Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.10.2015, 14:46:44, loader77 napisał:

Ja mam status Zatrzymanie przesyłki w cle to pewnie na 100 % VAT.... Pierwsze zakupy w chinach i już schody... Z innej beczki - słyszałem że w wer Poznań otwierają przesyłki z tel i jak niema znaczka CE to masz wybór - odesłanie do adresata albo komisyjne zniszczenie. Ktoś słyszał coś na ten temat?

to oni otwierają te paczki ?

2-3 razy miałem przypadek że WER Poznań naliczył mi należność, ale śladów otwarcia nie było

@andrewife albo niech chińczyk napisze deklarowaną wartość niższą niż 45$

Edytowane przez wojtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtom napisał:

to oni otwierają te paczki ?

2-3 razy miałem przypadek że WER Poznań naliczył mi należność, ale śladów otwarcia nie było

@andrewife albo niech chińczyk napisze deklarowaną wartość niższą niż 45$

Sadze ze prawie napewno otwieraja. Podobno mozesz pisac wartosc jaka chcesz jakmasz dostac vat to i tak dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrewife mi na 2 paczki z elektroniką dali vat na 1 nie dali, ta jedna paczka to było zadeklarowana wartość 35$ pozostałem ponad 60$

innych towarów nie licze bo odpukać w niemalowane nie naliczyli vatu

wszystko WER Poznań

@loader77 ja nadal sądze, że nie otwierają, wiem że na paczce jest adnotacja że wyraża wysyłający zgodę na otwarcie ale telefonu xiaomi nie otworzyli jestem pewny na 99% 

jest tu jakis celnik wypowie się na ten temat :P ?

Edytowane przez wojtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wojtom napisał:

 

@loader77 ja nadal sądze, że nie otwierają, wiem że na paczce jest adnotacja że wyraża wysyłający zgodę na otwarcie ale telefonu xiaomi nie otworzyli jestem pewny na 99% 

jest tu jakis celnik wypowie się na ten temat :P ?

To co powiesz na to ze na chinskich unboxingach pudelko jest zafoliowane a ja dostalem bez folii, nie bylo nic dogrywane od sprzedajacego bo dostalem telefon tylko z jez angielskim i chinskim bez dodatkowych aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skandal napisał:

podrabianych nie foliują

A skad to takie madrosci plyna?

Urzedzenie do foliowania, to nie jest skomplikowana maszyna warta fortune i dostepna tylko producentom...

AFAIR xfs otwiera opakowania, wgrywa oprogramowanie i foliuje je po raz kolejny.

Ani przez to nie staja sie mniej, ani bardziej oryginalne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie, jak potwierdzić zapłacenie vatu za np. telefon? Załóżmy, że chciałbym go sprzedać lub wysłać do naprawy i znowu by go zatrzymali. Co im mam wtedy powiedzieć?  Akurat ja musiałem płacić, bo kupowałem DHL'em. Dostałem papierek do zapłaty 150zł, ale brak na nim było jakiegokolwiek podpisu czy potwierdzenia, że to akurat o te urządzenie chodzi, więc wyrzuciłem od razu (pewnie bezmyślnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cichq napisał:

A ja mam pytanie, jak potwierdzić zapłacenie vatu za np. telefon? Załóżmy, że chciałbym go sprzedać lub wysłać do naprawy i znowu by go zatrzymali. Co im mam wtedy powiedzieć?  Akurat ja musiałem płacić, bo kupowałem DHL'em. Dostałem papierek do zapłaty 150zł, ale brak na nim było jakiegokolwiek podpisu czy potwierdzenia, że to akurat o te urządzenie chodzi, więc wyrzuciłem od razu (pewnie bezmyślnie). 

Poczytaj o procesie uszlachetniania biernego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, to czasowy wywóz na np. darmową naprawę gwarancyjną jest zwolniony z opłat celnych w ramach uszlachetniania. Wystarczy jedynie wypełnić formularz. Skąd zatem te plotki, że jeśli towar przyszedł bez vatu, a później go wysyłamy na taką naprawę, to ponownie ryzykujemy 2 razy, a jeśli od razu płaciłeś, to nie musisz się niczego bać. Chyba, że do tego formularza potrzebny jest papierek - dowód opłat?

Podsumowując, zapłacony VAT daje mi cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2015 at 23:09, Cichq napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem, to czasowy wywóz na np. darmową naprawę gwarancyjną jest zwolniony z opłat celnych w ramach uszlachetniania. Wystarczy jedynie wypełnić formularz. Skąd zatem te plotki, że jeśli towar przyszedł bez vatu, a później go wysyłamy na taką naprawę, to ponownie ryzykujemy 2 razy, a jeśli od razu płaciłeś, to nie musisz się niczego bać. Chyba, że do tego formularza potrzebny jest papierek - dowód opłat?

Podsumowując, zapłacony VAT daje mi cokolwiek?

Nie zapłacisz VATu drugi raz za towar który został już został opłacony i dopuszczony do obrotu. :) A zgłoszenie procedury uszlachetniania zwolni Cię z ponownego oclenia, jeśli do niego już raz doszło, oczywiście w sprecyzowanych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotr.geekbuying napisał:

Nie zapłacisz VATu drugi raz za towar który został już został opłacony i dopuszczony do obrotu. :) A zgłoszenie procedury uszlachetniania zwolni Cię z ponownego oclenia, jeśli do niego już raz doszło, oczywiście w sprecyzowanych warunkach.

To rozumiem dobrze. Tylko jak oni sprawdzają czy towar już był opłacony? W moim przypadku nie mam żadnego potwierdzenia. Chyba, że oni mają jakąś swoją bazę danych, ale to by dziwne było :P Więc czy taki opłacony VAT daje mi jakieś korzyści w Polsce, ewentualnie argument do podbicia ceny przy negocjacji? Tu już nie rozumiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cichq napisał:

To rozumiem dobrze. Tylko jak oni sprawdzają czy towar już był opłacony? W moim przypadku nie mam żadnego potwierdzenia. Chyba, że oni mają jakąś swoją bazę danych, ale to by dziwne było :P Więc czy taki opłacony VAT daje mi jakieś korzyści w Polsce, ewentualnie argument do podbicia ceny przy negocjacji? Tu już nie rozumiem :?

To już niestety Twój obowiązek, żeby udowodnić, że towar już opłacono. :) Myślę że wystarczyłoby powołać się na poprzednią poz. ks. mag.
Korzyść z opłaconego VATu jest taka, że zasilasz skarb państwa i jesteś uczciwym obywatelem. :P mogąc kupić od Ciebie telefon za, powiedzmy, 500 zł, lub za 400 zł i wziąć udział w loterii czy zaoszczędzę stówkę - wybieram los na loterię. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
U mnie przy zakupie Mi4c (3 tyg. temu) przez Aliexpress od sprzedawcy HK Goldway też capneli w WER Warszawa i doliczyli 23% VAT niestety mimo przesyłki przechodzącej przez NL.

Nastały chyba czasy, że przy droższej elektronice trzeba wybierać sprzedawców z magazynami w EU lub ubezpieczać się "od VAT" jak w ibuygou.

Kupiłem u xona, vatu nie płaciłem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2016o16:40, blazej203 napisał:

Witam,mam pytanie zamówiłem przesyłkę z gearbest z magazynu europejskiego. W sledzeniu paczki mam że była w Budapeszcie a teraz Warszawa.Pytanie ile moga wynieść dodatkowe opłaty przez celników?

Jeżeli kupiłem z magazynu EU to nie masz dodatkowych opłat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej zamówiłem w styczniu telefon z Chin, w czwartek dostałem pismo od UC, wypełniłem zawiadomienie, zrobiłem screenshoty i pobrałem potwierdzenie przelewu, wszystko wysłałem na adres e-mail i do teraz nic, żadnej odpowiedzi na e-mail, żadnych zmian w trackingu. To moje pierwsze spotkanie z UC. Dostanę jakąś odpowiedź, czy oni przepakowują paczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mishka49 napisał:

Hej zamówiłem w styczniu telefon z Chin, w czwartek dostałem pismo od UC, wypełniłem zawiadomienie, zrobiłem screenshoty i pobrałem potwierdzenie przelewu, wszystko wysłałem na adres e-mail i do teraz nic, żadnej odpowiedzi na e-mail, żadnych zmian w trackingu. To moje pierwsze spotkanie z UC. Dostanę jakąś odpowiedź, czy oni przepakowują paczkę?

Z reguły jest tak, że UC jeśli  otrzymała Twoje pismo dopiero zaczęła się dalszą procedura oclenia, gdyż na to się zgodziłeś Także urząd ma prawo na otwarcie przesyłki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, johnybiu napisał:

Z reguły jest tak, że UC jeśli  otrzymała Twoje pismo dopiero zaczęła się dalszą procedura oclenia, gdyż na to się zgodziłeś Także urząd ma prawo na otwarcie przesyłki. 

Ok a ile mniej więcej to zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mishka49 napisał:

Ok a ile mniej więcej to zajmuje?

Z tego co kojarzę to mają 7 dni.

4 godziny temu, mishka49 napisał:

Paczka została przepakowana, czy szła tym samym numerem trackingowym?

Paczka musi zawsze mieć ten sam nr przewozowy.

Edytowane przez johnybiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...