Skocz do zawartości

Szkło/folia do Mi5


Eadym

Rekomendowane odpowiedzi

@t.bone
Byłem u nich. Nie jest to szkło H+ Pro. Poniżej zdjęcie jakie u nich kupiłem.

Szyba ma 0.23mm także też jedna z cieńszych i też się nie palcuje oraz jest bardzo dobrze dopasowana. Ogólnie szkło jest bardzo śliskie i gładkie w dotyku. Polecam :)

IMG_20170119_182136.jpg

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, kupiłem sobie szkło na ali i jak na razie wszystko ok. Sprzedawca dorzucił przejściówki SIM za darmo i takie coś (zdjęcie). Co to jest? Wygląda na tani stand do telefonu ale zupełnie nie wiem jak to ustawić, szczególnie że jest strasznie giętkie a83370bd65b05c3ccfa601318cb8b098.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast siedzi takie szkło http://allegro.pl/szklo-ochronne-hartowane-xiaomi-mi-5-z-pl-fv23-i6317466603.html

Niestety nie reagują przyciski boczne, w które już bez zabezpiecznia trzeba dobrze trafiać. Czy według was można je ściąć nożykiem introligatorskim w na linii ekranu? Czy do śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie reagują przyciski boczne, w które już bez zabezpiecznia trzeba dobrze trafiać. Czy według was można je ściąć nożykiem introligatorskim w na linii ekranu? Czy do śmieci?

Nie wyrzucaj do śmieci. Po prostu tak ten model ma. Też wcześniej miałem no name - nawet z tego samego źródła. Bez folii przyciski działały cucuś miodzio. Po założeniu nillkin pro, znowu to samo. Nie wiem czy to kwestia softu (sic!), trochę pomogło, choć czasem lewy przycisk menu nie załapuje.

Wysłane z Xiaomi Mi5 vaja tapatok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2017 o 22:37, t.bone napisał:

Nie wyrzucaj do śmieci. Po prostu tak ten model ma. Też wcześniej miałem no name - nawet z tego samego źródła. Bez folii przyciski działały cucuś miodzio. Po założeniu nillkin pro, znowu to samo. Nie wiem czy to kwestia softu (sic!), trochę pomogło, choć czasem lewy przycisk menu nie załapuje.

Wysłane z Xiaomi Mi5 vaja tapatok

W takim razie można jakoś sprawdzić czy przyciski reagują w recovery czy cuś? Żeby sprawdzić, czy to wina softu.

Edit: Dzisiaj przyciski zaczęły reagować przy mocnym naciśnięciu. Na dodatek przycisk wstecz reaguje o wiele gorzej od przycisku od aktywnych procesów. A żeby jeszcze skomplikować sytuację, to przyciski raz na kilkadziesiąt kliknięć któryś przycisk reaguje bardzo lekko, jak bez szkła, po czym znowu trzeba mocno cisnąć. Jestem teraz kompletnie zdezorientowany. Ciekawe czy to wina foli czy telefonu?

Edit 2: Z godziny na godzinę jest coraz lepiej, poza tym odniosłem wrażenie, że po wyłączeniu asystenta dotyku się polepszyło. W każdym razie teraz przyciski reagują przy zwykłym tapnięciu, lecz nie jest jeszcze jak po wyjęciu z pudełka.

Edit 3: 22:30 Przyciski ponownie nie reaguja, a bylo już tak blisko.. 

Edit 4: Po zainstalowaniu aktualizacji MIUI przyciski działają cycuś glancuś pizdeczka, nawet chyba troszkę lepiej niż przed założeniem. Dzięki za poradę @t.bone

Edytowane przez GabeNewell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 7.02.2017 o 16:35, GabeNewell napisał:

Edit 4: Po zainstalowaniu aktualizacji MIUI przyciski działają cycuś glancuś pizdeczka, nawet chyba troszkę lepiej niż przed założeniem. Dzięki za poradę @t.bone

Fajnie, że śmiga.

U mnie najpierw miałem Globala, potem wgrałem xiaomi.eu 6.10.11, d*py nie urwało, ale wersji nie zmieniłem, bo bardziej zależało mi na stabilności GPS. Przekonfigurowałem przyciski, tak że lwewego/menu wcale nie używałem.

Dziś telefon poszedł do serwisu, bo jak dla mnie nie jest to normalna sprawa. (dodam, że wersja ekanu to JDI). Czekam i zobaczę

 

W międzyczasie rozglądam się za nowym szkłem i jestem skłonny zamówić oryginał Xiaomi 0,22m. Ktoś ma jakiś namiar do polskich źródeł? Na aliex krzyczą sobie po 13 USD.

edit: Jaką wersję softu wgrałeś?

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ale tak szczerze i obiektywnie. Mam aktualnie kupione najtańsze szkło z aliexpress za 1,5$, niby 9h, no ale nieistotne, chodzi o mi o to że widzę w temacie, że wiele osób inwestuje w nillkiny, 3mk za 30-60 zł. Powiedzcie - w czym są one niby lepsze? Lepsza wytrzymałość? Lepsze "spasowanie"? Bo zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego i ciekawi mnie w czym naprawdę te szkła są lepsze, bo troszeczkę się obawiam, że ich zajebistość polega po prostu na lepszym marketingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ale tak szczerze i obiektywnie. Mam aktualnie kupione najtańsze szkło z aliexpress za 1,5$, niby 9h, no ale nieistotne, chodzi o mi o to że widzę w temacie, że wiele osób inwestuje w nillkiny, 3mk za 30-60 zł. Powiedzcie - w czym są one niby lepsze? Lepsza wytrzymałość? Lepsze "spasowanie"? Bo zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego i ciekawi mnie w czym naprawdę te szkła są lepsze, bo troszeczkę się obawiam, że ich zajebistość polega po prostu na lepszym marketingu...

Przede wszystkim jakość kleju, potem już sama jakość szkła, dla mnie aktualnie nie ma nic lepszego do ochrony ekranu niz flex od 3MK.

Tapu Tap

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass-3D-wersja-High-Grip/35837
Ludzie kupują za dolara szkiełko... A tu 3mk wyskakuje z taką ceną? Jak Ci spadnie to i tak się rozbije....

No właśnie zastanawia mnie o ile lepszej ochrony możemy sie spodziewać wydając 10x więcej niźli kupując najtańsze szkło...

Wysłane z mojego VX2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy szkiełko za 10zł uratował wyświetlacz w moim Mi5. Telefon upadł niefortunnie i szkiełko poszło papa..... Wyświetlacz cały :)

Jestem przekonany że szkło za 60zł też by uratował sprawę i tez byłoby do wymiany :P

Druga sprawa. Załóż źle szkło za dyszkę a załóż takie za 70.... hahaahhahaah

Włosy powyrywane :)

Edytowane przez JacekBB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że różnica jest też w powłoce oleofobowej, dzięki której szkiełka się tak nie palcują, np taki Nillkin H+PRO ma b. dobrą, a nie wiem czy taka jest w tych najtańszych z aliexpress. 

Druga sprawa: zna ktoś jakąś dobrą folie/szkło na tył telefonu i sie podzieli linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.04.2017 o 10:31, facet napisał:

Witam.

Na ekran polecam:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass/32590

Naprawdę świetne szkło ( choć niezbyt tanie). Niemal niewidoczne na ekranie. Żadnych rys, dotyk działa idealnie, dobrze się czyści.

Czym różni się to szkło od tego:
https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-COVER/37337

Da radę kupić coś na tył osobno? Bo jakoś bardziej mnie przekonuje ten Flexible Glass niż ten Cover więc będę potrzebował czegoś na tył

 

Edytowane przez zbysogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 13:33, zbysogi napisał:

Czym różni się to szkło od tego:
https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-COVER/37337

Da radę kupić coś na tył osobno? Bo jakoś bardziej mnie przekonuje ten Flexible Glass niż ten Cover więc będę potrzebował czegoś na tył

 

Gdybyś chciał flexibleglass na tył to odezwij się do mnie na pw. Kupiłem kiedyś cały zestaw, ale tylko na ekran nakleiłem, a tył leży w szufladzie, więc mogę opchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co do szkieł i innych folii, 
Skala 9H w szkłach dodatkowych na telefon czy też foliach itd. jest, jednak nikt nie napisał na opakowaniu ze nie jest to ta sama skala co jest w opisie telefonów. Tu jest wykorzystana skala twardosci ołówka :) 

a co do samego szkła, mam szkło Polski Banan, polecam, szklo śliskie i nie jest dopasowane 'na styk' wiec nie podważymy przez przypadek kluczem czy czymś innym. Kosztuje malo a z polski i możliwe że to polska firma ( a przynajmniej z nazwy), warto wspierać swoich ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...