Skocz do zawartości

Procesor MediaTek


haz111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W (miejmy nadzieję jak najbliższej) przyszłości XIAOMI wyprodukuje Red Rice'a z obsługą WCDMA. Już od dawna na to czekam. Miałem już kiedyś przez kilka dni do czynienia z poprzednią generacją procesora użytego w Hongmi i pierwsze wrażenie było naprawdę bardzo dobre. Nie przeprowadziłem jednak dokładnych testów, więc kiedy przed chwilą spotkałem się z pewną dość krytyczną opinią zaczynam mieć pewne wątpliwości.

Chodzi mi o komentarz na tej stronie: http://android.com.pl/news/17973-umi-x2s-pierwszy-smartfon-z-pelnoprawnym-8-rdzeniowym-procesorem/

Spokojnie, nie ma czym się podniecać. W praktyce ten procesor będzie ze 4-5 razy gorszy od dzisiejszego procesora w Galaxy S4. Mam Zopo C2 z quadem od MediaTek i telefon nie potrafi obsługiwać animacji bądź utrzymywać niektórych aplikacji które coś modyfikują w wyglądzie systemu „na żywo”. Przykładowo jak włączam program który estetycznie wygładza krawędzie ekranu to cały interfejs zaczyna mulić. Raczej nie da się tego naprawić. Każdy telefon z MediaTekiem tak ma.

De_Mola

„Nie obsługuje animacji” – chodziło mi o to że jak włącze te animacje to telefon muli. A gry to chodzą lepiej niż na Galaxy S3… Więc nie wiem co na ten temat sądzić …

De_Mola

Dotyczy to telefonu innego producenta, więc może to tylko coś ze stockowym oprogramowaniem... Mam przynajmniej taką nadzieję ;) Czy ktoś spotkał się z takimi cudami na budżetowym dziecku XIAOMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Na popyt wpływa cena. Chińczykom opłaca się wyprodukować dobrej wydajności procesor 4x (bo nie można powiedzieć, że MT6589T w Hongmi jest słaby) tanim kosztem.

Owszem telefon jest słabszy w benchmarku 2 razy od SGS4 (a nie jak gość tam pisze 4-5) ale jest też ze 4 razy tańszy. A klient kupi telefon w rozsądnej cenie.

W opisywanej sytuacji winą jest soft. Jeśli gościowi lagują animacje to cóż... niech wymieni rom na jakiś CM albo kupi telefon z lepszym wsparciem w oprogramowaniu. Tutaj paradoksalnie Samsung jest lepszy bo oni od premiery kiedy S4 lagował uaktualnili soft, a teraz ma jeszcze wyjść 4.3 - pewnie ulepszą znowu wydajność. A wątpię by Zopo, UX czy jak im tam mieli na tyle duże zaplecze programistyczne by poprawić wydajność swoich softów. Chińczykom bardziej się opłaca zaprojektować nowy model, dodać do tego nowszego mediateka, kamerę i zrobić z tego następny telefon.

I tu wyjątkiem jest Xiaomi. Co piątek są aktualizacje oprogramowania. Owszem czasem jest gorzej, czasem lepiej ale mój MI-2 od prawie roku jak go posiadam dostał tyle nowych funkcji i ulepszeń, że nawet Google tyle nie dodaje co pół roku w nowszych Androidach - a nie mówiąc o innych producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm s4 wedlug mnie telefon jest spoko ale wsparcie samsunga zenada jakie wsparcie nie ma wsparcia mam juz i9300 prawie rok i nadal 4.1.2 ten sam jest oficjalny dla mnie to oni sie chyba pomylili troche / red rice wg mnie telefon dla ludzi korzystajacych z aero, specyfikacja nawet nawet, m3 zje wszystkie telefony, xiaomi ma wsparcie za***iste, zgarneli glownego czlowieka z google android, jak zaczna handlowac na rynku swiatowym, samsung itd odejda w niepamiec dla madrych ludzi, zostana dla milosnikow. Szkoda mi tylko tych lenovo takie telefony koby bryant reklamuje ciekawe jak bd ze wsparciem, moze htc zbankrutuje i wykupi ich lenovo, poczekamy zobaczymy. Chinczyki robia to dobrze po co im aktualizacje, jak szary czlowiek w usa zarabiajacy najnizsza krajowa moze sobie za 2 dni pracy kupic iphone 5s wtf...

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura i tyle.

W opisywanej sytuacji winą jest soft. Jeśli gościowi lagują animacje to cóż... niech wymieni rom na jakiś CM albo kupi telefon z lepszym wsparciem w oprogramowaniu. [...] I tu wyjątkiem jest Xiaomi. Co piątek są aktualizacje oprogramowania. Owszem czasem jest gorzej, czasem lepiej ale mój MI-2 od prawie roku jak go posiadam dostał tyle nowych funkcji i ulepszeń, że nawet Google tyle nie dodaje co pół roku w nowszych Androidach - a nie mówiąc o innych producentach.

OK, dzięki za odpowiedź ;) Właśnie z powodu świetnego wsparcia (i MIUI <3 ) decyduję się w końcu na telefon Xiaomi. Chciałem tylko rozwiać tę jedną małą wątpliwość.

Dokladnie nigdy nic takiego nie slyszalem

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Chodziło mi o własne sprawdzone doświadczalnie wrażenie, a nie o słyszenie, bo ja też dużo słyszałem :P Ale i tak dzięki ;)

Jeżeli nikt nic więcej nie chce dodać to można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Poważnie zastanawiam się nad tym telefonem i mam dość nietypową prośbę...Oglądałem filmiki i na jednym z nich zauważyłem, że gra Minion Rush ma zawiechy - dość widoczne. Co prawda nie gram jakoś dużo, ale akurat ta gra najczęściej umila mi czas. Wybrałem ten temat, bo jakby nie patrzeć dotyczy procesora jaki siedzi w Red Rice. Czy ktoś może ma tę grę na telefonie i może sprawdzić czy są tzw. lagi?

Aktualnie mam xperię neo v(CM10.1) i tam nie ma żadnych zacięć...kwestia optymalizacji pod adreno 205(neo v) i pod tego MediaTek'a, czy ten PowerVR jest po prostu gorszy w wydajności przy tych rozdzielczościach?

@grochu

Czyli jednak. Dzięki za przetestowanie.

No nic, trudno. Najwyżej coś innego się znajdzie do tzw. toaletowej rozrywki. :mrgreen: Za jakiś czas będę go zamawiać, obym się nie zawiódł.

@dcf142

Dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Poważnie zastanawiam się nad tym telefonem i mam dość nietypową prośbę...Oglądałem filmiki i na jednym z nich zauważyłem, że gra Minion Rush ma zawiechy - dość widoczne. Co prawda nie gram jakoś dużo, ale akurat ta gra najczęściej umila mi czas. Wybrałem ten temat, bo jakby nie patrzeć dotyczy procesora jaki siedzi w Red Rice. Czy ktoś może ma tę grę na telefonie i może sprawdzić czy są tzw. lagi?

Aktualnie mam xperię neo v(CM10.1) i tam nie ma żadnych zacięć...kwestia optymalizacji pod adreno 205(neo v) i pod tego MediaTek'a, czy ten PowerVR jest po prostu gorszy w wydajności przy tych rozdzielczościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od czasu do czasu w Minion Rush u siebie i rzeczywiście czasem się zdarzają minimalne spowolnienia (nie przycięcia, tylko tak jakby gra minimalnie zwalniała), ale nie przeszkadza to jakoś specjalnie. Najgorzej było przy pierwszym uruchomieniu, chociaż nie wiem czemu. Druga sprawa to to, że poprzednio grałem na MediaTek MT6577 z PowerVR SGX 531 (Prestigio PAP4500) i gra wygląda kompletnie inaczej, doszło masę efektów a chodzi znacznie płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od czasu do czasu w Minion Rush u siebie i rzeczywiście czasem się zdarzają minimalne spowolnienia (nie przycięcia, tylko tak jakby gra minimalnie zwalniała), ale nie przeszkadza to jakoś specjalnie. Najgorzej było przy pierwszym uruchomieniu, chociaż nie wiem czemu. Druga sprawa to to, że poprzednio grałem na MediaTek MT6577 z PowerVR SGX 531 (Prestigio PAP4500) i gra wygląda kompletnie inaczej, doszło masę efektów a chodzi znacznie płynniej.

Wina optymalizacji gry.

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...