actian

Przesyłka z Chin a podatek VAT

Recommended Posts

Witam,

Zamówiłem MI5 Prime black od Hong Kong Goldway:

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5-M5-Mobile-Phone-Snapdragon-820-Quad-Core-5-2-1920x1080-16MP-Camera-Fingerprint/311331_32609395070.html

Od 6 czerwca status paczki: WER Warszawa - Held by customs (zatrzymana przez urząd celny - opis z apki envelo).

Tego samego dnia wystawiono pismo Zawiadomienie - otrzymałem je listem priorytetowym 10.06 - z Dział Pocztowo-Celny Poczta Polska ul. Łączyny 8, z prośba o przesłanie dokumentów do "nadania towarom przeznaczenia celnego".

Czy to znaczy że VAT będzie doliczony na 100%? Czy może warto się stawić osobiście z wymaganymi dokumentami i "próbować rozmawiać".

Prośba o informacje bo nie wiem czy wysyłać e-mail, jechać osobście, czekać aż upłynie 20 dni

Ktoś miał podobną przyjemność?

Jeśli masz papiery na mp3, mp4, czy coś innego na 40$ i potwierdzenie wpłaty, to bez różnicy. Na pewno nie przekonasz celnika aby nie dał Ci VATu.

zamawiałem ostatnio za 203$ Redmi Note 3 Pro 3/32 u Goldwaya zwykłą darmową przesyłką

GOldway wysłał do NL a potem z NL do mnie.. paczka nie dostała Vatu ... Goldway niby ma opcje ubezpieczenia od Vatu ( +20$) ale jak widać stosuje go zawsze jak w moim przypadku ( tak samo jak dodaje pokrowiec i folie za darmo ) 

paczka stała 6 dni na WER Warszawa aż nagle została zatrzymana przez UC a po godzinie puszczona, na nastepny dzien telefon miałem u siebie... dodam, ze Goldway teraz ma promocje na 165$ za ten telefon ...

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Goldi już dawno nie ma ubezpieczenia od vatu! Dla niektorych aukcji ma coś takiego jak seller shipping method czyli eu direct czyli wysyłka z eu i dlatego można uniknąć vatu a przesyłka kosztuje 16.80$ wybierając free shipping leci z Chin a obecnie masz 99% pewności na vat!

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

wybrałem Free Shipping moja paczka poszła do NL a w NL została przepakowana i przyszła do polski oznaczona jako z NL ( nie naklejone naklejki a całkowicie przepakowane ) 

Tak będzie vat, było wysłać mailowo z podaniem numeru magazynowego screena z aukcji z widoczna kwota za jaką kupiłeś, jaki przedmiot i adres dostawy, oraz dowod wplaty oraz zdjecie/skan dowodu osobistego.

Przyspieszy caly proces.

Jak naliczą vat bedzie zwolniono z cla i wyślą Ci z papierami i zapłacisz vat listonoszowi lub na poczcie przy odebraniu paczki.

Do kwoty vatu dolicz 8zl prowizji poczty polskiej

A jak wyliczyć kwotę vatu?

Kwota zakupu razy 23% a suma z tego razy kurs dolara z dokumentu z kursami ze strony urzedu celnego(kurs na cały msc) .

Wyjdzie sporo za mi5 vat.

Nie wiem ile zaplaciles za mi5 ale 334$ to podatek vat od tego to jakieś 299-300zl plus 8zł

Jechać i gadać nie masz o czym, nikt Ci tego nie umorzy vatu.

Jak masz opcje to jedz sam, złożysz dokumenty, poczekasz z dwie godziny i dostaniesz telefon. Jak wyślesz pocztą to mozesz w tym tygodniu jeszcze nie dostać go do domu. Spore zatwardzenie jest. Niestety VAT masz już jak w banku.

Dnia 28.06.2016 o 10:29, talib1990 napisał:

wybrałem Free Shipping moja paczka poszła do NL a w NL została przepakowana i przyszła do polski oznaczona jako z NL ( nie naklejone naklejki a całkowicie przepakowane ) 

U mnie podobnie z tym, że od wczoraj status się nie zmienia: Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 16:25WER Warszawa

Taki stan może potrwać kilka dni. W międzyczasie możesz wypatrywać listu z UC z informacją o podanie danych do oclenia.

Wymagają faktury lub potwierdzenia przelewu.

Trochę to potrwa.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Pewnie będzie Vacik, ostatnio też kilka razy zatrzymali, ale po kilku godzinach było zwolniono i przeszło bez VAT, teraz za długo to stoi tam ... :/ A ktoś wie gdzie to dokładnie w Wwa jest ten UC? Był ktoś osobiście odebrać paczkę?

Dzięki! - zastanawiam się tylko czy czekać na zmianę statusu na "Zatrzymanie przesyłki w cle" czy już im wysłać te dokumenty... może jeszcze poczekam do jutra do wieczora.

W ubiegłym roku w październiku z iBG zamawiałem DHLem Mi4C i pamiętam że przeszła i po 4 dniach od wysyłki miałem już go u siebie, podobnie miałem 2 lata wcześniej z Mi2s. Czy według Was widać ostatnie obietnice obecnej władzy, że zaczynają częściej się czepiać do przesyłek z Chin znacznie częściej ? Myślę nad kolejnym zakupem ale doszły mnie słuchy że jakby częstotliwość zatrzymań jest większa... Jakie są Wasze wrażenia ?

Już tydzień czekam na update/ jakiś list i nic ;(

2016-07-07 11:51:00  Item held at the customs

2016-07-06  01:24:00  Held by Customs at Destination

2016-07-06  01:24:00  Held by customs

2016-07-04  21:03:00  Arrival at Processing centre

2016-07-04 21:03:00 Item arrived

2016-06-26  13:51:00  【PLWAW】Despatched  to overseas

2016-06-26  13:51:00  Package sent

Dnia 13.07.2016 o 22:02, Arcon napisał:
Już tydzień czekam na update/ jakiś list i nic ;(

2016-07-07 11:51:00  Item held at the customs

2016-07-06  01:24:00  Held by Customs at Destination

2016-07-06  01:24:00  Held by customs

2016-07-04  21:03:00  Arrival at Processing centre

2016-07-04 21:03:00 Item arrived

2016-06-26  13:51:00  【PLWAW】Despatched  to overseas

2016-06-26  13:51:00  Package sent

U mnie było podobnie - 10 dni, dokument z UC, więc tak jak pisze @Redmi2 wyślij dokumenty na  [email protected] i czekaj na VAT, w innym wypadku tylko odczekasz swoje a dok. i tak będą chcieli by naliczyć opłaty :/ piękne czasy bez podatków odeszły już na zawsze :( 

A co mam myśleć o sytuacji, w której przesyłka wyleciała sobie z kraju nadania i dalej po ponad tygodniu zero info o tym, że dotarła do naszego pięknego kraju? Nawet wzmianki o WER, nic, tylko, że wyleciała sobie z Azji i tyle. Zdarza się, że Polska przestaje śledzić w przypadku listów poleconych?

VAT mnie w sumie nie obchodzi, bo i tak się na niego przygotowałem, ale fajnie by było wiedzieć co się z tą przesyłką dzieje.

Edited by rainbov

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Czekaj cierpliwie. Moze isc i 60 lub 90 dni. Z reguly jednak jest to szybciej miedzy 14 a 30 dni.

Więc jak brak Ci cierpliwosci to kupuj w PL. Nie ma co panikowac.

Ok, dzięki za odpowiedź :)

Trochę panikuję, bo pierwszy raz zamawiałem cokolwiek zza granicy. Ale jeśli tak to ok. Przewidywany termin dostawy jest do dzisiaj, ale pożyjemy zobaczymy.

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A skad zamawiałeś? Jaki przwoznik?

Nie z Chin, z Japonii (z eBay, sklep Japanyouwant) ale uznałem, że to Azja i to Azja, a że panowie tu doświadczenie mają to zapytam. Więcej szczegółów podałem w tym temacie -

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Hoho :-) to ja z Japonii nie zamawiałem :-) jak dhlem to może być szybko, jak jakimś przewoźnikiem zwykłym to może ale nie musi być długo.

Także spokojnie czekaj i tyle Ci zostaje.

Nie, DHL to nie był, zwykły przewoźnik, najpierw Japan Post a teraz Poczta Polska. Na eBayu niby wyświetla EMS ale chyba w jakimś innym znaczeniu tego skrótu :rolleyes:

No to w takim razie dzięki wielkie, będę sobie czekał. Trochę kiepsko jak dzisiaj nie przyjdzie, bo chciałem jutro wyjechać na trochę, a tak to będę musiał posiedzieć w domu, no ale trudno. Sprzedawca powiedział, że jak do końca następnego tygodnia nie dojdzie to im zgłosić i zobaczą o co chodzi.

Ale przy okazji czytania tematu teraz czuję się bogatszy o wiedzę na temat zamawiania z Chin. :D

Dnia 14.07.2016 o 22:46, r0bertt napisał:

U mnie było podobnie - 10 dni, dokument z UC, więc tak jak pisze @Redmi2 wyślij dokumenty na  [email protected] i czekaj na VAT, w innym wypadku tylko odczekasz swoje a dok. i tak będą chcieli by naliczyć opłaty :/ piękne czasy bez podatków odeszły już na zawsze :( 

Zmienił mi się wczoraj status na

2016-07-14 13:31:00 Package released by the customs office ;]

Paczka odebrana, telefon dotarł na pocztę w 21 dni, opłata celna naliczona z deklarowanej zawartości 50$, wyniosła 52 zł.
Poczta polska, ogromny minus za nie dostarczenie do skrzynki awizo, bo bym telefonem się cieszył już w piątek
Edited by Arcon

Skąd ja to znam... u mnie tak samo zawsze wyczekuje listonosza, a ten wrzuca awizo do skrzynki i można sobie czekać :/

Teraz Wery zawalone paczkami po strajku to i statusów nie zmieniają. U mnie cały czas stało, że przesyłka wysłana z Singapuru a tu wczoraj awizo i telefon już w łapkach :-D

Wysłane z Mi Note

RF401434891SG 31.07.2016 08:20

I od tego dnia status się nie zmienił. Ktoś ma pojęcie ile to może trwać? Paczkę wysłali 21-ego, przynajmniej taki twierdzi Nicky z ibuygou...i twierdzi że w 10 dni będzie...chyba nie koniecznie :/

Specjalnie za ich poradą wziąłem zwykłą paczkę zamiast kuriera, by uniknąć VAT'u...mam jakieś szanse?

pozdro

Ja na swoją paczkę z Mi4+Miband czekałem prawie dwa miesiące, tak mnie WER-y poblokowały i jeszcze doszedł VAT - 150 złotych, ale z tym się i tak liczyłem, że mogą ustrzelić. Ważne, że przesyłka w końcu dotarła cała i zdrowa. :)

10 hours ago, h4lik said:

Ja na swoją paczkę z Mi4+Miband czekałem prawie dwa miesiące, tak mnie WER-y poblokowały i jeszcze doszedł VAT - 150 złotych, ale z tym się i tak liczyłem, że mogą ustrzelić. Ważne, że przesyłka w końcu dotarła cała i zdrowa. :)

mi przy zamówieniu ~290$ jak dowalą VAT do usiądę jak m przyjdzie bulić 300zł..

szczegolnie ze tel jest jeden dla kolezanki, drugi dla rodzicielki...ta pierwsza juz mnie chce rozszarpać za 3 tygodnie czekania...

Edited by FBlaze

Jeśli płaciłeś za telefony osobno, ale w jednym sklepie i przyjdą w jednej paczce to koszta można odrobinę pomniejszyć, dokładnie o połowę VAT-u...do WER-u wysyłasz potwierdzenie przelewu za jeden tel...i od jednego naliczą...warunek jest jeden, osobne płatności, pojedynczy przelew za każdy telefon i oba nadane w jednej paczce

Oba na pewno w jednej paczce, bo to jedno duże zamówienie i jedna duża płatność

Ibuygou...ogólnie miało być 299 ale 288 zapłaciłem po upustach itd...wysyłka ta "darmowa" bez ubezpieczenia od VAT'u bo konsultantka obiecała ze nie bedzie i tak..ech...

Kwestia pod który WER podlegasz...jeśli Zabrze, to nikłe szanse na brak opłaty, zuchy z tego punktu łapią aż huczy...

Pytałem na FB poczte polska ile trwa "sortowanie" w WER, twierdzą że:

" Witamy, po opracowaniu przez Urząd Celny listu poleconego ekonomicznego zagranicznego jego szacunkowy termin doręczenia w Polsce to 3-4 dni robocze. Nadmieniamy jednak, że zawsze jest szansa wcześniejszego doręczenia przesyłki. Pozdrawiamy. "

Czyli jak wczoraj dotarło tam, to w teorii max wtorek...

zamawialem od nich w kwietniu DHL'em, bez zadnych ubezpieczen itd i było bez vatu..

w połowie lipca też miałem jakas paczke przez ten WER przechodzącą ok 21, nastepnego dnia ok 12 już wysłali do urzędu pocztowego...

wydaje sie ze nie ma reguły...nerwy poziom 9000

Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-07-29 17:00 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-08-04 13:50 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-08-09 16:45 WER Warszawa

przesądzone?

13 minut temu, FBlaze napisał:
Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-07-29 17:00 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-08-04 13:50 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-08-09 16:45 WER Warszawa

przesądzone?

Mogą jeszcze zwolnić

zazwyczaj zmienia się status na: "zatrzymanie przesyłki w cle" gdy przyjdzie bulić. Choć ostatnio nie jest to regułą podobno.

U mnie jest inaczej (jestem z Wrocławia) WER Warszawa wysyła przesyłkę do WER Zabrze gdy będę musiał płacić :)