Skocz do zawartości

Xiaomi mi5 pro bootloader


Bobson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dziś jestem szczęśliwym  posiadacze mi 5, udało mi mi wgrać DEV chiński miui7 6.5.19| BETA, z tej wersji powinno przejść odblokowanie bootloadera lecz w miflash unlock przy 50% wywala bład Colundnt verify device a poniozej not connected to mi phone, myślałem ze problemem może być brak sterowników lecz, instalacja mi flasha przy okazji instaluje wszystkie potrzebne rzeczy do telefonu. System to win7 x64. Przeglądałem fora odpowiedzi nie znalazłem, pomoże anyone?;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosłownie ten sam problem. Gdzieś znalazłem informację że problemem może być koto Mi - zalogowałem się na telefonie, włączyłem lokalizację ale dalej nic. Przy 50% wywala błąd. Próbowałem zainstalować inny system przez aplikacje aktualizacje lecz pokazuje informację że nie rozpoznaje systemy.

Unlock BL robie na Win 10 x64. Sterowniki sami mi instalowało jak włączyłem na telefonie debugowanie. Ktoś ma jakieś pomysły?

Cel: miuipolska

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kml5 napisał:

Zadziałało. Ściągnąłem miflash, usunąłem sterowniki i jeszcze raz zainstalowalem :) Dziękuje


EDIT: Teraz mam problem który plik wybrać http://miuif.celogeek.com/6.5.26/ Czym one się różnią?

 Dziewiąty od góry ten który ma w nazwie gemini jest do Mi5

 

Edytowane przez festor89
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zainstalowanego miflasha. Zainstalowałem i dalej nie działało. Wszedłem w menager urzadzen i tam recznie usunąłem sterowniki i od nowa się zainstalowały. Od tego momentu zaczęło śmigać :)

BTW: Po odblokowaniu BL mam postępować wg tej instrukcji https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

czy tej:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bobson napisał:

Usunąłes sterowniki? Przez panel sterowania czy jak? Później zainstalowałes jeszcze raz miflash (wcześniej odinstalowujac go) i zainstalowałes jeszcze raz? 

Usuń przez manager urządzeń potem zainstaluj najnowszy miflash. Podłącz telefon w fastboot i w menedżerze urządzeń zainstaluj sterownik z Lokalizacji miflasha

 

Edytowane przez festor89
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kml5 napisał:

Instalując za pomocą miflash https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

instaluje się nam TWRP. Ja natomiast mam inny problem. Chce zainstalować za pomocą miflasha 9 rom z listy, wypakowywuje na pulpit ale wyskakuje mi taki błąd

3.png

Do mi flash pobierz ten rom https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636006357

 

Ten który wcześniej pobrales jest do instalacji przez twrp

Edytowane przez festor89
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bobson napisał:

Dobrze, spróbuję wieczorem dam znać czy mi się udało czy znów nie. Mam pytanie jeszcze jak zainstalowałem dev china to twrp muszę mimo wszystko zainstalować po odblokowaniu bootloadera? 

Skąd masz mi5 i po co instalowales to całe china dev? Ja nic takiego nie robiłem i zajęło mi 10 minut odblokować i zainstalować miui polska od wyciągnięcia z pudełka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stereo0 napisał:

Skąd masz mi5 i po co instalowales to całe china dev? Ja nic takiego nie robiłem i zajęło mi 10 minut odblokować i zainstalować miui polska od wyciągnięcia z pudełka 

Bo na stable nie działało, myślałem że instalacja dev załatwi sprawę aby odblokować bootloader, ale jednak byłem w błędzie xd Ogólnie dev nie jest zły tylko sklepu play nie ma :P zzaraz będę w domu to będę dalej walczył. Póki co mi 5 pro na plus :) nie rozumiem jak skąd mam mi5? 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuygou, zaraz będę wiedział, zaraz będę w domu 

//Edit: zainstalowałem na nowo i teraz w menedzeze mam adb interfacer z znakiem zapytania, tak to zostawić czy jakoś zaakutalicować? automatycznie akutalizowanie nie działa w tym przypadku  

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym przyciskiem w menedzerze wybierz aktualizuj oprogramowanie sterownika - PRZEGLĄDAJ MÓJ KOMPUTER W POSZUKIWANIU OPROGRAMOWANIA STEROWNIKA - PRZEGLADAJ  i wskarz folder MiFlash (C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver)

 

U mnie po instalacji wygląda tak: 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez festor89
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąłem miflash, później wszedłem  do fastboota, w menarzer urz. pojawiła sie nowa pozycja Android bootloader interface tam dodałem aktualizuj sterownik zaznaczyłem folder MiPhone, wyskoczyło ze sterownik akutalny, próbuje odblokować i teraz zatrzymuje sie na 30/35% z tą sama informacją o.O

Jak wybieram folder drivers a nie ogólny to w ogóle pokazuje ze tam nie ma do tego sterowników xDDD

u mnie tak <- Kliknij by zobaczyc 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, festor89 napisał:

A spróbuj tą lokalizacje C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver

To chyba mało ważne jak dam cała lokalizacje miphone z wszystkimi podfolderami to wtedy sie aktualizuje, na koncu ze super, udało sie zainstalować, jest tak jak na fotce co wyzej dodałem właczam miflashunlocker i na 30% error :3 

ale zrobiłem jak kazałes zaktualizowało sie i takie okienko. 

Bez tytułu.jpg

Debugowanie usb miałeś on czy off? czy bez różnicy?

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, festor89 napisał:

szczerze to nie pamiętam ale chyba nie włączałem gdzieś czytałem żeby spróbować innej wersji Miflash. Jaką pobrałeś?? Tą z poradnika??

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636006355

pobrałem ta z poradnika gdzie Acid kiedys o tym pisał, pobieram ta i spróbuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, festor89 napisał:

Co do bootloadera to rozumiem że w telefonie masz konto ustawione??

Tak to samo co loguje sie na pc, 100% weryfikacji, zgoda na odblokowanie juz od dawna... na stronie i.mi.com normalnie wyszukuje mi5. Jestem równiez zalogowany na mi2s na to samo konto ale to nie ma znaczenia raczej 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...