Skocz do zawartości

Szkło/folia do Mi5


Eadym

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro pojawiła się aukcja z Nillkinem Amazing H+ PRO w cenie 39 zł (poprzednio ktoś próbował opchać za 139 zł...)

Zamówiłem w piątek i w poniedziałek miałem do odbioru (więc wysyłka jest bezpośrednio z Polski a nie Chin). Kod z zdrapki użyty na stronie nillkina mówi że produkt jest oryginalny. Szkła jeszcze nie naklejałem bo nie mam telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krayzee napisał:

zmieniłem klasyczne szkło na matowe i jestem zadowolony. Trzeba się przyzwyczaić do chropowatej powierzchni, bo palec po tym szura znacznie inaczej, ale za to woda spływa kroplami i paluchy nie zostają

A jakość obrazu? Ostrość szczególików? Nie wierzę, że nie ucierpi choć troszkę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co nie wierzyć bo chyba to nikogo nie zdziwi że przez mat obraz wygląda inaczej w końcu jest to zapiaskowane, tak jak na notebookach. Podobnie wyglądał obraz przez tę folię, która jest na ekranach xiaomi po zakupie. Ja się do tego przekonałem i już wiem, że na każdym urządzeniu będę wrzucał tego typu szkło. Jeśli chodzi o jakość to na pewno lepiej wypada szkło przezroczyste, ale jak się poużywa ekran bez odcisków, to ciężko potem wrócić na zwykłe



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2016 o 20:02, Krayzee napisał:

nie ma co nie wierzyć bo chyba to nikogo nie zdziwi że przez mat obraz wygląda inaczej emoji3.png w końcu jest to zapiaskowane, tak jak na notebookach. Podobnie wyglądał obraz przez tę folię, która jest na ekranach xiaomi po zakupie. Ja się do tego przekonałem i już wiem, że na każdym urządzeniu będę wrzucał tego typu szkło. Jeśli chodzi o jakość to na pewno lepiej wypada szkło przezroczyste, ale jak się poużywa ekran bez odcisków, to ciężko potem wrócić na zwykłe

 

 

Daj namiar gdzie kupiłeś. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mojego mi5 nabyłem  MOCOLO® PREMIUM 9H GLASS (zielone opakowanie). Dobrze dopasowane, ma obrobione krawędzie w 2,5D co fajnie wygląda. Mam jedynie porównanie do jakiegoś no-name którego miałem wcześniej. Dopasowanie było dobre ale strasznie się palcowało i brudziło. Na Mocolo tego problemu nie ma. Oczywiście pojawiają się odciski ale łatwo je usunąć i są mało widoczne. Aha szkło ma grubość 0,33mm i przycisk Home jest odrobinę poniżej tafli szkła. Mi to nie przeszkadza ale jak ktoś chce mieć na równo to niech szuka szkła o grubości ok 0,2mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło do mnie szkiełko matowe z poniższej aukcji:

https://www.aliexpress.com/item/9H-Matte-Tempered-Glass-For-XiaoMi-Mi5-5-15inch-Screen-Protector-CHYI-Brand-Film-XiaoMi5-No/32624827571.html?spm=2114.13010608.0.0.Oimgk3

Ciekawie to wygląda, jakby było coś naklejone :P i nawet się nie palcuje, zobaczymy jak będzie przy dłuższym użytkowaniu.

Po włączeniu ekranu niewidoczne :)

Spasowane bardzo dobrze ale jak to zwykle u mnie...krzywo przykleiłem :)

IMG_20161129_155126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie z trochę innej beczki, mój problem ze szkłem polega na tym ze w rogach telefonu się strasznie odkleja co bardzo denerwuje bo źle wygląda i dodatkowo dotyk nie bardzo chce działać. Raczej jest to wina pokrowca, mam taki zwykły przezroczysty silikon. Chciałem zamówić szło nillkina ale nie wiem czy ktoś też się spotkał z odklejaniem tych szkieł przy etui silikonowym ? Czy nie lepiej zmienić na inne etui ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bagir napisał:

Mam pytanie z trochę innej beczki, mój problem ze szkłem polega na tym ze w rogach telefonu się strasznie odkleja co bardzo denerwuje bo źle wygląda i dodatkowo dotyk nie bardzo chce działać. Raczej jest to wina pokrowca, mam taki zwykły przezroczysty silikon. Chciałem zamówić szło nillkina ale nie wiem czy ktoś też się spotkał z odklejaniem tych szkieł przy etui silikonowym ? Czy nie lepiej zmienić na inne etui ? 

Mam szkło Nillkina H+ Pro Amazing oraz silikonowe etui. Używam 2 miesiące nic się nie odkleja. Prawdopodobnie to wina badziewnego szkła. Kup sobie Nillkin Amazing H+ Pro i będziesz miał św spokój. Najlepsze szkło do Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakieś szkło 0,33mm na Mi5 i case Ringke Fusion Smoke Black, który od strony dolnej ramki dotykał, naciskał na szkło i szkło się odklejało. Miałem też folie/szklo 3MK - ODRADZAM (dramat, palcowało się niemiłosiernie i były pod światło widoczne kolorowe pasy)!
Mam teraz ten sam case i szkło (ze 2 miechy) Nillkin Amazing H+ Pro 9H 0.2 mm. Dodatkowo w zestawie jest szkło na aparat.

Powiedzieć mogę tylko jedno: REWELACJA. Szkła nie widać na ekranie. Tel z przyzwyczajenia nosze we wsuwce, także tez są spore naciski i nic się nie odkleja. Nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj :)

Możesz zawsze przetestować szkło Benks Magic KR 0.2mm za 45 zł.

Edytowane przez AKG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dla odmiany do przedmówcy polecam Nillkin Amazing H+ Pro. Nic mi nie pękło a te szkło w przeciwieństwie do jakiegoś gratisowego które otrzymałem z telefonem z ibuygou bardzo słabo łapie odciski palców. Poprzednie szkło musiałem czyścić kilka razy dziennie a i tak po każdym użyciu ekran był pomazany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qwerty napisał:

Ja też się zdziwiłem gdy Nillkin zamiast zbierać odciski palców to od przesuwania palcem po ekranie się czyścił. Nie wiem co to za powłoka ale jeśli chodzi o utrzymanie ekranu w czystości sprawdza się bardzo dobrze.

Mam przeciwne zdanie o palcowaniu się szkła Nillkin Amazing H+ Pro (ale wersji dla Mi4c). Na Mi5 go jeszcze nie założyłem, choć już do mnie dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać co człowiek to opinia. Ja w ciągu ostatniego tygodnia ekran wycierałem tylko raz i to dlatego, że używałem telefonu przy gotowaniu. Pewnie jest to też kwestia wilgotności skóry rąk, pocenia się itp. niemniej jednak poprzednie szkło miałem permanentnie pomazane.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś może szkła tego typu? Jak to wygląda? Jeśli ktoś takie posiada to czy mógłby podesłać jakieś zdjęcie? Chciałbym tym chociaż minimalnie zakryć ramki w mi5, którego planuję niedługo kupić :) Mimo, że prawdopodobnie skieruję się za Nillikinem, który jest tutaj zachwalany (wolałbym mieć porządną ochronę ekranu) to chciałbym zobaczyć efekt po zamontowaniu takiego barwionego szkła.

https://www.aliexpress.com/item/HD-Full-Screen-Cover-Color-Tempered-Glass-For-Xiaomi-MAX-Mi5-Mi5S-Plus-Redmi-Pro-Screen/32758998223.html?spm=2114.01010208.3.1.t5yt1A&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_427_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10107_10051_10106-10052,searchweb201603_4,afswitch_1_afChannel&btsid=09f08859-90bb-4579-8d86-b32e633febf2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku miesięcy Nillkina Amazing H+ Pro i polecam jak najbardziej, szybka czyści się sama od noszenia w spodniach ;) no i fajne jest to że jest idealnie na wysokości przycisku home ale jest jedno ALE, mam kilka malutkich odszczerbień (?) na krawędziach szkła, na moje to po prostu 0,2mm jest za cienkie na zabawy w technologię 2,5D i na samiuśkich krawędziach szkło jest za słabe.

@Chris Peterson barwione szkło? A na co to? Jak chcesz zakryć ramki (masz na myśli czarne ramki widoczne jak cholera w białej wersii?) to najlepiej będzie po prostu... kupić czarną wersję, telefon wygląda genialnie. " wolałbym mieć porządną ochronę ekranu " akurat to jest bzdura, szkło to tylko szkło i jest kruche, przed zarysowaniami od praktycznie wszystkiego to ochroni jak najbardziej ale na upadek nie ma siły, tu w grę wchodzi tylko amortyzacja upadku czyli jakieś case... ewentualnie z 50 naklejonych folii na wyświetlacz myślę że by dało rade ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło trochę chroni ekran przed pęknięciem podczas upadku. W poprzednim telefonie który trochę poupadał dwa razy wymieniałem szkła które pękły podczas upadku - zabsorbowały siłę upadku na tyle że ekran był cały.

Ale jak telefon upadnie niezbyt szczęśliwie to ekran nie ma szans. Jako taką ochronę daje case/etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy wpis na tym forum także witam wszystkich ;)

Ktoś używa może takiego szkła co zaproponował @Chris Peterson? Uzywałem go dobry miesiac, telefon genialny ale ta czarna ramka daje po oczach.. Teraz zamówiłem wersję białą i chyba jednak zrezygnuje jeśli nikt nie pokaże jak wygląda to z tym szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Madridsta123 napisał:

Które szkło? Zależy mi, żeby nie zbierał dużo odcisków palców, żeby dobrze się trzymało ;)

http://allegro.pl/szklo-hartowane-mocolo-9h-xiaomi-mi5-i6619913172.html

http://allegro.pl/szklo-hartowane-nillkin-amazing-h-pro-xiaomi-mi5-i6661570395.html

Ps. Czy warto dopłacać 20 zł? 

Chyba w kwestii odcisków to żadne nie będzie tak dobre, jak goły ekran Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...