Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Wysylka dhlem ems czy jakims innym kurierem wiaze sie w 90% z doplata za naliczony vat nawet jesli opakowanie jest prezentu ktory nie moze przekroczyc bodajrze 50usd. Dhl w swojej placowke ma na 100% celnika, ktory wie ocb z prezentami. Najmnieksza szansa na zaplacenie vatu jest przy przesylke airmail albo singapore post (szybka, albo wolna zalezy w jakim momencie paczka trafi na kontener do Polski). Acid nie wprowadzaj ludzi w blad.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwarz tez ze ludzie pisza iz przychodzi tylko trzeba zaplacic vat. Poczytaj sobie komentarze ludzi co zamawiaja to co dziennie, sie nie madrze, doradzam. Z moim szczesciem vat by trzeba bylo zaplacic xDw kazdym badz razie ja zamowilem przez singapore post

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, ale ja Tobie podałem byś przeczytał komentarze i wcale tak nie jest jak piszesz. Przeczytaj sobie komenty o kupnie na ibuygou czy w innych podobnych postach na stronie. Z tego co pamiętam jakoś jedna osoba kiedyś coś płaciła. Ja zamawiałem już telefony EMS i DHL. W przypadku ostatniego Red Rice DHL dostarczył mi paczkę w 2 dni. Widać mamy szczęście bo jesteśmy w Twoich 10 procentach.

No i po co ten link dajesz? Co mamy konkretnie przeczytać? Większość tam pisze mało znaczące komenty o swoich przesyłkach przez Singapore post.

Będziemy dyskutować tylko wtedy jak sam osobiście zamówisz telefon przez DHL i zapłacisz VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylka dhlem ems czy jakims innym kurierem wiaze sie w 90% z doplata za naliczony vat nawet jesli opakowanie jest prezentu ktory nie moze przekroczyc bodajrze 50usd. Dhl w swojej placowke ma na 100% celnika, ktory wie ocb z prezentami. Najmnieksza szansa na zaplacenie vatu jest przy przesylke airmail albo singapore post (szybka, albo wolna zalezy w jakim momencie paczka trafi na kontener do Polski). Acid nie wprowadzaj ludzi w blad.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Zamawialismy już wiele razy z Chin ;) Poradniki to opis naszych doświadczeń w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli... zaraz.. jeśli dobrze rozumiem:

przez ten cały czas upierałeś się na swoim a nas pouczałeś na podstawie paru postów z jakiegoś forum, ponadto sam nie spróbowałeś nigdy DHLem i nawet opinie wielu osób na MIUIPolska nie wystarczyło? Ok. Nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega zamawial z alli jakiegos STARA, w warszawie paczka siedziala 2 dni to do nich zadzwonil i powiedzieli mu ze paczka zostala zatrzymana i zeby przygotowal w razie co potwierdzenie przelewu czy cos takiego...

na drugi dzien telefon wyladowal w jego domu ;p (oczywiscie bez cla, vatu itp)

mysle ze ich takie "plotki" zamawiajace po jednym telefoniku nie interesuja... zwyczajnie chyba im sie nie chce/nie oplaca tego wszystkiego sprawdzac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisalem ze zamawialem dhl ale siedzialem na telchina forum i wszyscy pisza iz dhl jest praktycznie za kazdym razem vat, ja nie pouczam.

Acid nie zrozum mnie zle ale praktycznie kazdy tam co sie wypowiada co kupowal tel kurierem jest vat.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nasłuchałem tych bzdur o vat przy przesyłce DHLem, nawet liczyłem się z tym, że przyjdzie mi zapłacić, bo nie chciało mi się długo czekać ... i niespodzianka, przeszło DHLem, jako gift, z odpowiednim opisem na rachunku. Obstawiam, że wszystko zależy od celnika oraz od tego jaki jest opis oraz rachunek.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te wszystkie komentarze na telchina o tym, że przy kurierze jest na 100% vat (bo tak przeważnie piszą) to po prostu zasłyszane plotki i tak ciągle każdy powtarza. Sam się zastanawiałem czy kurierem zamawiać ale zdecydowałem się na DHL i nie żałuję 0 vat telefon wysłany w środę a w piątek już u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki do 40 euro nie musza miec naliczanego vatu, powyzej 40 euro vat, jesli znajda paczke to dzwonia do Ciebie i to Ty masz im udowodnic ze np. Paczka kosztowala 20 dolarow. Celnocy to tez ludzie i jak to rozpakuja nie lykna sciemy ze telefon kosztuje 20 dolarow. Przeciez to ich fach i doskonale wiedza jak ludzie chca ich obejsc.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...