Skocz do zawartości

Zamoczenie telefonu


voltorb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jakiś czas temu zamoczyłem swój model ( nie było to pełne utopienie), wyświetlacz przestał reagować ale telefon się uruchamia. Pod pewnym kątem widać że pod ekramem zastała jakby wilgoć ale nadal działa. Datego teraz moje pytanie do was, jak myślicie czy wymiana wyświetlacza wystarczy, pytam ponieważ słyszałem wersje że instnieje ryzyko uszkodzenia płyty głównej, tylko czy wtedy telefon by się uruchamiał? Dodam że gdy podłącze go pod ładowarkę dioda świeci się normalnie na zielono, oczywiście wyświetlacz czarny pozostaje.Telefon obecnie leży sobie w pojemniku z ryżem;p raczej nie pomoże ale i już nie zaszkodzi;)
 

Będę badzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi,pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w przypadku zamoczenia nie wiadomo gdzie prócz ekranu ciecz się zebrała. Może nic się nie stanie a może być tak że po czasie telefon zacznie się wieszać, samoczynnie restartować i w końcu przestanie działać. Wszystko to przez to że ścieżki na których może być ciecz nawet w niewielkiej ilości szybciej się utleniają i wchodzi oksydacja. Ponoć udaje się przedłużyć śmierć telefonu przez kąpiel w wanience ultradźwiękowej i dokładne oczyszczenie elementów noszących ślady dowolnej cieczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...