytanie, czy coś z tym robić i aktualizować, czy zostawić jak jest czy cóż? Jak klikam aktualizacje systemowe to mi się nic nie wyświetla - w sensie nie pokazuje nic do aktualizacji. Jak mówię, póki co po 3 dniach użytkowania dopiero "sprawdzam" ten telefon a sam android jest mi jeszcze troche obcy.

Screenshot_2016-06-18-18-58-57_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę być złośliwy, ale decyzję o zakupie Xiaomi powinieneś podjąć po wcześniejszym zapoznaniu się z tematem, wiedziałbyś co Cię czeka. A teraz ? No cóż, nie ma rzeczy niemożliwych. Sprawdź czy możesz wejść do recovery. Poczytaj temat o odblokowaniu bootloadera oraz instrukcję instalacji.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zielonyBB napisał:

Prawie ?

 

Prawie :)

Jestem przyzwyczajony do jakości htc i customowych romów do nich, więc problemów z miui na mi5 nie traktuję jako coś co może się zdarzać :)

W każdym razie ze wszystkich romów jakie testowałem na mi5, 6.6.16 ma najmniej usterek/niedoróbek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie kilka problemów jest, po długim używaniu aparatu przedniego potrafi obraz klatkować(wczoraj na imprezie zrobilismy około 300 fot i zdarzyło sie to moze 2/3 razy), trzeba wyjść do pulpitu i znów do aparatu to 1, drugim moim osobistym problemem jest lte w plusie, a raczej jego brak.. 3 błędem jest średnio działający klawisz home, nie zawsze załapie za pierwszym razem i trzeba nacisnąć drugi raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2016 o 18:05, lyru332 napisał:

Ja również polecam  6.6.16, użytkuje co prawda drugi dzień ale ja osobiście jeszcze z żadnymi błędami się nie spotkałem :)

A ja już się cieszyłem, że w tym romie naprawili błąd z autoobracaniem, ale po 2 dobach znowu musiałem zrestartować tel :(

 

btw. jako, że rozładowała mi się słuchawka, to używałem długo głośnika telefonu. Straszliwie prądu to ustrojstwo żre :) google maps+yanosik+audiobook i... rozładowywanie ok 30%/h (mimo podłączenia do ładowarki samochodowej 2.1A) Bez głośnika ładowarka daje radę doładowywać tel ok 5%/h

Edytowane przez dylon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja akurat mam BT w aucie to podłączam audiobooka przez BT, do tego google maps i yanosik i samsungowa org. ładowarka samochodowa ładuje w miarę szybko, nie jestem w stanie powiedzieć ile ale myślę, że w 1h to z 20% załaduje

co do romu to ja się spotkałem jedynie z małymi problemami z dotykiem ale wystarczyło zablokować i odblokować, denerwuje mnie natomiast, że muszę ciągle permission dawać na wszelkie powiadomienia i dostępy itp, da się to jakoś obejść ? bo to od Androida 6.0 jest tak, że o wszystko musi tel pytać, tyle co mi się o uszy obiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie, czy mając odblokowany bootloader mogę wgrać przez miflash rom miuipolska tak jak np chiński dev? :) próbuje przez TWRP cały czas i nie chce pójść niestety... Robię wszystko zgodnie z poradnikiem i walczę już z tym tyle godziń, że ręcę opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bohyn napisał:

@Wariat

Możesz, ale do miflasha są przygotowane wersje jak w wątku:

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Dziękuje za informacje, niestety mam duże problemy... Myślałem, że ucegliłem komórkę, ale miflash działa. Myślałem, że to będzie łatwiejsza sprawa, ale jednak powoli mnie przerasta. Ściągnę ten rom i spróbuje wgrać przez miflash. A powiedz mi, na prawdę czasami trzeba czekać z 20-30min aż komórka ruszy po miflashu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, art12 napisał:

@Wariat. Tzn jaki masz komunikat o błędzie? Wgrywanie przez TWRP proste jak budowa cepa. Nie mam możliwości żeby nie działało jeśli robisz wszystko zgodnie z poradnikiem. W końcu po to jest ;)

Już zrobiłem przez miflash :) Przez TWRP nie chciało mi przejść do trybu recovery i męczyłem się cały czas. Po prostu miałem już dość :P Proste to przez miflash jak budowa cepa, a ja głupi cały dzień męczyłem się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, art12 napisał:

Po instalacji recovery w fastboocie wystarczy w cmd wpisać 'fastboot boot xxx.img' - gdzie xxx to nazwa obrazu z recovery. Oczywiście pod warunkiem, że recovery jest prawidłowo zainstalowane :)

Wydawało mi się, że recovery zainstalowałem prawidłowo, ale za cholerę nic nie pomagało. Teraz ten miflash u żonki na telefonie to 15min roboty łącznie z ustawianiem telefonu. A na swoim siedziałem 8h :P No ale człowiek mądrzejszy zawsze o parę rzeczy. Ale do tego TWRP jeszcze spróbuje kiedyś wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...