Skocz do zawartości

Szkło/folia do Mi5


Eadym

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Z mojego mobilnego doświadczenia gorąco polecam szkła z Firmy 3MK -> https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass/32590.

1) Prosty montaż

2) Idealnie spasowanie

3) Przy idealny spasowaniu nie widać, że w ogóle coś mamy na wyświetlaczu.

Od wyjęcia z opakowania montaż zajął mi 10-15 min ponieważ poprawiałem etap naklejania listków w celu uzyskania najlepszego dopasowania. Jedyny minus cena - 50 zł.

 

Po montażu pod szkłem jakieś 50% ekranu było pokryte (powietrznymi bąbelkami ? albo jakby jakimś płynem?). Spokojnie. Nic z tym nie robimy. Do następnego dnia wszystko samo zejdzie także bez paniki.

Edytowane przez Cervo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założone:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-carkoci-9h-tempered-glass-screen-protector-7427.html

niestety gdy telefon się ładował a dzieciaki biegały w pobliżu to w magiczny sposób pojawiło się pęknięcie na ekranie między przednią kamerą a krawędzią, już zamówiłem nowe szkło, ale boję się zdejmować stare czy czasem nie ekran również nie dostał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego cuda?   Do każdego telefonu miałem zawsze folie od 3mk i zawsze byłem zadowolony ale pytanie jak sprawdzi się taka full ochrona?

https://www.folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass-3D-wersja-High-Grip/35837

Właśnie zamontowałem to cudo. Drogo, ale na szczęście miałem kupon rabatowy. Montaż łatwy, aczkolwiek z tyłu na obudowie na początku pozostało multum bąbelków powietrza, teraz po ok. 4h ogromna część już zeszła. Myślę że do jutra nie będzie śladu. Przy dobrym montażu folia niewidoczna. O jakość się nie martwię, miałem już tą folie na mi4c i smartfon przetrwał naprawdę wiele upadków (nawet na kafelki czy beton) bez żadnych szkód. Produkt drogi, ale wart swojej ceny.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a3z4 napisał:

Właśnie zamontowałem to cudo. Drogo, ale na szczęście miałem kupon rabatowy. Montaż łatwy, aczkolwiek z tyłu na obudowie na początku pozostało multum bąbelków powietrza, teraz po ok. 4h ogromna część już zeszła. Myślę że do jutra nie będzie śladu. Przy dobrym montażu folia niewidoczna. O jakość się nie martwię, miałem już tą folie na mi4c i smartfon przetrwał naprawdę wiele upadków (nawet na kafelki czy beton) bez żadnych szkód. Produkt drogi, ale wart swojej ceny.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mógłbys pokazac fotki tego cuda :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lockerek napisał:

Mógłbys pokazac fotki tego cuda :) ?

 

Nie umiem zrobić porządnego zdjęcia. :D

 

Nie chcę strasznie wydłużać postu, więc galeria tutaj: http://imgur.com/a/kp1ev

Ogólnie po kilku godzinach pęcherzyki prawie zupełnie zeszły z tylnej klapki. Telefon jest o wiele mniej śliski, ale niestety o wiele bardziej widać ślady palców.

W ramach ciekawostki - tak wygląda flexible glass na mi4c po ok. 8 miesiącach. Tak jak mówię, telefonu nie oszczędzałem i (co może jest trochę głupie) na wykładach lubiłem z nudów pojeździć ekranem po ławce.

P9u4xj7.jpg

Edytowane przez a3z4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2016 o 22:14, b.n napisał:

Używa ktoś tego cuda? :)  Do każdego telefonu miałem zawsze folie od 3mk i zawsze byłem zadowolony ale pytanie jak sprawdzi się taka full ochrona?

https://www.folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass-3D-wersja-High-Grip/35837

Ja dziś kupiłem razem z montażem i jestem zawiedziony jak szybko się szklo smuży. Po zakończeniu montażu włożyłem telefon do kieszeni. Po kilku minutach go wyjąłem i okazało się że ekran był cały w smugach. Takie rzeczy nie dzieją się na oryginalnym GG4 (Gorilla Glass). Drugi jeszcze wwiększy problem że to szkło bardzo obniża czytelność i jasność wyświetlacza w słońcu. Moim zdaniem jakość obrazu w świetle dziennym jest niższa. W cieniu czy w zamkniętych pomieszczeniach tego w ogóle nie widać. Spasowanie całej folii jest na najwyższym poziomie, mówię również o przycisku Home. 

Jak wygląda sprawa ochrony oleofobowej (przed smugami) i przejrzystoscią kolorów i jasnością wyświetlacza na konkurencyjnych cienkich szkłach (tych które nie zakrywają przycisku Home a jedynie się z nim licują)? Myślę o szkle bo folie się znacznie łatwiej rysują i pod wilgocią palec się po nich słabo ślizga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2016 o 16:34, marcus1212 napisał:

Ja bym na tej aukcji nie kupił... dlaczego? Bo sprzedający pisze bzdury, nawet nie wie co to jest skala Mohsa.

Zresztą cena też podejrzana, jakimś cudem taka sama jak u pewnych sprzedawców na aliexpress.

Wytapatalkowane z Mi 5

To tak jakby Nillkin i inni producenci wiedzieli co to jest skala Mohsa. Wszyscy praktycznie piszą 9h czyli twardość naturalnego szafiru a ich szkła są realnie na poziomie obecnych GorillaGlass czyli około 6H. Ale oni wymyślili skalę albo ją przeinaczyli bo wydaje mi się że producenci w swoich opisach reklamowych nie używają określenia że ich produkt ma twardość 9 s skali mohsa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mathias napisał:

I jak wrażenia? Oryginalne?

Tak. Właśnie założyłem, oryginalne, odcięte idealnie i ma fajnie zaoblone krawędzie. Wokół przycisku 1mm szpara zeby nie blokować przycisku.  Pełen zestaw z naklejonym hologramem. W zestawie też szkło na obiektyw ale nie użyłem go. 

Teraz szukam jakieś folii na tył, bez naklejania na ramkę (jak w przypadku 3mk). Ktoś coś sensownego znalazł?

Edytowane przez b.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, b.n napisał:

Tak. Właśnie założyłem, oryginalne, odcięte idealnie i ma fajnie zaoblone krawędzie. Wokół przycisku 1mm szpara zeby nie blokować przycisku.  Pełen zestaw z naklejonym hologramem. W zestawie też szkło na obiektyw ale nie użyłem go. 

Teraz szukam jakieś folii na tył, bez naklejania na ramkę (jak w przypadku 3mk). Ktoś coś sensownego znalazł?

Dzięki za opinie :) Właśnie je zakupiłem, teraz tylko czekać. Moje pierwsze szkło od Nillkina, chyba się nie zawiodę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtrac napisał:

Witam

Czy zawiał ktoś już z tego źródła i faktycznie sprzedawca oferuje to co jest wystawione na aukcji ?

http://allegro.pl/nillkin-amazing-h-pro-szklo-folia-xiaomi-mi5-m5-i6428137459.html

Pozdr

Kolega wyżej zamówił i mówi, że wszystko jest jak należy. Ja sam zamówiłem w nocy więc myślę, że w czwartek też dorzucę swoje trzy grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie raczej nie ma sensu :)

ja z kolei zawsze noszę w tel w etui slim fit od bugatti ale tak czy inaczej an tył wolę coś nakleić, bo mam wrażenie, że to szkło nawet z drobiną piasku pod palcem będzie się rysować...

awaryjnie walić folię i w razie czego:

http://pl.aliexpress.com/item/100-3D-SZKLANA-Pokrywa-Baterii-Case-Powr-t-z-ko-k-w-blokuj-cych-Dla-xiaomi/32673747797.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam folie 3mk na tył telefonu. Ochrona przed zarysowaniami jest. Ale jak zagniesz i przykleisz na bokach to po jakimś czasie może pękać (jak u mnie - może to kwestia złego naklejenia, tylko wszystko było robione zgodnie z instrukcją). Estetycznie nie wygląda to za dobrze. Chronić, jeszcze chroni, ale to jest kwestia pewnie max pół roku i będzie do wyrzucenia :) No ale ja nie jestem w stanie zaakceptować w telefonie jakichkolwiek pokrowców czy gumowych plecków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekaw jestem waszego doświadczenia ze szkłami. Od czasu zakupu Mi 5 w kwietniu tego roku nałożyłem już trzecie z kolei szkło na ekran i po raz kolejny po kilku/kilkunastu dniach od nałożenia, na krawędziach zaczyna odchodzić. Zawsze w tym samym miejscu. Wniosek jest jeden - nierówny ekran. Chyba będę  musiał wrócić do folii, szkło nie zdaje egzaminu przy nieidealnie równym ekranie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olafo mi i żonce nie odchodzi szkło. Z tego co pamiętam kupiliśmy nikllina :)

 

Jedynie żonce na początku, ale to przez etui sylikonowe, które za mocno przylegało do krawędzi ekranu. Odkąd zmieniła na inne etui jest wszystko ok.

Edytowane przez Wariat
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam folie 3mk Flexible Class 3D Matte jest to szkło i plecki na tył i właśnie te plecki są matowe coś pięknego, firma jest niesamowita za pierwszym razem kupiłem komplet nie matowy i po naklejeniu pod pleckami pojawiły się pęcherzyki powietrza które po 24 godzinach ładnie zeszły zresztą tak jest w opisie ale powstały także, jak to opisać wyglądało to jak by klej się pozwijał, napisałem do 3mk i wysłałem im zdjęcie, odpowiedziała miła osoba i za dwa dni dostałem drugi komplet gratis i to był ten matowy, po naklejeniu wygląda super, nie spotkałem się jeszcze żeby firma tak rzetelnie i profesjonalnie podeszła do sprawy polecam każdemu tą firmę, szkło w komlecie jest też super prawie go nie widać na telefonie, komplecik nie jest tani ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2016 o 15:23, Wariat napisał:

@olafo mi i żonce nie odchodzi szkło. Z tego co pamiętam kupiliśmy nikllina :)

 

Jedynie żonce na początku, ale to przez etui sylikonowe, które za mocno przylegało do krawędzi ekranu. Odkąd zmieniła na inne etui jest wszystko ok.

Ja tu wykluczam winę etui, miałem, a w zasadzie siostra miała dwa różne i niezależnie od etui szkło odchodzi w tym samym miejscu. Także musi to być kwestia nierównego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca mam również nillkina 0,2mm i w dalszym ciągu wygląda jak godzinę temu założone, noo poza gromadą rysek w pewnym miejscu...

jak już to szkło zdejmiesz to sprawdź czy światło jakiejś lampy się w tym miejscu jakoś dziwnie zagina, nie wspomniałeś również co za szkła miałeś założone, nie można wykluczyć ich kiepskiej jakości.

co do 3MK też mam bardzo miłe doświadczenia z tym że 3 czy nawet 4 razy dopytywałem się od maja kiedy w końcu zrobią szkło HardGlass do niego no i się nie doczekałem tym bardzie że wymiary mają. Ale mam od nich FlexibleGlass 3D wersja Matte-Coat kupione w jakiejś promocji i poza tym że się odkleja (wiadomo to tylko folia) to na dobrą sprawę do teraz nie ma ani ryski, przez to że jest taka miękka po prostu się wgniata i w ciągu max kilkunastu godzin powraca do stanu pierwotnego ;) raz pod namiotem potrzebowałem latarki... to telefon w zęby i jazda, folia na plecach po dobie jak nowa ale FlexibleGlass na szybce niestety już nie wytrzymało próby zgryzu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym H+Pro za 139pln? :) Innej oferty na alledrogo nie widzę.

btw.

1. Ma ktoś Nillkin PE+ i może powiedzieć jak się sprawdza? Warto to kupić?

2. Jeden z tych najpopularniejszych Nillkinów do Mi5 czyli H nie ma krawędzi 2.5D. Jak to wygląda? Są chociaż zfrezowane te krawędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 14:25, Mathias napisał:

Kolega wyżej zamówił i mówi, że wszystko jest jak należy. Ja sam zamówiłem w nocy więc myślę, że w czwartek też dorzucę swoje trzy grosze :)

Mam pytanie Bo na Aukcji Dziwnie Pisze "Szkło, Folia" To to w Końcu jest Folia czy szkło?

Jak możecie to zapodajcie linkiem do jakiejś aktualnej aukcji?

A co powiecie o Case do Tych Telefonów, jako że z tyłu szkło to wiadomo obowiązek :) Zamawiał ktoś coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, razu napisał:

Mówisz o tym H+Pro za 139pln? :) Innej oferty na alledrogo nie widzę.

btw.

1. Ma ktoś Nillkin PE+ i może powiedzieć jak się sprawdza? Warto to kupić?

2. Jeden z tych najpopularniejszych Nillkinów do Mi5 czyli H nie ma krawędzi 2.5D. Jak to wygląda? Są chociaż zfrezowane te krawędzie?

 

23 minuty temu, Warson napisał:

Mam pytanie Bo na Aukcji Dziwnie Pisze "Szkło, Folia" To to w Końcu jest Folia czy szkło?

Jak możecie to zapodajcie linkiem do jakiejś aktualnej aukcji?

A co powiecie o Case do Tych Telefonów, jako że z tyłu szkło to wiadomo obowiązek :) Zamawiał ktoś coś ciekawego?

Chłopaki mam w sprzedaży dwie sztuki szkła Oryginalne  Nillkin Amazing H w cenie 30 zł+kw  za sztukę. Nie otwierane więc nie wiem czy krawędzie sfrezowane bo 2.5D to raczej nie jest, bo była by informacja na opakowaniu. W zestawie są jeszcze szkła na obiektyw aparatu

https://www.olx.pl/oferta/szklo-hartowane-9h-do-xiaomi-mi5-oryginalne-nillkin-amazing-h-CID99-IDif0Bd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...